PDA

View Full Version : اشکال عجیب در گزارش گیری

shahram197070
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 10:24 صبح
با سلام
دوستان محترم
برای طراحی گزارش من داخل کریستال ریپورت (XI) گزارشم رو طراحی می کنم و بعد به برنامه ای که توسط vb.net 2005 نوشتم اضافه می کنم و از طریق کد زیر نام سرور ،نام بانک اطلاعاتی ،نام کاربر ، و رمز عبور رو به کریستال ریپورت ارسال می کنم .

Dim report As New R_ListSazmanB
Dim connection As IConnectionInfo

' Set Database Logon to main report
For Each connection In report.DataSourceConnections
connection.IntegratedSecurity = False
connection.SetConnection(ServerName, DataBase, UserName, UserPass)
Next

CrystalReportViewer1.ReportSource = report
CrystalReportViewer1.SelectionFormula = StrReport : StrReport = ""
CrystalReportViewer1.Show()

حالا مشکلی که دارم اینه که اگر نام کامپیوتر عوض بشه یعنی اگر برنامه برای نصب به کامپیوتر دیگه ای منتقل بشه کادر زیر نمایش داده می شه و دوباره می خواد که نام کاربری و رمز عبور وارد بشه .

16385

لطفا راهنمایی بفرمایید.

علیرضا مداح
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 11:15 صبح
سلام ،
این مسئله طبیعیست ، شما میبایست بخشی را در برنامه خود برای ویرایش ConnectionString قرار دهید و آن را با یکی از روشهای موجود ذخیره کرده و در موقع لزوم از آن استفاده کنید.

shahram197070
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 11:39 صبح
با تشکر : میشه بیشتر توضیح بدید

shervin110us
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 14:33 عصر
ببین مشکل از اینجاست که شما مستقیم به بانک وصل کردی قسمت گزارشت را به بانک، باید از دیتا ست استفاده کنی!

علیرضا مداح
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 14:58 عصر
چگونگی دخیره ConnectionString :
www.codeproject.com/KB/security/encryptstrings.aspx (http://www.codeproject.com/KB/security/encryptstrings.aspx)

در ضمن بهتر است از تابع SetDataSource شی ء ReportClass استفاده نمایید تا دچار مشکلات اتصال نیز نشوید.

reza6384
جمعه 30 فروردین 1387, 22:55 عصر
من به این مشکل بر نخوردم، وقتی Sql Server رو نصب می کنم Default Instance نصب می کنم و چه برنامه و چه Crystal Report هر دو Database Server رو '.' می شناسن و مشکلی پیش نمیاد. اگر بخوای Named Instance نصب کنی باید Connection String رو ذخیره کنی.