PDA

View Full Version : پرینت گزارش تحت وب

nooshin100
سه شنبه 27 فروردین 1387, 20:42 عصر
با سلام:
من یک سوال در مورد پرینت کریستال ریپورت تحت وب(در اینترانت) داشتم.printtoprinter ریپورتو روی پرینتر نصب شده بر روی سرور پرینت می کنه یا کلاینت؟
برای بدست آوردن لیست پرینتر های موجود بر روی سرور از چه کدی باید استفاده کرد؟همچنین تعیین پرینتر default سرور؟من از کد زیر استفاده می کنم ولی نه اسم پرینتر default را به من می ده نه لیست کامل پرینتر های موجود در سرور.این کد توی برنامه ویندوزی به درستی جواب می ده!

Dim PS AsNew System.Drawing.Printing.PrinterSettings
For X AsInteger = 0 To ystem.Drawing.Printing.PrinterSettings.InstalledPr inters.Count - 1
PS.PrinterName = System.Drawing.Printing.PrinterSettings.InstalledP rinters(X)
DropDownList1.Items.Add(PS.PrinterName)
If PS.IsDefaultPrinter Then DropDownList1.SelectedValue = PS.PrinterName
Next

آیا از طریق دیگه می شه از کریستال ریپورت پرینت گرفت؟

haste asli
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 12:15 عصر
دستور printtoprinter گزارش رو در چاپگر پیش فرض سرور چاپ می کنه دستور فوق هم پرینترهای سرور را لیست می کنه قبلا من امتحان کردم درست کار می کرد. ولی یه مشکل بزرگ اینه که وقتی برنامت رو هاست باشه client ها چطوری می تونن پرینت بگیرن . برای رفع مشکل من از کریستال 10 استفاده کردم چون ورژن های قبلی مشکل داشتن . یه viewer رو فرمت قراربده و دیتاستش رو بایند کن بقیه کارها رو خود کریستال با کلیک روی آیکون پرینت در viewer انجام میده و گزارشت رو به فرمت pdf تولید می کنه که امکان ذخیره و چاپ آن هم وجود داره . تنها مشکلی که من هنوز نتونستم حلش کنم اینه که باید در load مربوط به viewer دستور fill مربوط به دیتاستت رو بزاری و به viewer - اونرو bindکنی .