PDA

View Full Version : مشکل با حرف ی و ک

mohammadsaleh
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 09:11 صبح
دوستان بانک اطلاعاتی علمی ساختم که به هنگام جستجو با این دو حرف مشکل دارم . بدین ترتیب که در کامپیوترهای مخلتف که ویندوز های متفاوتی دارند دو نتیجه متفاوت دیده میشه . یعنی در بعضی ویندوز ها شکل ی و ک به همون شکلی که من داشتم و تایپ کردم لذا جستجوی کلماتی که این حروف در آن هست به راحتی انجام میشه - ولی در بعضی از ویندوز ها که شکل ی و ک با آنچه من نوشتم فرق داره جستجو نتیجه ای در بر نداره .
حالا از دوستان عزیز می خواهم با چند خط کدی که به من معرفی می کنند مشکل منو حل کنند یعنی اینکه جدای از اینکه این حروف در ویندوز چه کدی رو دارند وقتی من این حروف رو می نویسم تبدیلی انجام بشه که جستجو بی نتیجه نمونه.

اگه دوستان با مثال عملی اونو توضیح بدهند که بشه رو چند جور ویندوز امتحانش کرد ممنون میشم.

amirzazadeh
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 09:34 صبح
دوستان بانک اطلاعاتی علمی ساختم که به هنگام جستجو با این دو حرف مشکل دارم . بدین ترتیب که در کامپیوترهای مخلتف که ویندوز های متفاوتی دارند دو نتیجه متفاوت دیده میشه . یعنی در بعضی ویندوز ها شکل ی و ک به همون شکلی که من داشتم و تایپ کردم لذا جستجوی کلماتی که این حروف در آن هست به راحتی انجام میشه - ولی در بعضی از ویندوز ها که شکل ی و ک با آنچه من نوشتم فرق داره جستجو نتیجه ای در بر نداره .
حالا از دوستان عزیز می خواهم با چند خط کدی که به من معرفی می کنند مشکل منو حل کنند یعنی اینکه جدای از اینکه این حروف در ویندوز چه کدی رو دارند وقتی من این حروف رو می نویسم تبدیلی انجام بشه که جستجو بی نتیجه نمونه.

اگه دوستان با مثال عملی اونو توضیح بدهند که بشه رو چند جور ویندوز امتحانش کرد ممنون میشم.
دوست من بهترین کاری که میتونی انجام بدی اینه که dll کیبرد ویندورز رو یکسان سازی کنی یعنی اینکه kbdfa.dll کامیپوتر مبدا رو به کامپیوتر مقصد در حالت safe modeکپی کنی (داخل پوشه system32 ویندوز)

davood-ahmadi
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 01:16 صبح
در فرم جستجو روی کنترلی که می خواهید عمل جستجو نوشته شود می توانید یک چک باکس بگذارید که کاربر مشخص کند که ی و ک عربی است و یا فارسی و این چک باکس به یک جدول وصل باشد که در جدول بصورت همیشگی ذخیره کند تا همیشه تیک آن فعال و یا غیر فعال باشد.
حالا می ریم سراغ جستجو:
شما باید کدهای اسکی این 4 حرف را پیدا کنی که البته خودم دارم و برات می گذارم:
ک=152، ک=223، ی=236، ی=237
اگر مثلا چک باکس فعال بود شما چک کنید متنی که برنامه شما می خواهد طبق آن جستجو کند شما می توانید کاراکتر به کاراکتر آنرا چک کنید اگر کد اسکی کاراکتر 152 بود آنرا تبدیل به 153 کنید و همینطور 236 بود به 237 تبدیل کنید. سپس عمل جستجو را انجام دهید

mohammadsaleh
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 09:04 صبح
دوست خوبم سلام. از راهنمایی ات ممنونم . ولی بارها من سعی کردم از روشی که گفتی استفاده کنم ولی نتونستم کدش خوب تنظیم کنم . اگه ممکنه یک نمونه برام بساز .

من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا. امام علی علیه السلام

Profesorjd
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 22:51 عصر
با سلام
بنده هم همین مشکل دارم با این تفاوت که اطلاعات وارد شده است . سورت اطلاعات درست انجام نمیشود و کلماتی که با ک یا ی شروع شده‌اند در جای خود سورت نمی‌شوند . ظاهراً میشود این ک یا ی را با اصلی جابجا کرد اما چگونه ؟

mohammadsaleh
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 09:29 صبح
دوست عزیر من این مشکلی که شما دارید رو با این نمونه ای که گذاشتم حل کردم . ی مورد نظر رو از تو فرم کپی کردم بعد رفتم جدولی که میخوام ی آنرو تغییر بدم رو باز کردم و با ctrl+H

و استفاده از ی که می خواهم جانشین ی من بشه همه انها رو ریپلیس کردم.