PDA

View Full Version : ساختن پنل در زمان اجرا

sm_tahery
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 00:08 صبح
من میخوام یه صفحه خبر درست کنم به اینصورت که هر خبر شامل عنوان ، متن خبر ،نویسنده ،تاریخ و ساعت باشه که هرکدوم در یک labelجداگانه نمایش داده بشه و همه اینها هم در یک panel یاpalce holder باشه ، البته لازمه که در زمان اجرا به تعداد اخبار موجود در بانک این panel اتوماتیک ساخته بشه. مثل سایت زیر:
www.esfahanit.ir (http://www.esfahanit.ir)
ولی هرکاری میکنم جواب نمیده .ممنون میشم اگه کمک کنید.

twelve
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 00:39 صبح
ولی هرکاری میکنم جواب نمیده .ممنون میشم اگه کمک کنید

چی کار میکنی؟

e-shahshahani
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 09:09 صبح
1. یه دونه یوزر کنترل درست کن که هر خبر را درون اون نشون بدی
2. یک حلقه باید داشته باشی که به ازای هر خبر آن کنترل را LoadControl کنی
3. یک div باید داشته باشی که کنترل لود شده را به آن اضافه کنی

<div id="div1" runat="server"></div>

NewsPanel np = (NewsPanel)LoadControl("~/Controls/NewsPanel.ascx");
div1.Controls.Add(np);

sm_tahery
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 10:59 صبح
ممنون - ولی مشکل من دقیقن تو تعریف حلقه و اینکه چطوری میشه اندیس حلقه را به ازای هر خبر به LoadControl جدید داد می باشد.

e-shahshahani
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 11:03 صبح
این کدی هست که من توی http://rssnews.ir استفاده کردم

using (DataTable dt = NewsTypesDataAccess.GetAll())
{
if (null != dt)
{
for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++)
{
NewsPanel np = (NewsPanel)LoadControl("~/Controls/NewsPanel.ascx");
div1.Controls.Add(np);

...

}
}
}

Amir Taghavi
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 14:48 عصر
عزیزم!

Repeater و DataList رو واسه همین روزا ساختن!

sm_tahery
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 00:51 صبح
سلام من یکم گیج شدم این کد را کجا استفاده کنم؟ using این وسط چکار میکنه ؟ ساختارش چرا فرق میکنه؟

mp2009
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 23:30 عصر
وقتی ابزار قدرتمندی به نام gridview در .net 2.0 وجود داره دیگه چرا اینقدر کدنویسی اضافی و گیج شدنهای علکی !

e-shahshahani
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 00:44 صبح
وقتی ابزار قدرتمندی به نام gridview در .net 2.0 وجود داره دیگه چرا اینقدر کدنویسی اضافی و گیج شدنهای علکی !

بعضی وقت ها قدرت زیاد گریدویو اجازه نمیده هر کاری دلت می خواد بکنی! برنامه نویس خوب باید حواسش باشه که دست و بالشو با این چیزا نبنده و فقط در وقت نیاز ازشون استفاده کنه

H_T_O_A
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 01:03 صبح
علکی نه ، الکی

بعضی وقت ها قدرت زیاد گریدویو اجازه نمیده هر کاری دلت می خواد بکنی! برنامه نویس خوب باید حواسش باشه که دست و بالشو با این چیزا نبنده و فقط در وقت نیاز ازشون استفاده کنه
بنده هم با mp2009 و Amir Taghavi موافقم.
آخه وقت نیاز کی هست.الانه دیگه. این بنده خدا از بس کدنویسی های عجیب غریب دیده گیج شده دیگه. بعدشم اصلا یکی از مهم ترین مزیت ها و شعارهای دات نت همینه که کدنویسی کمتر بشه و کاربر از دیزاین بیشتر استفاده کنه. و گرنه این همه برنامه نویس حرفه‌ای بیکار نبودند بیان یه مجموعه‌ای از کنترل‌ها بسازن که ازشون استفاده نشه.
به نظر من آدم باید از همین کنترلهای آماده استفاده کنه و کدنویسی رو بزاره واسه مواقع مورد نیاز
یا هو

e-shahshahani
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 01:07 صبح
آخه وقت نیاز کی هست.الانه دیگه. این بنده خدا از بس کدنویسی های عجیب غریب دیده گیج شده دیگه. بعدشم اصلا یکی از مهم ترین مزیت ها و شعارهای دات نت همینه که کدنویسی کمتر بشه و کاربر از دیزاین بیشتر استفاده کنه. و گرنه این همه برنامه نویس حرفه‌ای بیکار نبودند بیان یه مجموعه‌ای از کنترل‌ها بسازن که ازشون استفاده نشه.
به نظر من آدم باید از همین کنترلهای آماده استفاده کنه و کدنویسی رو بزاره واسه مواقع مورد نیاز

خب پس با این حساب شرکت های سازنده کامپوننت مانند telerik و غیره از این به بعد برند بوق بزنند

H_T_O_A
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 01:53 صبح
خب پس با این حساب شرکت های سازنده کامپوننت مانند telerik و غیره از این به بعد برند بوق بزنند
میخوان بزنن نمی‌خوان هم نزنن. به من چه. اصلا انقدر آلودگی صوتی ایجاد که تا دیوار صوتی تو منطقه محل کارشون شکسته بشه و شرکتشون رو سرشون خراب بشه.
شما که عذر بدتر از گناه میاری. به نظرت واسه این شرکت ها کامپوننت میسازن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بنده دات‌نت و مایکروسافت رو مثال زدم. مایکروسافت یا هر شرکت دیگه که این کار رو می کنه هدفش اینه که کدنویسی کم بشه دیگه.
دوست عزیز کسی منکر قابلیت‌های کدنویسی نیست.
آدم تو کد نویسی دستش باز تره. کنترلها همه خودشون با کدنویسی ساخته شدن. هر کنترلی که میزاری یه عالمه کد درست میشه. بعضی وقتا خودت باید یه کنترل با کدنویسی بسازی. در اکثر مواقع کنترل بدون کد نویسی کاری نمی کنه.... همه قبول
اما من میگم وقتی مشکل دوست عزیزمون با 2 تا کنترل و 4 خط برنامه و به همین سادگی حل میشه چرا لقمه رو دور سرش بگردونه
یه دیتا لیست بزاره بعدم یه کم کد ریپیدر قاطیش کنه والسلام. کد مال وقتی که ادم نتونه این کارها و بکنه
(نظر شخصی بنده بود)

e-shahshahani
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 10:03 صبح
خب ببخشید من نمی خواستم ناراحتتون کنم. فقط یک نمونه کد که داشتم را دادم. همین! (داد زدن نداره!)

H_T_O_A
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 13:59 عصر
کی ناراحت شده. بنده داد نزدم، بوق زدم :لبخند:
حال دادی. ممنون.
امیدوارم دوستمون جواب سوالشو گرفته باشه
موفق باشی
یا علی

sm_tahery
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 00:22 صبح
آقایe-shahshahani عزیز ممنون ار جوابتون ولی در gridview حالت design دلخواه نیست یا حداقل من ندیدم -اطلاعات را فقط به صورت افقی نمایش می دهد. اگه اشتباه می کنم بگین؟ ممنون میشم.

sm_tahery
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 00:31 صبح
آقا انگار کار به جای باریک کشیده شده !!!
امیر جان دست درد نکنه من با DataList مشکلم حل شد .
حالا یه مشکل دیگه اینکه چطوری تعداد خبرهایی که نمایش داده می شوند را تعیین کنم؟
وبرای خبرهای باقیمونده لینک شماره ای بذارم ؟
بازم ممنون

mp2009
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 00:34 صبح
در gridview حالت design دلخواه نیست

Search About template column

e-shahshahani
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 00:48 صبح
در gridview با استفاده از templatefield قابلیت های زیادر در اختیار برنامه نویس قرار میگیره که باید html بنویسه توش

sm_tahery
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 23:38 عصر
این templatefield که میگین را داخل DataList راحت میتونم Editکنم ولی داخلGridViewنه ! راه خاصی داره؟ تو GridView فیلد ها رو نشون نمیده که بشه هرجا خواستم بچینمش

sm_tahery
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 23:40 عصر
راستی میشه برای DataList هم شمارنده صفحه گذاشت ؟ به صورت اتوماتیک البته
مثل GridView

twelve
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 00:00 صبح
این templatefield که میگین را داخل DataList راحت میتونم Editکنم ولی داخلGridViewنه ! راه خاصی داره؟ تو GridView فیلد ها رو نشون نمیده که بشه هرجا خواستم بچینمش

بله کار با هر کنترلی ، روشهای خاص خودش رو داره

مثل GridView

نه!

Amir Taghavi
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 09:37 صبح
نه!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا نشه! حتما میشه!
http://www.codeproject.com/KB/custom-controls/ASPNETPagerControl.aspx

sm_tahery
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 11:23 صبح
آقا فدات بشم
خوب لطف کن بگو این DataGrid چطوری تغییر قیافه میده؟

twelve
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 11:54 صبح
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا نشه! حتما میشه!

من که نگفتم نمیشه شمارنده ساخت ، عرض کردم در دیتالیست نمیشه شمارنده ای مثل گرید ویوو داشته باشیم.

مثل GridView

sm_tahery
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 17:39 عصر
به هرحال مشکل ما که حل نشد !!!!!؟؟؟؟

twelve
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 19:07 عصر
به هرحال مشکل ما که حل نشد !!!!!؟؟؟؟

چرا حل نشد ؟! مگه لینک Amir Taghavi رو ندیدی؟! روش خوبی هست و حرفه ای ، اگر هم نمیخوای اینقدر شلوغش کنی ، یکی ساده ترش رو بنویس ، به هر حال اصول کار رو یاد میگیری.

sm_tahery
دوشنبه 09 اردیبهشت 1387, 22:50 عصر
چرا ممنون از امیر آقا، با DataList حل شد ولی اینکه GridView چطوری تغییر غیافه میده را پیدا نکردم این templatefield اصلا چه جوری کار میکنه ؟

twelve
دوشنبه 09 اردیبهشت 1387, 23:19 عصر
ولی اینکه GridView چطوری تغییر غیافه میده را پیدا نکردم این templatefield اصلا چه جوری کار میکنه ؟

اعلان: داونلود کد: اعمال متداول با GridView (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50594)