PDA

View Full Version : خواندن از databaseو نوشتن در آن

jannati
دوشنبه 12 مرداد 1383, 10:39 صبح
دوستان سلام
راستش من تازه کار با asp.netرو شروع کردم.الان به عنوان اولین مشکل نیاز دارم که کار با databaseرو تو این محیط یادبگیرم.البته از قسمتهای مختلف تونستم چیزهایی یادبگیرم و به جداول وصل بشم و اطلاعاتی رو بخونم.اما میخواستم اگر امکان داره کسی به صورت پایه ای و منظم بگه چیکار باید بکنم.مثلا اینکه برای خواندن اطلاعات همیشه باید یک readerداشته باشم؟یا به صورت دیگه هم میشه اطلاعات رو خوند.یا اینکه چطور میتونم DropDownList رو از با اطلاعات جدولم پست کنم؟
اگر کسی توضیحی داره یا جزوه ای در این زمینه یا لینکی ممنون میشم کمک کنه.در ضمن آقای نصیری زحمت کشیده بودند و جزوه ای را (20فصل داشته)3-4ماه پیش در یک تاپیک گذاشته بودند.اما من هر کاری کردم نتونستم دانلودش کنم.اگه کسی اون جزوه را داره خواهش میکنم برای من بفرسته یا اینکه آدرسشو بده.البته از آدرس قبلی نتونستم بردارم.خواهش میکنم کمک کنید:cry:

jannati
سه شنبه 13 مرداد 1383, 15:30 عصر
سلام دوستان
من یک PDFخوب در زمینه کدهای ADO.NETو کار با اون درASP.NETپیدا کردم که خیلی کمکم کرد و تقریبا در این مرحله راه افتادم.البته لاتینه .ولی خیلی روانه و راحت.اینجا میذارم هر کس خواست استفاده کنه.درضمن تو اینترنت searchکردم و منبعشو یادم نیست.از نویسنده غیر هموطنش عذرخواهی میکنم: :oops: :P

komeil64
چهارشنبه 14 مرداد 1383, 10:20 صبح
سلام
به قسمت کتابخانه که تازه راه افتاده یه سر بزن جزوه های آقای نصیری توش هست