PDA

View Full Version : اضافه کردن تصاویر و ویدیو به یک دیکشنری

bms952
سه شنبه 27 فروردین 1387, 08:02 صبح
دوستان من برای یادگیری سی شارپ دارم یک دیکشنری با دیتابیس text درnotepad می نویسم می خواهم دو دکمه بر روی فرم قرار دهم یکی برای عکس ویکی برای ویدیو تا در هنگامی که کلمه ای که دارای عکس یا ویدیو هست ظاهر گردد دکمه مربوط به آن فعال ودر غیر اینصورت غیر فعال شود ونیز با توجه به اینکه در فایل textنمی توان عکس یا ویدیو قرار داد لطفا" راهنمایی فرمایید چگونه می توان به دیکشنری فایلهای تصوری قرار داد.در صورت امکان اگر سورس چنین چیزی سراغ دارید لطفا" راهنمایی کنید.

sinpin
سه شنبه 27 فروردین 1387, 08:04 صبح
چرا از دیتابیس استفاده نمیکنید‌؟ برای اینگونه موارد دیتابیس واقعا بهتره از فایل است.

bms952
سه شنبه 27 فروردین 1387, 08:13 صبح
متاسفانه من چندان از دیتابیس نمی دانم .آیا اکسس برای فایلهای زیاد ویدیویی و صوتی وعکس مناسب است.از sql بعلت اینکه نمی خواهم برای اجرای برنامه در هر کامپیوتری sql express نصب شود استفاده نمی کنم.

hassan razavi
سه شنبه 27 فروردین 1387, 08:20 صبح
حجم Access به 1.2 گیگابایت محدود می باشد.

gdevnb
سه شنبه 27 فروردین 1387, 09:05 صبح
حجم Access به 1.2 گیگابایت محدود می باشد.
آیا این مسئله در مورد Access 2007 هم صدق میکنه؟
بعد اگه حجم دیتابیس از مقدار مورد نظر بیشتر بشه چه اتفاقی میافته؟
با تشکر.

hassan razavi
سه شنبه 27 فروردین 1387, 09:14 صبح
در مورد اکسس 2007 نمی دونم که این مشکل حل شده یا خیر ولی احتمال فراوان مشکل محدودیت ظرفیت باید حمچنان وجود داشته باشه.
من یکبار که امتحان کردم ، سرعت بسیار بسیار بسیار کم و کند شد (در حد Hang کردن).
مشکله دیگه ای هم که هست ، در اکسس پس از ورود اطلاعات و اظافه شدن به سایز آن ، در صورت حذف آن ، سایز فایل کم نمیشه مگر اینکه Compact & Repair بشه و از اونجایی که فایلهای مورد نظر دوستمون تصویری هست و سایز بالا ، این مشکل حتما آزارشون خواهد داد.

gdevnb
سه شنبه 27 فروردین 1387, 09:23 صبح
مشکله دیگه ای هم که هست ، در اکسس پس از ورود اطلاعات و اظافه شدن به سایز آن ، در صورت حذف آن ، سایز فایل کم نمیشه مگر اینکه Compact & Repair بشه و از اونجایی که فایلهای مورد نظر دوستمون تصویری هست و سایز بالا ، این مشکل حتما آزارشون خواهد داد.
من این مشکل رو با Sql Server داشتم برای تست یه برنامه حجم بانکمو به نزدیک 1G رسوندم. ولی بعد از پاک کردن اطلاعات دیدم که حجم بانک دست نخورده و همون مقدرا قبلی هستش. البته من پاک کردن رکوردها رو در یه Sql Manager انجام دادم . که فقط با Shrink Database این مشکل حل شد. آیا این مشکل در مورد Sql Server هم صدق میکنه؟
با تشکر

علیرضا مداح
سه شنبه 27 فروردین 1387, 12:01 عصر
سلام ،

Access database (.accdb) file size2 gigabytes, minus the space needed for system objects Note NOTE: Although the maximum size for a single database file is 2GB, you can work around this limitation by using a split database. A front-end database file can point to thousands of back-end database files, each of which could be as large as 2GB. For more information, see the topic, Split a database (http://office.microsoft.com/search/redir.aspx?AssetID=HA102400961033&CTT=5&Origin=HA100307391033).

منبع : Access 2007 Specifications (http://office.microsoft.com/en-us/access/HA100307391033.aspx)

bms952
سه شنبه 27 فروردین 1387, 18:37 عصر
آیا امکان دارد که تمام تصاویر و .... در یک فولدر برنامه جا داد و بصورتی هر کلمه ای که دارای تصویر است به آن تصویر متصل کرد.دوستان اگر لطف کنند روش ایجاد آن را نیز بصورت کد محبت فرمایند.

علیرضا مداح
سه شنبه 27 فروردین 1387, 19:09 عصر
شما میتوانید فایلهای تصویری و صوتی خود را در یک پوشه در کنار برنامه نگهداری کرده و تنها آدرس آنها را در دیتابیس ذخیره نمایید.
به هر حال به کارگیری Sql Server در این خصوص توصیه میشود.

gdevnb
سه شنبه 27 فروردین 1387, 19:18 عصر
سلام ،

Access database (.accdb) file size2 gigabytes, minus the space needed for system objects Note NOTE: Although the maximum size for a single database file is 2GB, you can work around this limitation by using a split database. A front-end database file can point to thousands of back-end database files, each of which could be as large as 2GB. For more information, see the topic, Split a database (http://office.microsoft.com/search/redir.aspx?AssetID=HA102400961033&CTT=5&Origin=HA100307391033).

منبع : Access 2007 Specifications (http://office.microsoft.com/en-us/access/HA100307391033.aspx)
ممنون از توجهتون. آیا این مطلب برای Sql Server هم صدق میکنه ؟ یعنی با split فایلها به ndf محدودیت حجم در ورزنهایی مثل msde و Sql Express رفع میشه؟