PDA

View Full Version : تشخیص کامپیوتر های متصل به سرور

hanif_x90
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 08:35 صبح
برنامه ای برای تشخیص تعداد کامپیوتر های متصل به سرور(دیال آپ)می خواهم بنویسم چطور این کار را انجام بدم؟

parsavb
شنبه 19 مرداد 1387, 18:14 عصر
دوست عزیز می تونید با استفاده از DirectorySearcher اسامی افرادی که در شبکه هستن رو پیدا کنید این هم کد:

Dim root As New DirectoryEntry("LDAP://dc=DomainComponent,dc=local")
Dim searcher As New DirectorySearcher(root)
searcher.Filter = "(objectClass=computer)"
searcher.SearchScope = SearchScope.Subtree
searcher.Sort = New SortOption("displayName", SortDirection.Descending)
Dim results As SearchResultCollection = searcher.FindAll()
For Each computer As SearchResult In results
Console.WriteLine(computer.GetDirectoryEntry().Pro perties("displayName").Value)
Next

راستی یادم رفت بگم تا System.DirectoryServices رو تو Reference هات add کنی

elmira_63
دوشنبه 21 مرداد 1387, 14:55 عصر
سلام
می خواستم بدونم از کد بالا برای دیدن افرادی که در شبکه از دیتابیس توی سرور در حال استفاده هستند می شه استفاده کرد ؟؟
در واقع می خوام کاربرانی که از برنامم دارن استفاده می کنن رو ببینم

parsavb
جمعه 08 شهریور 1387, 11:28 صبح
elmira_63 عزیز ، برای این کار می تونید جدولی رو تو دیتابیستون بزارید تا هرکسی وارد برنامه شما میشه اسمش تواین جدول به صورت موقتی ثبت بشه این برای تشخیص موقتی حضور کاربران یا حتی دائم البته با تاریخ و ساعت ورود و یا خروج و این هم برای تشخیص همۀ ساعات ورود و خروج کاربران، به این ترتیب می تونید به خواستۀ خودتون دست پیدا کنید.

elmira_63
شنبه 09 شهریور 1387, 07:59 صبح
ممنون آقای parsavb ولی خوب چه طوری میتونم از وارد شدن افراد به برنامم و استفاده اونها از دیتابیسم مطلع بشم ؟؟ ممکنه یه نمونه برام بزارین البته اگه امکانش باشه؟

parsavb
شنبه 09 شهریور 1387, 17:34 عصر
ببینید من واضح براتونگفتم که جدولی بایستی تهیه کنید تا هر کسی وارد برنامه می شود نامش در این جدول موقتاً ثبت شده و بعد از خروج نیز نام وی غیر فعال گردد من عکسی از جدولی که خودم نمونه اون رو استفاده می کنم براتون می زارم امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم

mostafaaa
شنبه 09 شهریور 1387, 20:50 عصر
قاعدتا باید افرادی که دارن از دیتابیس استفاده میکنن ، از نرم افزار شما برای اتصال به دیتابیس استفاده کنن ،
خوب این که کاری نداره یه کوئری مینویسی تا هر وقت یوزر به دیتابیس کانکت شد اطلاعات مورد نظر آقای Parsavb رو توی جدول مربوطه وارد کنه.

msh_gold
یک شنبه 10 شهریور 1387, 05:50 صبح
با سلام ببخشيد من هم دارم يه برنامه تحت شبكه مي نويسم كه نياز به تشخيص كامپيوترها ي شبكه دارم مسشه لطف كنيد بگيد كه براي يه شبكه workgroup چه تغييراتي بايد روي كد بالا انجام بدم چون اون كد براي domain جواب ميده .با تشكر

mostafaaa
یک شنبه 10 شهریور 1387, 09:30 صبح
با سلام ببخشيد من هم دارم يه برنامه تحت شبكه مي نويسم كه نياز به تشخيص كامپيوترها ي شبكه دارم مسشه لطف كنيد بگيد كه براي يه شبكه workgroup چه تغييراتي بايد روي كد بالا انجام بدم چون اون كد براي domain جواب ميده .با تشكر

Dim de As New directoryentry()
de.path = "WinNT://" + workgroupname
For Each d As directoryentry In de.children()
If d.schemaclassname = "Computer" Then MsgBox(d.Name)
Next