PDA

View Full Version : بدست آوردن آدرس مسیر فیزیکی

reza_ariaa
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 11:32 صبح
با سالم لطفا به من بگین چطور میشه فولدر جاری (محل قرار گرفتن برنامه در حال اجرا) را در C# بدست آورد
کلاس Directoryیک رویداد بنام Get current directory دارد ولی محل قرار گرفتن فایل های SLN را نمایش میدهد

رافعی مهدی
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 11:37 صبح
این نیست؟

Environment.CurrentDirectory

smt_414
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 11:40 صبح
سلام

Application.StartupPath
اگر از امکان جستجوی فرم هم بتونید استفاده کنید بسیار مفیده
موفق باشید

mehdi.mousavi
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 11:42 صبح
با سالم لطفا به من بگین چطور میشه فولدر جاری (محل قرار گرفتن برنامه در حال اجرا) را در C# بدست آورد کلاس Directoryیک رویداد بنام Get current directory دارد ولی محل قرار گرفتن فایل های SLN را نمایش میدهد

سلام.
Directory.GetCurrentDirectory() همونطوری که گفتین، Current Directory رو بر میگردونه که هنگام Trace برنامه اتون، همون دایرکتوری ای بوده که فایل SLN توش بوده. شما ظاهرا Execution Path برنامه رو میخواهید، که به اینصورت میتونید بدست بیاریدش:

System.IO.Path.GetDirectoryName(System.Reflection. Assembly.GetExecutingAssembly().GetName().CodeBase );

reza_ariaa
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:05 عصر
متاسفانه هیچکدام از پاسخ های بالا جواب سوال من نیست
من میخوام مثلا اگر فایل aspx من در مسیر D:\C#prg\Website\myweb قرار دارد دستوری باشد که بصورت string مسیر بالا را در اختیار من قرار دهد که اگر خواستم برنامه را در محل دیگری کپی نمایم خود بخود برنامه مسیر جاری را داشته باشد و بتوانم به فایل های دون فولدر برنامه دسترسی داشته باشم
مثلا من یک فایل صوتی را در پس زمینه صفحه وب پخش میکنم که فایلش را در مسیر بالا میریزم حال اگر برنامه را به جای دیگری ببرم میبایست حتما آدرس جدید را بدهم در صورتی که با داشن مسیر جاری چنین چیزی لازم نیست
خواهش میکنم اگر کسی میدونه کمک کنه

smt_414
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:18 عصر
سلام
اگه درست متوجه شده باشم

خود من در برنامه های تحت ویندوز از طریق همین کد به پنچره debug دسترسی پیدا می کنم و حال اگه داخلش هم فولدری رو ایجاد کرده باشم و با اون کار داشته باشم اسم اون رو هم به آدرس بدست اومده اضافه می کنم

string address = Application.StartupPath + "\\sound";

به کارتون میاد ؟

reza_ariaa
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:27 عصر
در حالت وب کلاس Application داری پراپرتی بنام StartupPath نمی باشد.

mehdi.mousavi
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:31 عصر
متاسفانه هیچکدام از پاسخ های بالا جواب سوال من نیست
من میخوام مثلا اگر فایل aspx من در مسیر D:\C#prg\Website\myweb قرار دارد دستوری باشد که بصورت string مسیر بالا را در اختیار من قرار دهد که اگر خواستم برنامه را در محل دیگری کپی نمایم خود بخود برنامه مسیر جاری را داشته باشد و بتوانم به فایل های دون فولدر برنامه دسترسی داشته باشم
مثلا من یک فایل صوتی را در پس زمینه صفحه وب پخش میکنم که فایلش را در مسیر بالا میریزم حال اگر برنامه را به جای دیگری ببرم میبایست حتما آدرس جدید را بدهم در صورتی که با داشن مسیر جاری چنین چیزی لازم نیست
خواهش میکنم اگر کسی میدونه کمک کنه

سلام.
باید هتگام مطرح کردن سوال، می نوشتید که در Context وب دارید سوال رو مطرح می کنید. برای گرفتن مسیر مورد نظر میتونید از Server.MapPath استفاده کنید. کافی هستش بعنوان پارامتر، Virtual Path مورد نظر (یا . برای مسیر جاری) رو به تابع MapPath پاس کنید.

reza_ariaa
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 14:40 عصر
آقا مهدی ممنون درست شد

haamidd
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 18:33 عصر
اقا برای اینکه مسیر نصب ویندوز رو هم بدست بیاریم باید چه کدی بنویسیم؟ (که مثلا بخواهیم فایل هارا در programfile کامپیوتر کاربر دخیره کنیم)

در windows application

مهرداد صفا
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 19:19 عصر
سلام.

MessageBox.Show(System.Environment.GetFolderPath(E nvironment.SpecialFolder.ProgramFiles));
MessageBox.Show(Environment.GetFolderPath(Environm ent.SpecialFolder.ProgramFilesX86));

<MRTZ/>
دوشنبه 06 مهر 1394, 13:30 عصر
داخل متد در یک کلاس چه طور میشه ادرس فیزیکی فایل روی سرور رو به دست اورد؟؟؟؟