PDA

View Full Version : تغییر کاربر با caching

آرام جان گل
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 17:47 عصر
سلام
آیا می تونم کاری کنم که تا موقعی که کاربرم تغییر نمی کنه صفحه از cache بر داشته شود و وقتی کاربر تغییر کرد صفحه دوباره از سمت سرور برداشته شود.؟

اصلا این کار کاره درستی هست که این کار را بکنیم و به امنیت ضرر نمی رستند؟

مرسی لطفا را هنمایی کنید و کد نمونه حتما یادتون نره مرسی

raravaice
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 19:36 عصر
سلام

بر اساس شرایط حاکم Cache کن

Response.Cache.SetExpires(Now.Date.AddDays(1))

و اینجوری از Cache در بیار

Response.Cache.SetExpires(Now.Date.AddDays(-1))

حالا چرا میخوای این کارو انجام بدی چون به صورت پیش فرض مرورگر صفحه رو Cache میکنه و Cache Expire مثلا در مواردی لازم که شما یا میخوای از Ajax توی IE استفاده کنی یا اینکه توی یه صفحه قرار کاربر یه تصویری رو عوض کنه شما Cache رو Expire میکنه که تصویر قبلی از بین بره و عکس جدید رو نشون بده. البته این 2 موردی بود که من تا به حال باهاش مواجه بودم.

اصلا این کار کاره درستی هست که این کار را بکنیم و به امنیت ضرر نمی رستند؟

نه تاثیر به سزایی نداره ولی شما باید ببینید معماری برنامتون به چه چیزی نیاز داره شاید در بعضی از شرایط حتی مخرب هم باشه بهتره که بسته به برنامه خودتون بار ها اونو در شرایط مختلفی بررسی کنید تا در نهایت به نتیجه مطلوب برسید.

موفق باشید

آرام جان گل
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 13:26 عصر
سلام
چرا اگر کش اینقدر مهم و کار سازه بهتر و بیشتر به اون نمی پردازید من بااینکه تمام تاپیک های کش را در این سایت و اینترنت و سایت های دیگر و msdnخوندم نوز نمی دونمچطوری با اون کار کنم

لطفا راهنمایی مرسی

raravaice
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:46 عصر
شما از قابلیت Cache اطلاعات عینا همانند Session و غیره میتونی استفاده کنی.

Cache("Sample") = "Value"

حالا دقیقا بگید چه انتظاری ازش دارید؟

موفق باشید

آرام جان گل
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 15:50 عصر
سلام
من مثلایک صفحه دارم که بخشی از ان برای loginکردن کاربر می باشد من می خوام هر زمانی که کاربرم عوض شد صفحه دوباره بارگذاری شود و تمام تنظیمات مربوط به ان کاربر setشود
این طور که من فهمیدم ما 4 نوع cach داریم

Caching output و caching data و fragment cachin و sql policy

تفاوت این ها را نمی فهمم و اینکه برای کارم باید از کدوم استفاده کنم
من یکسری کدنمونه دارم که به نظرم میرسه در cs نوشته شده و یکسری دیگر درhtml صفحه

حالا کدوم از این نمونه ها را کار کنم در cs یا html؟

اگه می شد از هر کدومcaching ها یک نمونه کامل نه اینکه حالا خیلی هم حرفه ای باشه بدید من تکلیفم را می فهمیدم که از کجا باید شروع کنم و دنبال چی باشم

مرسی راهنمایی کنید