PDA

View Full Version : تشخیص سرور در شبکه Local

SADAF
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 09:17 صبح
سلام به همه دوستان
به سرور SQL یی در شبکه ارتباط برقرار می کنم. می خواهم تشخیص دهم این سرور در شبکه Local قرار دارد یا نه.
روشن تر اینکه دو سرور sQL یی دارم که یکی در شبکه Local شرکت است و دیگری با امکان اینترنتی در شبکه شناخته می شود. به هر دو هم می توان Connection زد. وجه تمایز ایندو چیست ؟

dkhatibi
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 19:39 عصر
نام این دو مشخصه !
از طرفق نامشون بررسی کنید.
ضمنا SQLServerEnumerator را جستجو کنید. کدی برای یافتن تمام سرورها ی یک شبکه درون اون هست.

SADAF
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 14:51 عصر
فكر مي كنم منظورم را نرسوندم.
يك شبكه Lan داريم كه شامل مثلاً 3 سرور SQL يي است. شبكه Lan ديگري داريم كه آن هم شامل 2 سرور SQL يي است. حال يكي از كامپيوتر هاي شبكه اول از طريق vpn به شبكه ديگر متصل شده است. از ديد آن كامپيوتز 5 سرور sql يي در دسترسي هستند كه به همه آنها هم براحي مي تواند متصل شود. حال مي خواهم بدانم كدام سرور در شبكه داخلي خود آن كامپيوتر قرار دارد و كداميك خير.

Saeid59_m
سه شنبه 11 اسفند 1394, 15:11 عصر
سلام
من یه برنامه نوشتم که کاربر کانکشن استرینگو وارد می کنه حالا می خوام تشخیص بدم سرور SQL لوکال هست یا ریموت ؟

لطفاً راهنمائی کنید خیلی گیرم

ممنون

Mask
سه شنبه 11 اسفند 1394, 17:44 عصر
مسلما کامپیوترهای همرنجش میشه شبکه لوکال .

Saeid59_m
سه شنبه 11 اسفند 1394, 18:17 عصر
مسلما کامپیوترهای همرنجش میشه شبکه لوکال .

زیاد نمی شه رو IP و ... اینا حساب باز کرد چون ممکنه تو یه شبکه فایروال نصب شده باشه یا پورت ping بسته باشه یا روتری بین دوقسمت شبکه داخلی وجود داشته باشه که IP ها تو یه رنج نباشه و ...
می خوام ببینم این کانکشنی که با ADO الان متصل هست به سروری که روی همین کامپیوتره وصل شده یا یه سرور راه دور ؟

یه همچین دستوری تو اس کیوال نوشتم آیا به نظر شما با مقایسه این دو ستون کوری می شه نتیجه منطقی گرفت ؟

SELECT HOST_NAME() As HostName,@@ServerName AS ServerName

Saeid59_m
سه شنبه 11 اسفند 1394, 19:29 عصر
جوابشو پیدا کردم

SELECT
SERVERPROPERTY('MachineName') AS [ServerName],
HOST_NAME() As HostName

اگه مقدار این دو ستون برابر باشه یعنی Host و Server یکیه یا به عبارتی سرور Local هست و در غیر اینصورت سرور راه دور

Mask
سه شنبه 11 اسفند 1394, 19:38 عصر
من منظورتون از لوکال رو اشتباه متوجه شدم. فکر کردم منظورتون شبکه لوکاله.
بهرحال با همین دستور sql مشکلتون حل میشه.

Saeid59_m
چهارشنبه 12 اسفند 1394, 16:52 عصر
من منظورتون از لوکال رو اشتباه متوجه شدم. فکر کردم منظورتون شبکه لوکاله.
بهرحال با همین دستور sql مشکلتون حل میشه.

من مطلب رو بد رسوندم .. ممنون از لطفتون