PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی در مورد ایجاد فایل های راهنما با فرمت CHM به زبان فارسی

Programmer.G
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 01:01 صبح
سلام

لطفا در این مورد کمی راهنمایی کنید.
چطور می تونم یک فایل CHM به زبان فارسی تولید کنم که متون فارسی تایپ شده در آن در سیستم های مختلف درست و کامل قابل خواندن باشن؟

با سپاس

noorsoft
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 07:29 صبح
این کار شدنی نیست چون فایلهای راهنمای ویندوز وابسته به زبان انتخاب شده در ویندوز هستند و اگه ویندوز زبان فارسی نداشته باشه متنها درست خونده نمی شن
بهتره راهنما برنامت را با فورمت PDF یا HTML ذخیره کنی

sh2007
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 08:41 صبح
کار نشد نداره توی کامپیوتر همه چیز امکان داره اینم یه نسخه از راهنمای یه برنامه است که نوشتم ببین

Programmer.G
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 10:41 صبح
کار نشد نداره توی کامپیوتر همه چیز امکان داره اینم یه نسخه از راهنمای یه برنامه است که نوشتم ببین

دوست عزیز لطفا در صورت امکان روش انجام این کار را هم بگوئید.

با سپاس

sh2007
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 11:31 صبح
در قسمت Project Settings برنامه winch گزینه ای بعنوان Language هست اونو به فارس تبدیل کن درست می شه

vbhamed
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:49 عصر

سلام
خب اگر ویندوز شما فارسی نباشه اینم درست نشون نمی ده
تنها راه برای اینکه ویندوز فارسی نباشه و درست کار کنه استفاده از PDF هست که دستمونم گفتن

Programmer.G
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 15:29 عصر
در قسمت Project Settings برنامه winch گزینه ای بعنوان Language هست اونو به فارس تبدیل کن درست می شه

دوست عزیز من این کارو کردم ولی باز هم موقع تایپ فارسی کاراکتر ها به علامت ؟ تبدیل می شوند.

noorsoft
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 17:08 عصر
بهترین راه استفاده از فایلهایی است که وابسته به ویندوز نباشند
مثل Pdf - Html

sh2007
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 08:55 صبح
سلام
خب اگر ویندوز شما فارسی نباشه اینم درست نشون نمی ده
تنها راه برای اینکه ویندوز فارسی نباشه و درست کار کنه استفاده از PDF هست که دستمونم گفتن

دوست من سلام
خلاصه کلام اینه که اگه تمام ویندوزها هم انگلیسی باشند دوست ما درباره فارسی کردن سوال کرده بهتره که راهنمائی بشه نه منصرف

sh2007
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 09:07 صبح
دوست عزیز من این کارو کردم ولی باز هم موقع تایپ فارسی کاراکتر ها به علامت ؟ تبدیل می شوند.

دوست من این تنظیمات که من انجام دادم درباره winchm pro v3.0 عبارتند از :
1 : در منوی tools وارد project setting می شویم سر برگ general را انتخاب می کنیم
در قسمت Encoding باید western(windows 1252 باشد
2-در سربرگ html help و در قسمت language با ید farsi باشد
3-در هنگامی که یک صفحه را edit می کنی و یا درقسمت edit
نوع فونت و راست چین و چپ چین بودن توجه داشته باشی و نهایتا
تنظیمان control panel در بخش regional and laguage مربوط به زبان فارسی را انجام داده باشی
موفق باشی

H4i0 ACP
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 12:08 عصر
سلام
دوست عزیز
بهترین راه همون استفاده از فایل pdf هستش ولی به صورت exe .
بر نامه هایی هم هستند که فایل هایی از نوع CHM رو به exe تبدیل می کنند و این کار باعث می شه که فایل شما نیازی به برنامه ثانویه برای نمایش نداشته باشه و روی هر سیستمی جوابگو باشه.

smart_boy
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 23:35 عصر
دوست عزیز
نرم افزار RoboHelp برای ساختن فایلهای CHM و هلپ نرم افزار بکار می ره.