PDA

View Full Version : شیوه برقرای تماس تلفنی

Hossein Bazyan
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 14:24 عصر
سلام
دوستان وب سایتهای زیادی هستند که برای برقراری تماس تلفنی از نرم افزارهایی استفاده میکنند که باید از سایتشون دانلود بشه . برای کشورهای اروپایی و آمریکا و استرالیا سیستم مجانی بوده و میتوانی از طریق کامپیوتر ( آی پی ) یا تلفن ( نرمال و موبیل) به تلفن زنگ بزنی ( البته اینترنت پرسرعت میخواد - ما در اینجا برای تماسهای تلفنی از این سیستمها استفاده میکنمیم که voip نام دارند ) پس از اینکه عضویت در سایت میتوانی برای برقراری تماس از برنامه دانلود شده استفاده کنی.حال سوال من اینه که شیوه برقرای ارتباط از ip به تلفن به چه شکلی میباشد
www.justvoip.com
www.voipbuster.com
www.12voip.com
, و ......

raravaice
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 12:56 عصر
سلام

حسین جان این سئوال ربطی به Asp.net و برنامه های web base نداره .

یه سری شرکتها هستن که ترافیک voice رو روی شبکه جمع میکنن و از طریق اینترنت انتقال میدن به یه کشور دیگه.

مختصر بگم :
فرض شرکت X توی ایران چندین خط تلفنی داره میاد ترافیک رو از روی نرم افزارها یا تماس مستقین با شماره ها از مشترکین جمع میکنه میده به یه سرور حالا سرور در ابتدا شماره مقصد رو میفرسته به شرکت Y توی انگلیس حالا اون در ابتدا شماره رو میده به خط ها برای شماره گیری وقتی ارتباط برقرار شد کانال voip تولید میشه و voice از مبدا به مقصد ارسال میشه.

یکی از حالتهایی که وجود داره اینه که شما میری مثلا از یکی از این شرکتها مثلا از امریکا درخواست Carrier میدی که برات ترافیک بفرستن یه tenor میخری میزاری تو شرکت از یه طرف وصل به شبکه و از طرف دیگه بر مبنی تعداد خروجیه Tenor به خطوط تلفنت وصله حلا اگر ارتباط صحیح باشه اون شرکت میاد ترافیک رو برای شماره گیری به شما میفرسته و این وسط عملا تمام تماس ها داخلی محسوب میشه.

ولی چیزی که من گفتم مختصر و مفیدش بود من خودم که رفتم تو این بحث یه دوره متوجه مشکلات سر راه شدم.

موفق باشید

twelve
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 13:22 عصر
حسین جان این سئوال ربطی به Asp.net و برنامه های web base نداره .

به چه شاخه ای مرتبط میشه ؟ چطوری با وب ادغام میشه ؟

ترافیک رو از روی نرم افزارها یا تماس مستقین با شماره ها از مشترکین جمع میکنه میده به یه سرور حالا سرور در ابتدا شماره مقصد رو میفرسته به شرکت Y توی انگلیس حالا اون در ابتدا شماره رو میده به خط ها برای شماره گیری وقتی ارتباط برقرار شد کانال voip تولید میشه و voice از مبدا به مقصد ارسال میشه.

میشهه در مورد این ترافیک بیشتر توضیح بدین؟ اصلا منظور از ترافیک چه جور ترافیکیه؟ دیتای این ترافیک به چه صورته ؟

ولی چیزی که من گفتم مختصر و مفیدش بود من خودم که رفتم تو این بحث یه دوره متوجه مشکلات سر راه شدم

چه جور مشکلاتی وجود داره ؟ من یکی که خوشحال میشم جامع تر از مختصر بدونم ;)

raravaice
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 13:53 عصر
به چه شاخه ای مرتبط میشه ؟ چطوری با وب ادغام میشه ؟شبکه. وب فقط یک مبلغ هست برای انجام و انتشار این کار.

اصلا منظور از ترافیک چه جور ترافیکیه؟ دیتای این ترافیک به چه صورته ؟ترافیک شبکه، ارسال و دریافت Voice ، بر اساس پروتکل voip در rfc های 3261,3265 ,2705
http://www.ietf.org/rfc/rfc2705.txt?number=2705

چه جور مشکلاتی وجود داره ؟ من یکی که خوشحال میشم جامع تر از مختصر بدونمبزرگترین مشکل فنی اون داشتن یه پهنای باند درست حسابیه و مشکلات دیگش بر میگرده به سیاست اکثر کشورها که عموما چنین کار هایی به صورت پنهانی و دور از دید مخابرات انجام میشه و همانطور هم که میدونید انجام کارهای پنهانی همیشه دارای مشکلات زیادی بوده و هستند.
و مشکل دیگه که شامل اصلی ترین اون میشه تسویه حساب و اعتماد با شرکتهای طرف قرار داد شما هستند که زمان رو به صورت واقعی محاسبه کنن.

موفق باشید