PDA

View Full Version : کمک فوری برای گزارشگیری

najeeb
سه شنبه 13 مرداد 1383, 23:39 عصر
من برای گزارش گیری از group header , group footer , detai همراه با query استفاده میکنم .مشکل من اینجاست که میخوام از 2 جدول اطلاعات بکیرم ولی وقتی 2 کامپوننت query میزارم فقط برا جدولی جواب میده که dataset مال quickreport برا اون set شده باشه.درضمن من نمیتونم 2 جدول رو join کنم آخه از sum,count ,.. استفاده می کنم.بخاطر همین از 2 تا کامپوننت query استفاده میکنم همچنین 2 تا
group header , group footer , detai .
لطفا راهنمایی کنید. :( :( :cry:

orion188
چهارشنبه 14 مرداد 1383, 07:12 صبح
سلام

اول یه نکته. تا جایی که من میدونم (یعنی به تجربه) ، وقتی دو تا DetailBand توی QuickReport میذاریم ، فقط اولی رو نمایش میده (اگه اساتید اطلاع دیگری دارن ، خیلی دوست دارم مطلع بشم)

و اما اینکه میخواین از دوتا Table اطلاعات بگیرین بهتره که از یک StoredProcedure استفاده کنین. روی خود سرور همه محاسبات و استفاده از 2 جدول و ... انجام بشه. و شما Query خودتون رو به سمت این StoredProcedure نشونه گیری کنین.
البته این روش پیشنهادی منه ، باهاش خیلی کارای عجیب غریب تونستم بکنم (مثلا" فرض کنید من انواع دفاتر حسابداری یا ترازها و ... رو که اصلا" حالت جدول هم ندارن ، با یک Query توی گزارشم چاپ کردم)

سوالی بود تا جایی که بتونم در خدمتم

najeeb
چهارشنبه 14 مرداد 1383, 09:03 صبح
مرسی..... ولی من با storedproc کار نکردم :(
درضمن من دارم با ado و sql server کار میکنم.
ممنون میشم اگه کمک کنید
thnx very much

moradi_am
چهارشنبه 14 مرداد 1383, 11:10 صبح
میتوانید اطلاعات دو جدول را در یک query تلفیق کنید .حتما یک فیلد مشترک دارند . مگه نه ؟!

najeeb
چهارشنبه 14 مرداد 1383, 11:24 صبح
درسته ولی جون از توابع محاسباتی مثل sum استفاده میکنم . فکر نمی کنم جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

orion188
چهارشنبه 14 مرداد 1383, 20:02 عصر
سلام
Helpخود SqlServer باید داشته باشه یه چیزایی در مورد کار با این پروسه ها. من توی help خود Interbase یادگرفتم اینو. ساده هست (بخصوص برای برنامه نویسها)

moradi_am
پنج شنبه 15 مرداد 1383, 07:37 صبح
استفاده از توابع هم مشکلی ایجاد نمیکند و باز هم query جواب میدهد

najeeb
جمعه 16 مرداد 1383, 23:45 عصر
یعنی میشه ئو جئول رو با هم join کرد در حالی که برای هر کدام بطور مجزا از group by بعد از join استفاده نمود ؟؟؟؟
بابا اسن برا این qreport یه helpe فارسی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

orion188
شنبه 17 مرداد 1383, 00:16 صبح
سلام
آخه این مساله زیاد ربطی به QReport نداره. شما یه نگاه به StoredProc بندازی حله.