PDA

View Full Version : مشکل با فونت!!!

oxygenws
دوشنبه 12 مرداد 1383, 23:21 عصر
سلام،

اینقدر سیخ زدم تا آخر خرابش کردم!!!
یه سری از فونت های ویندوز رو ریختم رو لینوکس، خیلی کارای دیگه هم کردم که ....

فونت پیش فرض سیستم تغییر کرده!! یعنی از همون صفحهء لاگین اول تا ترمینال (کنسول) و بعضی از برنامه ها..... فونتشون تغییر کرده، هیچ جور هم درست نمی شه.

ردهت انترپرایز هم دارم.

ممنون، امید

whitehat
دوشنبه 12 مرداد 1383, 23:29 عصر
البته من تا حالا از این نسخه استفاده نکردم :(
ببینید در قسمت Look&Feel قسمت فونت (اگر در این نسخه باشه :wink: ) می توانید فونتها را عوض کنید .
فکر کنم این قسمت در منوی استارت در perferance باشه .همچنین در kde control center هم هست .
موفق باشید

oxygenws
سه شنبه 13 مرداد 1383, 00:24 صبح
سلام،
من تمام فونت های اون بخشی که شما می گید رو روی تاهوما تنظیم کرده بودم و تست کردم، و با تغییرش هیچ فرقی در این بخش هایی که من گفتم ایجاد نمی شه.
مثلا موزیلا هیچ مشکلی نداره یا همین دسکتاپ ولی صفحهء لاگین یا ترمینال (کنسول) کلی مشکل دارند!!!
ممنون می شم راهنمایی کنید، چپن خیلی از برنامه ها مشکل دارند!!

hosseinzadeh
سه شنبه 13 مرداد 1383, 09:51 صبح
فونت منوها و پنل عوض شده؟
برخی برنامه ها ممکن است خودشان راهی برای تغییر فونت داشته باشند
ضمنا برای تغییر فونت دسکتاپ باید روی آن کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید برید به قسمت Appearance(البته ممکنه اینا همه تغییر کرده باشه.آخرین باری که فونت دسکتاپ عوض کردم رو زوزه 8 بود با KDE 3.0.

whitehat
سه شنبه 13 مرداد 1383, 11:13 صبح
در تکمیل سخنان استاد خوبم این کار را هم امتحان کنید
شما در قسمت setting در کنسول در قسمت configure در تب session ببنید فونت روی چی تنظیم شده ؟
فکر کنم اگه روی linux باشه شما مشکلی نداشته باشید .
موفق باشید

oxygenws
سه شنبه 13 مرداد 1383, 13:25 عصر
ممنونم.
فونت منو ها و دسکتاپ کاملا درسته اما خیلی برنامه ها مورد دارند، گزینه ای هم برای تغییر ندارند!! مثل همون صفحهء لاگین یا نرم افزارxcdroast.
من خودم برنامه هایی که قابلیت تغییر فونتشون رو داشتند‌(مثل کنسول) تغییر دادم....

ممنون، امید