PDA

View Full Version : تغیرات جزئی در ظاهر listbox

sarnev6t
شنبه 31 فروردین 1387, 14:36 عصر
سلام!
چه طوری میشه ظاهر یک listbox را کمی تغییر داد !
یکمی از این حالت خشک و گوشه دار خارجش کرد!
(بدون کامپوننت البته.....)

Mahdi.Kiani
شنبه 31 فروردین 1387, 15:15 عصر
سلام!
چه طوری میشه ظاهر یک listbox را کمی تغییر داد !
یکمی از این حالت خشک و گوشه دار خارجش کرد!
(بدون کامپوننت البته.....)

سلام
چندین راه دارین..
1 ) یک کنترل خودتون به صورت سفارشی بنویسین و افکت هایی را برای آیتم های آن مشخص کنید.
2) مراجه به سایت هایی که سورس کد دارند. مثل CodeProject ، csharpCorner ، گاها CodeGuru و ... و نمونه هایی که انجام داده شده را ببینید و الگو بگیرین و از اونا استفاده کنید. یا با الگو گرفتن از اونا یک نمونه سفارشی برای خودتون بنویسین
3) یک راهش هم که خوشبختانه نمی خواین از ان استفاده کنین، همونیه که خودتو گفتین

4) بهترین راه هم اینه که ( البته به نظر من ) که کوچ کنید به سمت 2008 و شروع کنید با WPF کار کردن.. اون وقت به راحتی می توانیند لیست باکس هایی به صورت عکس زیر ایجا کنید..

http://www.geocities.com/rkiani88/ListBoxItem.jpg

البته نگاه به ظاهر خیلی خوشکلش نکنین :لبخند: یکی از رفقا همیشه به سلیقه من غبطه می (غبطه یا قافه یا غافه ؟ :متفکر: ) خوره :لبخند::متفکر: .. از بس که خوش سلیقه هستم:اشتباه: .. مخصوصا مواقعی که با عجله و فی البداهه دیزاین کنم :قهقهه:

شما می تونین خیلی بهتر و تمیز تر از اینی که تو عکس دیدین برای خودتون ایجاد کنید ..

اگه دوست داشتین با WPF بیشتر آشنا بشین به نگاهی به امضای من بکنین
موفق باشید

sarnev6t
شنبه 31 فروردین 1387, 23:55 عصر
سلام
چندین راه دارین..
1 ) یک کنترل خودتون به صورت سفارشی بنویسین و افکت هایی را برای آیتم های آن مشخص کنید.
2) مراجه به سایت هایی که سورس کد دارند. مثل CodeProject ، csharpCorner ، گاها CodeGuru و ... و نمونه هایی که انجام داده شده را ببینید و الگو بگیرین و از اونا استفاده کنید. یا با الگو گرفتن از اونا یک نمونه سفارشی برای خودتون بنویسین
3) یک راهش هم که خوشبختانه نمی خواین از ان استفاده کنین، همونیه که خودتو گفتین

4) بهترین راه هم اینه که ( البته به نظر من ) که کوچ کنید به سمت 2008 و شروع کنید با WPF کار کردن.. اون وقت به راحتی می توانیند لیست باکس هایی به صورت عکس زیر ایجا کنید..

سلام دوست خوبم!
من اونقر کار پیچیده ای نیاز ندارم همین که رنگ scrollbar تغییر کنه وچند تا کار کوچیکه دیگه کافیه برام راستش فرصت کافی برای سفارشی کردن ندارم wpf هم نیاز به زمان زیادی داره تا یاد بگیرم مخصوصا برایه من تازه کار!
البته من پی گیر مطالب شما در مورد wpf هستم منتها برای این کار زمانم کمه!
خلاصه انکه تا همینجاشم متشکرم!
پ.و:
//ایهام داشت گویا!!!!!!!!!!!!