PDA

View Full Version : مشکل در شناسایی سایت توسط گوگل

nkhozooii
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 19:16 عصر
دوستان ، من به تازگی وب سایت خود را آپلود کرده ام. و با وجودی که در Master Pageها و در قسمت head از تگ meta برای معرفی کلمات کلیدی موجود در سایتم استفاده کرده ام و آنها در به عنوان keyword ذکر کرده ام اما مرورگر گوگل اصلا هیچ کدام از کلمات کلیدی سایتم را نمی شناسد و از همه بدتر وقتی که نام خود سایت در هم جستجو می کنم آن را هم نمی شناسد. از هاستم سوال کردم و گفتند باید در سایت Submitexpress.com عضو شده و نام سایت را آنجا وارد کنم اما نتیجه ای نداد ( شاید هم من نمی دانم چگونه در این سایت ، باید وب سایتم را معرفی کنم ) . لطفا مرا راهنمایی کنید.:ناراحت:

mojtaba-saleh
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 19:48 عصر
برای ثبت سایت در گوگل به آدرس
http://google.com/addurl
برید و سایتتون رو ثبت کنید.
ثبت سایت هم حداقل به چند هفته زمان احتیاج داره

e-shahshahani
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 23:53 عصر
اگر در گوگل بنویسید site:jojo.com تعداد صفحات ایندکس شده از سایتتان را می دهد. البته به جای jojo.com اسم سایت خودتون را بنویسید

nkhozooii
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 17:53 عصر
از راهنمایی تان ممنونم. در این آدرس http://google.com/addurl
ثبت نام کردم. یه چند هفته ای منتظر می مانم تا ببینم چه می شود. البته در submitexpress هم یک هفته می شه که ثبت نام کرده ام اما به نتیجه ای نرسیده ام. با تشکر از لطفتان.

chaalesh
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 23:59 عصر
سایتت چه کارست ؟
من میتونم کمکت کنم اگه بخواهی میتونم کار بهینه سازی سایتت رو انجام بدم. اگه خواستی برام پیام بذار

nkhozooii
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 09:30 صبح
سایت برای یک شرکت صنعتی است که محصولات را در آن معرفی کرده ام. اما به هیچ وجه در مرورگرها قابل شناسایی نیست. چه اطلاعاتی جهت بهینه سازی سایت نیاز دارید؟

chaalesh
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 10:00 صبح
خوب اگر برای شرکت صنعتی است احتیاج چندانی برای بالاتر اومدن تو موتورهای جستجو نداره ..... البته سایتهای شرکت های ایرانی اینجوری اند.... چون اغلب اوقات برای این طراحی شده اند که بگن ما هم سایت داریم.

ولی دوست عزیز این چند تا کارو بکن مفید واقع میشن
1-اطلاعات اضافی از header صفحه رو پاک کن - مثلا style رو ببر توی فایل css و از فایل استفاده کن javascript رو هم
2- از این tag ها در همه صفحاتت استفاده کن

<metaname="keywords"content="------------------------"/>
<metaname="description"content="-----------------------"/>
<metaname="rating"content="General"/>
<metaname="expires"content="never"/>
<metaname="language"content="persian, FA"/>
<metaname="charset"content="utf-8"/>
<metaname="distribution"content="Global"/>
<metaname="robots"content="INDEX,FOLLOW"/>
<metaname="revisit-after"content="1 Days"/>
<metaname="email"content="info@-------.com"/>
<metaname="author"content="---------."/>
<metaname="publisher"content="------."/>
<metaname="copyright"content="Copyright© 2008 -------."/>
<metahttp-equiv="Content-Type"content="text/html; charset=utf-8"/>

اونائی رو که بصورت ----------- وارد کردم برای سایت خودت رو بزن

3- یک فایل robots.txt در شاخه root سایتت بساز و توی اون این دو خط رو بنویس

User-agent: *
Disallow:

4- برای کلیه لینک هات و تصاویرت از title استفاده بکن
5-سعی کن نام گذاری شاخه هات مرتبط با موضوع باشه.
6- تا جائی که میتونی از پسوند html استفاده کن
فعلا همین ها رو اعمال کن.

chaalesh
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 10:03 صبح
اما به هیچ وجه در مرورگرها قابل شناسایی نیست.
منظورت در search engine هاست دیگه ؟؟!!

nkhozooii
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 15:35 عصر
هیچ کدام از صفحات من غیر از master page ها دارای تگ head نمی باشد. ( می توان به صفحاتی که از مستر پیج استفاده می کنند تگ هد اضافه کرد و یا همان تگ هد در صفحه مستر پیج کفایت می کند و من این ها را فقط در آن جا وارد کنم؟)

منظورم از مرورگر ها search engin هایی نظیر گوگل و .... می باشد.
با تشکر.

chaalesh
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 10:54 صبح
هم میتونی از همون تگ های مستر پیج استفاده کنی هم میتونی برای هر صحفه ای که از مستر پیج استفاده کرده تگ اضافه کنی .
ببین از هر دو بر حسب محتوای تگ میتو نی استفاده کنی

HtmlMeta hm1 = newHtmlMeta();
HtmlHead head = (HtmlHead)Page.Header;
hm1.Name = "keywords";
hm1.Content = "";
head.Controls.Add(hm1);

amir.NET2
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 14:01 عصر
بهترین راه حل برای معرفی سایت به گوگل استفاده از ابزار WebMaster Tools گوگل هست

به آدرس زیر بروید . سوالی داشتید در خدمتم

http://www.google.com/webmasters/tools/

nkhozooii
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1387, 13:45 عصر
اساتید گرامی، از لطف و یاری یکایکتان ممنونم. مشکل حل شد.

bigcowboy
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 20:44 عصر
3- یک فایل robots.txt در شاخه root سایتت بساز و توی اون این دو خط رو بنویس

Disallow:

يه كم بيشتر ميشه توضيح بدي كه robots.txt چه كار ميكنه.

twelve
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 20:49 عصر
این فایلی هست که موتورهای جستجوگر معتبر مثل گوگل به محض ورود به سایت شما دنبالش میگرده که محتویاتش رو بررسی کنه ، با این فایل میتونید اسپایدر ها رو محدود کنید به چند اسپایدر خاص و بررسی بعضی از صفحات سایت رو برای اسپایدر ممنوع کنید و ... البته ، جستجو گر ها کاملا مقید به رعایت قوانین این فایل نیستند ، ولی وجود این چنین فایلی برای یک سایت حرفه ای لازم هست

RoostaYeBekr
سه شنبه 21 مهر 1388, 10:09 صبح
این فایلی هست که موتورهای جستجوگر معتبر مثل گوگل به محض ورود به سایت شما دنبالش میگرده که محتویاتش رو بررسی کنه ، با این فایل میتونید اسپایدر ها رو محدود کنید به چند اسپایدر خاص و بررسی بعضی از صفحات سایت رو برای اسپایدر ممنوع کنید و ... البته ، جستجو گر ها کاملا مقید به رعایت قوانین این فایل نیستند ، ولی وجود این چنین فایلی برای یک سایت حرفه ای لازم هست
لطفا یک توضیحی می دهید اسپایدرها چی هستند ؟
مرسی.

راستی یک سوال دیگه هم داشتم :

وقتی که توی فایل robots.txt می نویسیم :
Allow: /

آیا این به معنی این است که محدودیت ها رو هنگام سرچ در گوگل از بین برده ایم ؟
آخه من شنیده بودم که این فایل robots.txt برای زمانی است که نمی خواهیم سایتمان توسط گوگل موقع سرچ شناخته شود . ولی من می خوام .

kiosksoft
یک شنبه 26 مهر 1388, 16:43 عصر
برای کمک به شناسایی به سایت شما توسط گوگل از قوانین SEO تبعیت کنید : پرسشهای رایج درباره SEO
(http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=145051)

لطفا یک توضیحی می دهید اسپایدرها چی هستند ؟

Spider یا عنکبوت ها نمونه برنامه هایی هستند که توسط شرکتهایی مثل گوگل تهیه و نوشته میشوند که بر روی تارهای اینترنت میخزند و اطلاعات سایت ها جمع آوری میکنند با توجه به اینکه از الگوریتم های پیچیده هوش مصنوعی نوشته میشوند ساختار پیچیده ای دارند . کلیه موارد سایت ها را در نظر میگیرند این معیار ها میتوانند تعداد دفعات بازدید , تعداد دفعات Upgrade , حجم مطالب علمی و مفید , مطالب جدید و ده ها مطلب دیگر میباشند . این اطلاعات با توجه به قوانین SEO دسته بندی و جمع آوری میشوند سپس به دیتابیس های موتور جستجو جهت ایندس شدن سپرده میشوند.

مطالب علمی و کاملتری را این آدرس بخوانید . (http://en.wikipedia.org/wiki/Web_spider)