PDA

View Full Version : راه اصولی استفاده از MouseWheel در #C

رافعی مهدی
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 11:34 صبح
با سلام
در #C (نسخه ی 2005) بر خلاف برخی زبانهای برنامه نویسی مثل Delphi یک event مشخص برای استفاده از MouseWheel در tab رخدادهای کنترل (در پنجره ی Properties) وجود ندارد.
من برای استفاده از MouseWheel این کار رو میکنم:

ابتدا در myForm.Designer.cs و در متد InitializeComponent کد زیر را مثلاً برای panel1 بطور دستی وارد می کنم:

this.panel1.MouseWheel += new System.Windows.Forms.MouseEventHandler(this.panel1 _MouseWheel);

بعد در myForm.cs متد زیر را می نویسم:

privatevoid panel1_MouseWheel(object sender, MouseEventArgs e)
{
....
}

اما این روش در چند پروژه جواب داد ولی امروز هر کار کردم نتونستم اون رو در یک پروژه ی دیگر بکار ببرم, این بود که این سوال رو مطرح کردم که: "راه اصولی استفاده از Scroll ماوس در #C چیست؟" :متفکر:

رافعی مهدی
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 21:30 عصر
دوستان لطفاً محبت کنند اگر راه اصولی نداره بفرمایند که راه غیر اصولی که ازش برای بکارگیری MouseWheel استفاده می کنند چیه؟!!

PC2st
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 22:30 عصر
راه اصولیش همینه که نوشتی، مشکل از یه جای دیگست.
لطفا ذکر کنین که چه مشکلی پیش اومده، اینطور بهتره :-)

رافعی مهدی
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 05:35 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید
من در این پروژه هم دقیقاً همان کاری رو که نوشتم انجام دادم. ولی مشکل اینه که سایر event های mouse روی آن کنترل عمل می کنند ولی این یکی نه! (باور کند به همین سادگی است. نمی دانم منظورتون از توضیح بیشتر راجع به مشکل چیه؟ چه قسمتی را بیشتر توضیح بدهم؟:افسرده:) حتی همزمان دوتا ماوس به سیستم وصل کردم که یکی از اونها PS/2 و دیگری HID است, گفتم شاید ایراد از نوع port باشه ولی تفاوتی نداشت و در پروژه هایی که MouseWheel event کار می کنه هر دوتاشون جواب می دهند و در این پروژه هردوتاشون نه!