PDA

View Full Version : طراحی گزارش در برنامه توسط کاربر با کریستال ریپورت

tefos666
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 08:53 صبح
سلام دوستان

من یک مشکل دارم اونم اینه که من قبلا دلفی کار میکردم و به جز کریستال ریپورت یه نرم افزار توپ دیگه که کاملا فارسی شده بود با نام fast report موجود بودش که شما میتونستی designer رو هم (کاملا فارسی شده بود) فراخونی کنید و کاربر خودش گزارشش رو مثل توسعه دهنده برنامه درست کنه یا گزارشی رو ویرایش کنه و خودش ذخیره کنه و ..... یعنی دست یک کاربر رو خیلی باز میزاشت مخصوصا هم که فارسی شده بود و شما با یک help ساده که واسه برنامت میزاشتی خود کاربر رو خدای گزارش گیری میکردی و .....

بگذریم .....

حالا من سر یه پروژه مجبور شدم سوئیچ کنم روی ویژوال بیسیک و متوجه شدم قویترین ابزار گزارشگیری تو این زبون کریستال هستش البته من هم مجبورم که از اون استفاده کنم حالا میخوام ببینم راهی داره تا من مثل دلفی محیط designer رو در زمان اجرا واسه کاربر اجرا کنم ؟؟؟؟ تا بعد برم سر فارسی کردن محیط طراحی ؟:اشتباه:

success is doing , not wishing !!!!

mpmsoft
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 10:28 صبح
دوست عزیز من بررسی کردم متوجه شدم که شما می تونید از FastReport Studio در VB استفاده کنید

ولی از بابت فارسی بودنش نمی دونم

یک سری به این آدرس بزن

http://www.fast-report.com/en/products/report-generator-for-developers-details.html

tefos666
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 10:39 صبح
:تشویق: فکر کنم بشه یه کارایی باهاش کرد - تست میکنم جواب میدم ولی اگر یه همچین کاری رو با کریستال ریپورت بشه انجام داد که محشره

mpmsoft
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 10:42 صبح
اگه موفق شدی ما رو هم با خبر کن

soheil_programmer
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:23 عصر
با سلام

به نظر من بهترین نرم افزار هماهنگ با VB و زبان فارسی نرم افزار ActiveReports است که خود من به شخصه دنبال حل مشکلات فارسی آن از طریق شرکت DataDynamic بوده ام و در کل بی نظیر است!!:قلب:

همچنین این نرم افزار به لحاظ قابل development بودن نیز بسیار ساده و آسان بوده که خود نرم افزار Package & Deployment Wizard آن را Support می کند در صورتی که من در این زمینه با Crystal Report مشکل داشتم!!

vbhamed
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:42 عصر
سلام
همون Fast Report با همه امکاناتش قابل استفاده در وی بی هست
اما Fast Report Studio

من خریدمش خیلی هم ازش راضیم
محیطش هم فارسی میشه

در حقیقت همونه فقط برای وی بی