PDA

View Full Version : چگونگی نمایش متون با فرمت خاص در دیتاگرید

darioush01
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 00:20 صبح
اگر ما یه ویرایگر متنی بذاریم اونوقت چیکار باید بکنیم متنی که تو DB ذخیره شده با همون فرمت نمایش داده بشه ؟ همون رنگی که کاربرمون انتخاب کرده , فونت , سایز و ....
یعنی فرضا من یه قسمت خبر دارم و می خوام خبرها از بانک خونده شن و تو یه DataGrid نمایش بدم تو این حالت باید چیکار کنم ؟

twelve
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 00:47 صبح
اگر ما یه ویرایگر متنی بذاریم اونوقت چیکار باید بکنیم متنی که تو DB ذخیره شده با همون فرمت نمایش داده بشه ؟ همون رنگی که کاربرمون انتخاب کرده , فونت , سایز و ....
یعنی فرضا من یه قسمت خبر دارم و می خوام خبرها از بانک خونده شن و تو یه DataGrid نمایش بدم تو این حالت باید چیکار کنم ؟

اگر منظور از ویرایشگر متن ، همون ادیتوره ، که باید بگم ادیتور متن رو به صورت html ذخیره میکنه و همه فررمت ها و استایل ها رو حفظ میکنه. برای بازیابیش هم وقتی به صورت html بازیابی بشه به همان صورتی به نمایش در میاد که ذخیره شده.

darioush01
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 18:48 عصر
خوب اگه بخوام این ادیتور طوری باشه که تو DB متن مورد نظر save بشه چیکار باید بکنم . چون می خوام از datagrid استفاده کنم تا تمامی رکوردها رو که این جا میشه متن های ذخیره شده رو ت. اون نشون بدم .

twelve
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 19:01 عصر
مشکلت دقیقا چیه ؟ ذخیره یا بازیابی؟!

darioush01
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 02:13 صبح
هر دو , خوب واسه هر متن يه عالم فيلد بايد در نظر گرفت , فونت , رنگ , bold و ......
اي« حجم رو زياد می کنه , ضمنا چطور ميشه وقتی ما datagrid رو bind می کنيم واسه هر رکورد يه نوع نحوه نمايش واسش set بشه

twelve
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 02:23 صبح
هر دو , خوب واسه هر متن يه عالم فيلد بايد در نظر گرفت , فونت , رنگ , bold و ......

کی چنین تفکر اشتباهی رو به شما تلقین کرده ؟؟؟؟؟؟
من که گفتم متن رو به صورت HTML دخیره کنید و قتی شما HTML ذخیره کنید ، همه خصوصیات متن هم باهاش ذخیره میشه دیگه

<div aling=left style=font-size:14px;font-family:arial;color:red;>متن شما</div>

شما به فرض مثال چنین چیزی رو فقط در یک فیلد (ntext) ذخیره میکنی و همین رو بازیابی میکنی و متن به همون صورت که ذخیره میشه بازیابی میشه (از ادیتور کمک بگیرید)

darioush01
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 02:05 صبح
ای بابا عزيز دل برادر
مثل اين که نوشته هامو کامل نمی خونيا !!!!!!
عزيز جان من می خوام تو database بريزم و بعد تو ديتاگريد نشون بدم :اشتباه:

twelve
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 02:27 صبح
ای بابا عزيز دل برادر
مثل اين که نوشته هامو کامل نمی خونيا !!!!!!
عزيز جان من می خوام تو database بريزم و بعد تو ديتاگريد نشون بدم

کار خوبی میکنی! خب من چیو متوجه نشدم؟!