PDA

View Full Version : کار با skin editor در #C

black_hole
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 07:24 صبح
سلام،امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی پرسیده باشم.
من با کمک نرم افزار skin editor DevExpress برای دیالوگهادر برنامه کاربردی که در #C نوشتم ,پوسته درست کردم,اما مشکلم در ساخت setup برای این برنامه است چون من dll های این برنامه را به setup اضافه کردم ولی در کامپیوترهایی که این نرم افزار (Skin Editor) را ندارند برنامه من setup نمیشه.
از دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند تقاضای راهنمایی دارم.
باتشکر

gdevnb
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 12:35 عصر
همون dll هایی رو که در برنامه ازشون استفاده کردی کنار فایل exe کپی کن مشکلت حل میشه.
(از چه ورژنی از دو استفاده می کنی؟)
در ضمن خروجی skin editor (همون اسکین) رو هم که فکر کنم یه dll رو هم کنار فایل exe کپی کن.

black_hole
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 17:58 عصر
من این کار رو کردم یعنی دوتا dll رو به برنامه add کردم یکی dll که مربوط به اسکین خروجی خودم ویکی هم dll که به برنامه #C اضافه کرده بودم ولی کار نکرد.
سه تا dll تو فولدر system تو شاخه ای که skin editor نصب شده وجود داره به اسمهای (DevExpress.XtraEditors.Installer.dllوXRUserContr olHost.dllوXtraReportsInstaller.dll), اینا رو هم باید به برنامه add,setup کنم؟

gdevnb
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 00:38 صبح
شما برنامه ای که با دو نوشتی در حالتی که از این اسکین استفاده نمی کنند رو بدون مشکل deploy کردی؟ آیا درست کار کرده؟ از چه ورژنی داری استفاده میکنی؟
در ضمن برای استفاده از اسکین ساخته شده dll خروجی از SkinEditor رو به رفرنسها که add کردی. برای deploy همون رو بزار کنار فایل exe
اون سه تا dll ربطی به SkinEditor ندارند.SkinEditor تو پوشه tools هستش اونا تو system بعد هم از اسمشون مشخصه.

black_hole
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 09:19 صبح
من با SkinEditor v.1.2.4.0 کار میکنم. dll خروجی رو هم به رفرنسها add کردم. توی #C مشکلی ندارم وskin کاملا روی دیالوگها قرار گرفته .توی برنامه setup هم اون dll ها رو کنار exe گذاشتم ولی نمیدونم مشکل چیه که یعد از نصب برنامه setup به خاطر crash,skin میده.
امیدوارم درست منظورم رو رسونده باشم.
ممنون

gdevnb
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 13:21 عصر
دوست عزیز آخرین ورژن این ابزار 8.1 هست.
شما هنوز جواب سوال منو ندادی.
شما برنامه ای که با دواکپرس بدون استفاده از این اسکین نوشتی آیا deploy کردی؟ آیا درست کار کرده؟

black_hole
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 15:11 عصر
من برنامه ام را با #C نوشتم و بدون مشکل اجرا میشه بعد برای برنامه setup ساختم (بدون skin) و درست روی هر کامپیوتری نصب شده واجرا شد.
بعد با دواکسپرس برایش یک پوسته تعریف کردم و dll اون رو با اون ساختم .بعد dll ساخته شده رو به رفرنسهای برنامه در #C اضافه کرده و پوسته را روی دیالوگها انداختم و کاملا بدون مشکل در محیط VS اجرا شد.
بعد خواستم setup برای این برنامه با پوسته درست کنم , dll های جدید رو به setup که تو setupfactory7 داشتم اضافه کردم و setup رو ساختم.
وقتی برنامه رو روی یک کامپیوتر دیگه که اصلا skin editor روش نصب نشده بود setup کردم مراحل نصب کامل انجام شد ولی زمان اجرا creash داد.
امیدوارم کامل توضیح داده باشم. حالا ایراد از کجاست؟

black_hole
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 17:05 عصر
:متفکر:کسی راه حلی نداره؟؟؟:ناراحت:

gdevnb
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 18:24 عصر
من همین کاری رو که شما فرمودید با ورژن 7.2 و 8.1 انجام دادم و deploy کردم مشکلی نداشته.
احتمالاً مشکل از کمپوننت یا کرکشه.شاید هم یه جای کد شما ایراد داره.
آیا تو کد اسکین رو رجیستر می کنید؟
هر چند فکر نمی کنم مشکل رجیستر کردن اسکین باشه.
در هر صورت امیدوارم مشکلتون حل شه.

black_hole
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 11:15 صبح
مشکل برنامه ام رو پیدا کردم . راه حل رو میذارم تا تاپیک حل شده اعلام شه.
مشکل این بود که با نصب برنامه دواکسپرس یک سری dll در شاخهC:\Program Files\Common Files\DevExpress نصب میشد که پس از نصب برنامه نوشته شده dll های لازم رو ازاین شاخه میخواند و اگر برنامه روی کامپیوتری که دواکسپرس نداشت نصب میشد به علت نبود این dllها crash میداد.برای حل مشکل باید dll های مورد استفاده در برنامه را ازاون زیر شاخه به برنامه setup اضافه کردتا در هر سیستمی اجرا شود.
باتشکر

gdevnb
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 12:10 عصر
همون dll ها در مسیر نصب در پوشه source هستند که حتماً در هنگام deploy باید کنار فایل اجرایی باشند.پس مشکل از نحوه deploy بود.

MehdiRah
سه شنبه 28 خرداد 1387, 18:31 عصر
بیشتر مشکل من اینه که نمیتونم form.caption.font را فارسی کنم خود skin تغییر میده راهنمائی کنید