PDA

View Full Version : راهنمائی برای تغییر زبان برنامه نویسی از delphi بهc++ builder

mehdi_x_rayaneh
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 18:57 عصر
از اول زبان++cرا دوست داشتم و آشنائی کمی هم دارم ودر ضمن با دلفی آشنائی کامل دارم و حالا تصمیم به تغییر زبان برنامه نویسی گرفتم آیا مشکلی در این رابطه وجود داره ممنون؟ البته لازم به ذکر است که با بانکهای اطلاعاتی کار میکنم راجع به تفاوتهاش ؟

Mahyaa
جمعه 30 فروردین 1387, 17:53 عصر
مثلا چه مشکلی میتونه وجود داشته باشه ؟

خوب C++ رو یاد بگیر و از C++Builder لذت ببر :) .

karzari
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 23:45 عصر
ببینید c++ builder یک زبان خیلی قوی است که قابلیت های زیادی نسبت به دلفی داره اما باید در نظر داشته باشید که وقتی می خواهید با دیتابیس کار کنید شما محدود به یک سری قواعد مربوط به پایگاه داده هستید اما اگه مشورت بخواهید من خودم بیشتر با c++ کار کردم و حتی چند تا پروژه گرافیکی رو انجام دادم اما برای کار کردن با دیتا بیس بعد از مدتی با اینکه دلفی اصلا بلد نبودم به سمت ذلفی رفتم در ثانی وقتی که کار با دیتابیس در دلفی اینهمه طرفدار داره و اینقدر تو همین سایت در رابطه باهاش صحبت میشه جای تعجب داره که هم دلفی بلد باشی و هم نخوای باهاش کار کنی.
اما اگه بخوای تغییر کد بدی اون یه بحث دیگه است در نظر داشته باش 99% یا بیشتر کلاس ها در c++ با دلفی یکی است فقط طریقه معرفی متغیر ها با یه سری دستورات متداول با هم تفاوت دارند اگر 2006 به بالا کار میکنی تو اکثر هلپ ها هم کد دلفی هست هم کد c++ میتونی با کمی مقایسه به تفاوت ها شون پی ببری.