PDA

View Full Version : ذخیره عکس در بانک اطلاعاتی

masiharoy
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 11:25 صبح
سلام
میخوام یه عکس ازطریق دلفی به بانکم که sql در هنگام اجرا اضافه کنم نام عکس درedit وارد و گروه عکسم از dbcombobox انتخاب میشه (مثل گروه گل که خودش از یه table اصلیه که جدول گلم با اون در ارتباطه ) نمیدونم چه کدی باید بنویسم که عکس به table گلم اضافه شه.

babak_delphi
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 15:01 عصر
باید به عنوان یک Blob ذخیره کنید
help دلفی را مطالعه کن
اگر پیدا نکردی بگو تا کد اون رو برات بنویسم

babak_delphi
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 18:53 عصر
در این آدرس هم نحوه ذخیره فیل Flash در پایگاه داده را توضیح داده اند که می توانی از همان روش برای ذخیره عکس هم استفاده کنی

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87164&page=2

ضمنا عنوان تاپیکت اصلا مناسب نیست
به قوانین سایت (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51814) مراجعه شود

قانون شماره 7
کاربران می بایست به هنگام ارسال سوالات، مشکلات و پیغامهای خود از یک عنوان مناسب استفاده نمایند. این عنوان می بایست در رابطه با سوال، مشکل و یا پیغام ایشان بوده و نشان دهنده محتوای آن باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار این عمل توسط کاربران - چه جدید و چه قدیمی - با وی برخورد خواهد شد.

hassan p.b
سه شنبه 09 مهر 1387, 13:01 عصر
با سلام
در اين فروم سعي نماییم بعد از چندين روز تلاش براي درست فهميدن تکنولوژي
BLOP
و ثبت صحيح تصوير در جداول اکسس اين مشکل را براي مشکل گشايي مطرح نمايم
در جستجوي سايت و ديدن بيش از 10 فروم مرتبط هنوز مشکل باقي است
اول من چند مثال دانلود کردم و مانند آنها هم رفتار مي کنم و لي جداول من ايراد مي گيرند و يا تصوير درست ضبط در ديتابيسم نمي شود
اضافه نمايم که جدولم اکسس است و از ADO
استفاده مي نمايم
به مثال و قطعات کد و نيز يک مثال کامل براي رويت دوستان قرار مي دهم

Ali_M_K
شنبه 13 مهر 1387, 10:05 صبح
سلام
ممنونم از پست خوب و کاملتون اما:
من برای کار با اراکل میخوام فایل تصویر رو مستقیما به یه پارامتر (مقدار) بدم و از پارامتر در یه دستور SQL استفاده کنم. میتونی کمکم کنی؟
با کدهایی که نوشتم خطای ناهمخوانی نوع Variant و fileStream دریافت میکنم.
قبلا ممنونم.