PDA

View Full Version : تعریف مسیر داینامیک برای دیتابیس در روش ویزارد

Morteza_s
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 09:00 صبح
در روش کدنویسی برای تعریف مسیر داینامیک برای دیتابیس در Connection String از این کد استفاده می کنیم:

System.IO.Path.Combine(System.Windows.Forms.Applic ation.StartupPath, "Bank.mdb")

اما آیا راهی هست تا در روش ویزارد و DataSet بشه دیتابیس رو به صورت داینامیک مسیر دهی کرد؟

علیرضا مداح
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 09:27 صبح
سلام دوست عزیز
شما باید درSetting یک آیتم از نوع Connection String ایجاد کرده و مقدار آنرا به صورت زیر تنظیم کنید :

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\DBName.mdb

البته توجه کنید که ویزارد به طور پیش فرض کانکشن استرینگ را به همین صورت ذخیره میکند.

Morteza_s
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 10:01 صبح
سلام دوست عزیز
شما باید درSetting یک آیتم از نوع Connection String ایجاد کرده و مقدار آنرا به صورت زیر تنظیم کنید :

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\DBName.mdb
البته توجه کنید که ویزارد به طور پیش فرض کانکشن استرینگ را به همین صورت ذخیره میکند.

ممنون از راهنمایی شما

من این کار رو انجام دادم حالا چند تا سوال برام پیش اومده:
1- قسمتی که نوشته |DataDirectory| باید به همان صورت باشه یا به این صورت؟

System.IO.Path.Combine(System.Windows.Forms.Applic ation.StartupPath, "Bank.mdb")

2- اگه DataSet تعریف شده باشه چطور این Connection String رو بهش متصل کنیم؟

3- اگه DataSet تعریف نشده باشه و بخوایم از اول تعریف کنیم چطور این Connection String رو بهش متصل کنیم؟

ممنون

علیرضا مداح
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 11:49 صبح
1- قسمتی که نوشته |DataDirectory| باید به همان صورت باشه یا به این صورت؟

اگر میخواهید کانکشن استرینگ را در ApplicationSetting قرار دهید ، از |DataDirectory| استفاده کنید ، در ضمن هیگاه کانکشن استرینگ را کد تنظیم نکنید ، بلکه آن را در ApplicationSetting ذخیره کنید تا امکان Protect کردن آن را هم داشته باشید .

2- اگه DataSet تعریف شده باشه چطور این Connection String رو بهش متصل کنیم؟

3- اگه DataSet تعریف نشده باشه و بخوایم از اول تعریف کنیم چطور این Connection String رو بهش متصل کنیم؟

شما باید پروپرتی Connection مربوط به شیء TableAdapter را تنظیم نمایید ،

Morteza_s
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 22:24 عصر
متاسفانه مشکل من حل نشد!

فایل اجرایی برنامه و دیتابیس در پوشه Debug قرار دارند
ببینید من می خوام دیتابیس رو طوری مسیر دهی کنم که هر جا exe برنامه اونجا بود (در هر درایو و یا مسیری) مسیر اونجا رو بخونه و به دیتابیس بده (چون دیتابیس در کنار فایل exe هست)

در روش کدنویسی با همون کد اولی که گفتم به راحتی میشه این کار رو انجام داد
اما در روش ویزارد و DataSet اون کد رو در پروپرتی Connection مربوط به TableAdapter وارد کردم که خطا گرفت و کد رو قبول نکرد

اگه یه مقدار بیشتر توضیح بدید ممنون میشم