PDA

View Full Version : Active Report 2

UpgradeVB6Code
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 14:48 عصر
سلام
من Active Report رو دانلود کردم و نصب کردم حالا این گزینه به منو اضافه شده (فکر میکنم بعد از نصب اکتیو ریپورت اضافه شد)
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=16346&stc=1&d=1208338945

اگر بخوام با اکتیو ریپورت گزارش بگیرم باید روی این گزینه توی عکس کلیک کنم یا
از طریق گزینه References به پروژه اضافش کنم یا از فهرست کامپوننت ها ؟؟؟

من گذارش دینامیک نمیخوام میخوام فرم گذارش رو طراحی کنم بعد توی پروژه باشه مثل دیتا ریپورت !

و سوال اصلیم اینه که چه جوری رکوردست رو بهش بدم مثل کاری که توی دیتا ریپورت میکردم !

RecorSet.Open "SELECT * FROM Table1 WHERE ID =" & Text1.Text

Set DataReport1.DataSource = rec

DataReport1.Sections(3).Controls("Text1").DataField = "Field1"
DataReport1.Sections(3).Controls("Text2").DataField = "Field2"
DataReport1.Sections(3).Controls("Text3").DataField = "Field3"
DataReport1.Sections(3).Controls("Text4").DataField = "Field4"
DataReport1.Sections(3).Controls("Text5").DataField = "Field5"
DataReport1.Sections(3).Controls("Text6").DataField = "Field6"
DataReport1.Refresh

DataReport1.Show

hrj1981
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 17:38 عصر
شما باید یک کنترل ADO از ابزار خود اکتیو ریپورت را به داخل گزارش بکشید و مطابق با سورس زیر اقدام نمایید برای ارتباط فیلدها احتیاجی به گزینه SET ندارید.

Private Sub ActiveReport_ReportStart()
With DataControl1
.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\db.mdb;persist Security Info=False"
.Source = "select * from tabelname"
.Refresh
End With
Field1.DataField="fieldname"
*نکته تمامی فیلدهایی که با جدول بانک اطلاعاتی ارتباط دارند حتما باید در محیط استارت گزارش شما کد نویسی شوند

UpgradeVB6Code
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 19:57 عصر
ممنون از توجهت
فقط من بازم نتونستم گذارش رو بگیرم روی این خط اررور میده

Field1.DataField="fieldname"

Field1 چی هست ؟
در ضمن باید محیط طراحیشو از توی همون منو که توی عکس گذاشتم اضافه کنم یا از کامپوننت ها ؟ (فعلا که از اون منو اضافه کردم)

UpgradeVB6Code
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 20:00 عصر
اقا فهمیدم فیلد1 همون TextBox بود ...
اما بازم اررور میداد
میشه یه پروژه Sample کوچولو بذارید

hrj1981
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 21:21 عصر
یک محیط اکتیوریپورت دقیقاً شبیه محیط دیتاریپورت استاندارد خود وی بی می باشد ولی با امکانات خیلی بیشتر.
شما وقتی محیط اکتیو ریپورت را از منوی پروژه فراخوانی می کنید یک پنجره ایجاد می شود که در سمت چپ آن یک سری ابزار (کنترلهای بانکهای اطلاعاتی_ابزار لیبل ، تک باکس، ساب ریپورت، پیج برک و... می باشد)که هر کدام یک کار خاص انجام می دهد.برای استفاده از این ابزار فقط کافی درگ ودروپ انجام بدی همین.
برای برنامه نویسی هم به قسمت کد نویسی خود بیسیک می روی و مثلا شما وقتی یک تکس باکس از ابزار خود اکتیو ریپورت به داخل محیط دیتیل درگ کرده باشی ( در اکتیو ریپورت وقتی تکس باکس درگ شود به نام Field شناخته می شود)و بانک اطلاعاتی هم به صورت پست قبلی ایجاد کرده باشی فقط کافی دیتافیلد فایلد را به فیلد مربوط به بانک اطلاعاتی ست کنی
متاسفانه یک پروژه دارم که تمام وقتم را گرفته ولی حتما صعی می کنم برای تمامی دوستان یک آموزش نسبتا کامل از اکتیوریپورت آماده کنم

UpgradeVB6Code
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 21:50 عصر
دستت درد نکنه
ما منتظر آموزش شما هستیم