PDA

View Full Version : خواندن و تغییر دادن میزان تفکیک (Resulation) صفحه نمایش

mohamad2007
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 10:01 صبح
من یک فرم دارم که اندازه اون 768*1024 هستش. من می خوام که وقتی فرم لود میشه چک کنه که اگر اندازه Screen Resolution ویندوز برابر 768*1024 بود کار رو ادامه بده در غیر اینصورت یک پیغام به کاربر بده و در صورت تایید کاربر Screen Resolution رو به 768*1024 تغییر بده...

از اساتید خواهش می کنم راهنمایی کنید.

Mahdi.Kiani
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 10:58 صبح
سلام
این یکی از محدودیت هایی است که در 2008 رفع شده .. ولی در کل این عمل پسندیده نیست... به دلایل بسیار . .یکیش اینه که ممکنه هر صفحه نمایشی، هر رزولوشنی را با هر DPI ساپورت نکنه ... (باور کنید هنوز بسیاری از سیستم های تاپ ادارات مهم دولتی p2 هستند با مانیتور 14 و هنوز Win 98 به عنوان اولین سیستم عامل این ساز مان هاست )و .....
البته بسیاری نر م افرار ها این عمل را به وفور انجام می دهند. ولی اونا دیگه از کاربرسوال نمی کنند. در واقع موقع اجرای برنامه، رزولوشن صفحه نمایش را به اندازه ی دلخواه تغییر داده، برنامه ران میشه و پس از پایان برنامه، رزولوشن به حالت قبلی بر می گرده..

این پس در جواب سوال شما که چگونه این امر امکان پذیر است، نبود. چون جوابش در سایت هست. جستجو کنید پیدا می کنید.
فقط خواستم بگم تا می تونین از به کار بردن این موارد حتی المقدور جلوگیری کنید
موفق باشید

bachebahal_1363
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 12:47 عصر
سلام
این یکی از محدودیت هایی است که در 2008 رفع شده .. ولی در کل این عمل پسندیده نیست... به دلایل بسیار . .یکیش اینه که ممکنه هر صفحه نمایشی، هر رزولوشنی را با هر DPI ساپورت نکنه ... (باور کنید هنوز بسیاری از سیستم های تاپ ادارات مهم دولتی p2 هستند با مانیتور 14 و هنوز Win 98 به عنوان اولین سیستم عامل این ساز مان هاست )و .....
البته بسیاری نر م افرار ها این عمل را به وفور انجام می دهند. ولی اونا دیگه از کاربرسوال نمی کنند. در واقع موقع اجرای برنامه، رزولوشن صفحه نمایش را به اندازه ی دلخواه تغییر داده، برنامه ران میشه و پس از پایان برنامه، رزولوشن به حالت قبلی بر می گرده..

این پس در جواب سوال شما که چگونه این امر امکان پذیر است، نبود. چون جوابش در سایت هست. جستجو کنید پیدا می کنید.
فقط خواستم بگم تا می تونین از به کار بردن این موارد حتی المقدور جلوگیری کنید
موفق باشید

با سلام خدمت r.kiani عزیز و mohamad2007
ابتدا خدمت r.kiani عرض کنم که در هر صورت در بعضی از مواقع برنامه نویس برای اینکه برنامه ای که توسط اون نوشته می شه به صورت کامل باشه و از نظر بصری نیز مشکلی نداشته باشه مجبور به اعمال بعضی محدودیت ها در برنامه خودش می شه که اجتناب ناپذیر است .
همچنین در مورد اینکه می گین جستجو کنین پیدا می کنین نظر من این هست که بیشتر افرادی که پست می زنن قبل از اینکه این کار رو انجام بدن مطمئنا عمل جستجو رو انجام داده اند اما یا پیدا نشده یا واقعا کلمه ای که دنبالش می گردن رو نمی دونن چطوری در جستجو بنویسن که پیدا بشه . همچنین در سایت بعضی از کلمات در جستجو جواب نمی ده برای مثال شما یک بار کلمه ADO رو جستجو کنین ببینین چه نتیجه ای می ده . جوابش دقیقا کلمات زیر هست
هیچ مورد تازه ای یافت نشد.
خوب واقعا در این سایت کلمه ADO یا ADO.NET وجود نداره ؟
بعضی مواقع این مشکلات پیش میاد خوب بهتره به جای اینکه وقت همدیگر رو اتلاف گفتن به کاری کنیم که حداقل 30 الی 40 دقیقه از وقت طرف رو می گیره و هیچ جوابی هم نداره نکنیم .
یعنی واقعا جوابی که من در زیر به این سوال می دهم که شاید بهترین راه نیست اما عملی هست اینقدر وقت ما ها رو می گیره ؟
به نظر من به جای اینکه 3 خط در مورد گفتن اینکه در سایت جستجو کنی پیدا می شه همون سه خط رو وقف گفتن جواب و کمک به اطرافیانمون کنیم بهتر نیست ؟
از جسارتم در گفتن این حرف ها عذر خواهی می کنم .
به امید اینکه همه با هم متحد بشیم .
جواب :
در قسمت LOAD فرم Application خود کد زیر رو بنویسید :

Screen screens = Screen.PrimaryScreen;
int intWidthscreen = screens.WorkingArea.Width;
int intHeightscreen = screens.WorkingArea.Height;

if (intWidthscreen <= 800 || intHeightscreen <= 600)
{
MessageBox.Show("بهترین حالت تصویر جهت اجرای برنامه رزولوشن 769 * 1024 می باشد\r \r\n لطفا ابتدا رزولوشن مانیتور خود را تغییر داده و سپس دوباره برنامه را اجرا نمائید", "", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
this.Close();
}

hassan razavi
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 13:14 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=503587&postcount=277