PDA

View Full Version : سوال در رابطه با ویژوال & ASP

x_6e6_x
جمعه 30 فروردین 1387, 22:53 عصر
سلام
اولا که حضور خودمو بعد از مدتهای طولانی در حیطه برنامه نویسی گرامی میدارم:بامزه:
متاسفانه نام کاربری و پسوردهای گذشته یادم نیومد-امروز که به مشکل برخوردم گفتم بیام ببینم یه سایتی بود قدیما هنوز پابرجاست یا مثل سایتهای ایرانی.....که شکر خدا پابرجاست:تشویق:
اوکی! سوال:
من وقتی با Visual Studio یا Dreamweaver یا..... برنامه هایی با زبان VB مینویسم و ASP ذخیره میکنم ! متاسفانه نمیتونم بازشون کنم (از IE)
با اررور :
The page cannot be displayed
Technical Information (for support personnel)

Error Type:
Active Server Pages, ASP 0221 (0x80004005)
The specified 'Page Language="VB" ContentType="text/html" ResponseEncoding="iso-8859-1" ' option is unknown or invalid.
.....مواجه میشم ! خودم تا اونجا که یادم میومد دستکاری کردم ولی جواب نداد
(البته بگم که وقتی با VB برنامه رو نمینویسم و ASP ذخیره میکنم کار میکنه یعنی مشکل اصلی VB ست !
خودم احتمال میدم که من بعد از نصب ویندوز جدید اول Visual Studio رو نصب کردم بعدش IIS رو نصب کردم! میتونه مشکل از این باشه یا اینکه یه جایی از IIS مونده و تنظیم نکردم؟ یا ...:اشتباه:
ممنون اگه راهنمایی کنین:قلب:
(خیلی وقته به فروم نیومدم - اگه سوال رو تو جای مخصوصش نپرسیدم شرمنده)

twelve
شنبه 31 فروردین 1387, 00:22 صبح
خودم احتمال میدم که من بعد از نصب ویندوز جدید اول Visual Studio رو نصب کردم بعدش IIS رو نصب کردم! میتونه مشکل از این باشه یا اینکه یه جایی از IIS مونده و تنظیم نکردم؟ یا ...:اشتباه:

ورود مجددتون مبارک ، مشکل به احتمال زیاد (اگر vs2003 استفاده میکنین 100% ) همینه که اینجا گفتی ، اول باید PreRequisite های vs رو بر روی سیستم پیاده کنین که IIS هم یکی از اوناست به Frontpage 2000 server extention هم نیاز دارید که برای این مورد لازمه که فرمت هارد دیسکتون NTFS باشه ، اما اگر از vs 2005 به بالا استفاده میکنین ، برنامه نیازی به IIS نداره اما برای این نسخه هم استفاده از IIS پیشنهاد میشه اگر ویندوزتون سرور هست کامپوننت ASP.NET هم که در همون قسمت مدیریت کامپوننتهای ویندوز هست باید انتخاب بشه.

(خیلی وقته به فروم نیومدم - اگه سوال رو تو جای مخصوصش نپرسیدم شرمنده)

کاملا واضحه که سوالهای مربوط به ASP.NET در تالاری به این نام پرسیده میشه.