ورود

View Full Version : جدا کردن دیتا بیس از application

nazemmazem
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 21:59 عصر
سلام دوستان
من جداولم را در یک فایل به نام Database و آبجکتهای دیگر را در فایلی به نام Application گذاشته ام. جداولش را در Aplication لینک کرده ام.

1 – من جداول تمپ Database را که مدام در حال خالی شدن و پر شدن هستند را هم لینک کرده ام. با آوردن خود این جداول به فایل Application سرعت انجام محاسبات چه فرقی میکند؟
2– سرعت انجام محاسبات وقتی که Apllication و Database جدا و وقتی که با هم باشند چقدر فرق میکند؟
3- Database که طبیعتا روی سرور قرار دارد من Application را روی سرور بگذارم برنامه سرعت بیشتری دارد و یا کپی آن را روی هر کلاینت قرار بدهم کدام بهتر و منطقی تر است؟ یک Application روی سرور برای استفاده همه و یا کپی کردن Application به تعدا کاربرها و قرار دادن روی هر کلاینت؟
خیلی ممنونم.

davood-ahmadi
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 22:16 عصر
سرعت برنامه شما به عوامل زیر بستگی داره که هر کدام از عوامل می توانند نقش مهمی داشته باشند:
1- طراحی اصولی و استاندارد بانک
2- نوع برنامه نویسی ( اینکه چگونه اطلاعات خوانده شود و چه هنگامی به بانک جهت ذخیره سازی اطلاعات ارسال شود.)
2- میزان حجم اطلاعات جهت خواندن و نوشتن ( در بعضی از برنامه ها حجم اطلاعات در حدود چندین میلیون رکورد می باشد)
3- قدرت کامپیوتر ( Cpu و رم بالا که الان همه کامپیوترها این موضوع را دارند)
4- تعداد کاربرانی که می خواهند از برنامه استفاده کنند

به نظر من اگر بانک شما در سرور باشد و برنامه ها در سمت کاربران باشد خیلی بهتر است (اصولش این است)
ولی تمپ در طرف کاربران تشکیل شود و محاسبه شود و سپس نتیجه کار به سرور ارسال شود بهتر است. خوب احتمالاً الان پیش خود فکر می کنید که وای باید بیشتر برنامه نویسی کنم ولی بهتر است که این کار را الان انجام دهید تا بعداً. چون اون موقع کاربران کلافت می کنند.:چشمک:

nazemmazem
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 22:30 عصر
سرعت برنامه شما به عوامل زیر بستگی داره که هر کدام از عوامل می توانند نقش مهمی داشته باشند:
1- طراحی اصولی و استاندارد بانک
2- نوع برنامه نویسی ( اینکه چگونه اطلاعات خوانده شود و چه هنگامی به بانک جهت ذخیره سازی اطلاعات ارسال شود.)
2- میزان حجم اطلاعات جهت خواندن و نوشتن ( در بعضی از برنامه ها حجم اطلاعات در حدود چندین میلیون رکورد می باشد)
3- قدرت کامپیوتر ( Cpu و رم بالا که الان همه کامپیوترها این موضوع را دارند)
4- تعداد کاربرانی که می خواهند از برنامه استفاده کنند

به نظر من اگر بانک شما در سرور باشد و برنامه ها در سمت کاربران باشد خیلی بهتر است (اصولش این است)
ولی تمپ در طرف کاربران تشکیل شود و محاسبه شود و سپس نتیجه کار به سرور ارسال شود بهتر است. خوب احتمالاً الان پیش خود فکر می کنید که وای باید بیشتر برنامه نویسی کنم ولی بهتر است که این کار را الان انجام دهید تا بعداً. چون اون موقع کاربران کلافت می کنند.:چشمک:

مرسی دوست عزیز
ولی منظورتان را از "کدنویسی بیشتر" نفهمیدم. سئوال من این بود که جدوال تمپ را توی فایل دیتا بیس کنار باقی جداول بگذارم بماند و یا آنها را توی فایل Applicatino لینک کنم
سئوال دیگری که به ذهنم رسید این است که وقت انجام محاسبات چقدر از بار روی کلاینت و چقدر روی سرور است و آیا راه حلی برای جابجایی این بار وجود دارد؟

davood-ahmadi
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 22:38 عصر
بانک اطلاعاتی یا همان جداول هم باید در سرور باشد.
فقط Application باید در کامپیوتر کاربران باشد.
اگر از لینک استفاده می کنی مشکلی نخواهد داشت.
جداول Temp باید بر روی Application باشد نه بر روی سرور.
محاسابات باید بر روی کلاینت ها و یا همان Application صورت گیرد.
منظورم از برنامه نویسی بیشتر یعنی این بود که شما با برنامه نویسی بیشتر و بهتر می توانید برنامه بهتری بنویسید که بار اضافی روی Application و مخصوصاً سرور نداشته باشد.

nazemmazem
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 22:49 عصر
بانک اطلاعاتی یا همان جداول هم باید در سرور باشد.
فقط Application باید در کامپیوتر کاربران باشد.
اگر از لینک استفاده می کنی مشکلی نخواهد داشت.
جداول Temp باید بر روی Application باشد نه بر روی سرور.
محاسابات باید بر روی کلاینت ها و یا همان Application صورت گیرد.
منظورم از برنامه نویسی بیشتر یعنی این بود که شما با برنامه نویسی بیشتر و بهتر می توانید برنامه بهتری بنویسید که بار اضافی روی Application و مخصوصاً سرور نداشته باشد.

داوود عزی درباره این سئوال ایده ای داری؟

وقت انجام محاسبات چقدر از بار روی کلاینت و چقدر روی سرور است و آیا راه حلی برای جابجایی این بار وجود دارد؟

davood-ahmadi
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 22:56 عصر
بستگی به میزان محاسبات شما و نوع محسابات دارد.
2 * 2 هم یک محاسبه است.
2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2* 2 هم یک محاسبه است.
بسته به نوع برنامه شما و بسته به قدرت کامپیوتر و بسته به سرعت شبکه شما هم دارد.
ولی من خودم بیشترین مدتی را که یک محاسبه بزرگ بود در عرض 1 دقیقه دیدم.
باز هم تأکید می کنم که بستگی به نوع برنامه نویسی شما هم بستگی دارد.

davood-ahmadi
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 23:01 عصر
باید محاسبات بر روی Aplication باشد پس بار روی کلاینت است ولی فکر نکنم بارش آنقدر باشد که کاربر را اذیت کند.
اگر کامپیوتر کاربران آنقدر قدرت نداشت که بتواند خوب و سریع از پس محاسبات بر بیاید می توانی محاسبات را بندازی روی سرور ولی اینکار خوب نیست . بهتر همان است که سرور محل ذخیره اطلاعات باشد.

nazemmazem
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 00:11 صبح
بستگی به میزان محاسبات شما و نوع محسابات دارد.
2 * 2 هم یک محاسبه است.
2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2*2* 2 هم یک محاسبه است.
بسته به نوع برنامه شما و بسته به قدرت کامپیوتر و بسته به سرعت شبکه شما هم دارد.
ولی من خودم بیشترین مدتی را که یک محاسبه بزرگ بود در عرض 1 دقیقه دیدم.
باز هم تأکید می کنم که بستگی به نوع برنامه نویسی شما هم بستگی دارد.

منظورم از محاسبات را بد گفتم.
منظروم بیشتر پر کردن جدوال تمپ بود با کوئری های سنگین

davood-ahmadi
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 08:50 صبح
اتفاقاً یکی از ابزارهایی هستند که محاسبات را سریع انجام می دهند و بار کمی روی سیستم می گذارند ولی باز هم بستگی به نوع کووری و چند کووری استفاده می شود.
مثلاً یکی از انواع کووری های که بار سنگین تر از دیگر کووری ها داره ، کوروی در کووری می باشد که در یک کووری چندین کووری استفاده کنی.