PDA

View Full Version : تهیه نمودار

iransim
جمعه 30 فروردین 1387, 01:21 صبح
سلام دوستان
چگونه می توانیم از اطلاعات یک بانک نمودار تهیه کرده و انرا چاپ کنیم؟

ممنون از دوستان

davood-ahmadi
جمعه 30 فروردین 1387, 10:21 صبح
نمونه گذاشتم

iransim
جمعه 30 فروردین 1387, 11:46 صبح
نمونه گذاشتم

سلام دوست عزیز
ممنون از نمونه ای که گذاشتی ولی من می خواستم بدانم که نحوه وارد کردن نمودار در قسمت گزارش به چه صورت انجام شده و چگونه می توان نمودار را ویرایش کرد؟
مثلا" در فرمی پس از تهیه گزارش با زدن دکمه نمودار نمودار این گزارش نیز تهیه و چاپ شود .
ممنون

davood-ahmadi
جمعه 30 فروردین 1387, 18:04 عصر
ساده است . عکسش رو گذاشتم.

قله بلند
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 14:54 عصر
با سلام
اولا بابت نمونه ای ارسالی شما سپاسگزارم و ثانیا سوالی در این زمینه برایم مطرح شده.
سوال
شما اطلاعات نمودار را از جدول به دست آورده اید، فرض کنید روی فرم دو تا کلید وجود دارد ، یکی برای نمایش غیر نموداری گزارش است و دومی مربوط به نمایش نموداری گزارش است. در گزارش اول تعداد هر ستون را به دست آورده اید و میخواهید در گزارش دوم که به صورت نمودار ی است ، اعداد به دست آمده از ستون های گزارش اول را به صورت میله ای نمایش دهید ، حالا باید داده های ورودی از کجا و به چه سبکی گرفته شوند تا نمایش داده شوند؟
ممنونم

davood-ahmadi
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 16:33 عصر
شما می توانید نتیجه ای را از یک کووری دریافت کنید و آن کووری را به گزارش مربوطه که نمودار در آن دارید ، ارتباط دهید.
مهم کووری است که شما در آن آمار مربوطه را بدست می آورید و فقط جهت نمایش و چاپ به گزارش ارتباط می دهیم.

قله بلند
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 17:07 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت همه اعضای محترم برنامه نویس
در فایل ضمیمه ای که مشاهده میکنید ، دو جدول وجود دارد که قرار است ارتباطی با هم نداشته باشند. هر کدام جداگانه پرس و جو ها را انجام می دهند و گزارش را به صورت نمودار نشان می دهند(عناصر جدول ها از نظر محتوا یکی است) حالا باید چگونه نشان دهیم که (به طور کلی از مجموع نتایجی که از هر دو جدول به دست می آید) مجموع a دو تا و مجموع b سه تا است؟
با تشکر فراوان

shaghaghi
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 07:56 صبح
حالا باید چگونه نشان دهیم که (به طور کلی از مجموع نتایجی که از هر دو جدول به دست می آید) مجموع a دو تا و مجموع b سه تا است؟

سلام
با کمک دستور اجتماع (Union) می توان این کار را انجام داد
به نمونه اصلاح شده توجه نمایید:

قله بلند
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 09:32 صبح
سلام
با کمک دستور اجتماع (Union) می توان این کار را انجام داد
به نمونه اصلاح شده توجه نمایید:

با سلام
ممنونم از راهنمایی که کردید ، مشکل حل شد ولی من به جای دستور Count از دستور Sum استفاده کردم .
باز هم از بابت لطف شما سپاسگزارم

قله بلند
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 09:42 صبح
با سلام و تشکر از دوستانی که به سوال ها پاسخ می دهند
من از راهنمایی دوستان در به دست آوردن نمودار در گزارش استفاده کردم ولی نمی دانم چرا بعضی از فیلدهایی که می خواهم در نمودار ظاهر نمی شود(معمولا فیلد اول) .
با اینکه تمام جوانب کار را در نظر می گیرم ولی فیلد اول در گزارش قرار نمی گیرد(لطفا به تصویر ضمیمه توجه نمایید، فیلد TFDD در قالب دوم نمایش داده نمی وشود)

و سوال دوم اینکه چگونه یک گزارشی که به صورت ویزاردی تهیه نشده است را landscapeکنیم. مثلا برای نمایش نمودارها فقط باید از حالت پیش فرضportrait استفاده شود واگر نمودار قدری بزرگ شود نمی توان همه فیلدها را نمایش داد.

با تشکر

قله بلند
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 11:07 صبح
با سلام و تشکر از دوستانی که به سوال ها پاسخ می دهند
من از راهنمایی دوستان در به دست آوردن نمودار در گزارش استفاده کردم ولی نمی دانم چرا بعضی از فیلدهایی که می خواهم در نمودار ظاهر نمی شود(معمولا فیلد اول) .

با عرض سلام
من این مشکل را اینگونه حل کردم که بعد از SELECT ،فیلد اول را دوبار قرار میدهم ولی با اسامی مستعار متفاوت(با استفاده از AS) .
بعد از انجام این عمل فیلد تکرار شده در نمودار نشان داده می شود.
انگار اینگونه می شود تصور کرد که اگر فیلدی به عنوان Group Byدر نظر گرفته نشود اینگونه وقایع اتفاق می افتد.