PDA

View Full Version : کامپوننتی برای نمایش فایلهای PDF

arash1718
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 22:40 عصر
با عرض سلام ، کلی سرچ کردم اما کامپوننتی برای نمایش Pdf که مجانی باشه پیدا نکردم !
کسی می تونه کمک کنه؟

PC2st
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 23:06 عصر
ابزارهای بهتری هم شاید باشن، در صورتی که دوستان ابزار دیگه ای رو معرفی نکردند، میشه از activeX برنامه Adobe Acrobat Reader استفاده کرد که قبلش باید اون رو به پروژه اضافه کنیم، پس باید از قسمت Toolbox کلیک راست بشه و.. :

Choose Items > COM Components Tab > Adobe Acrobat x.x Browser Document > OK

که بعدش کنترل رو روی فرم میکشین و خاصیت src مسیر فایل رو بهش میدین (ترجیحا از طریق کد نویسی نه پنجره Properties) و بهتره که پارامتر false رو به متد setShowToolbar پاس بدین.

arash1718
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 09:22 صبح
ابزارهای بهتری هم شاید باشن، در صورتی که دوستان ابزار دیگه ای رو معرفی نکردند، میشه از activeX برنامه Adobe Acrobat Reader استفاده کرد که قبلش باید اون رو به پروژه اضافه کنیم، پس باید از قسمت Toolbox کلیک راست بشه و.. :

Choose Items > COM Components Tab > Adobe Acrobat x.x Browser Document > OK

که بعدش کنترل رو روی فرم میکشین و خاصیت src مسیر فایل رو بهش میدین (ترجیحا از طریق کد نویسی نه پنجره Properties) و بهتره که پارامتر false رو به متد setShowToolbar پاس بدین.

دوست عزیز مطمئن باشید اگه این روش کار می کرد من انجامس می دادم ! مشکل اینه که اگه من6 Adobe Acrobat Reader استفاده کنم و ماله طرف ورژن 7 باشه کار نمی کنه!

PC2st
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 20:37 عصر
مشکل اینه که اگه من6 Adobe Acrobat Reader استفاده کنم و ماله طرف ورژن 7 باشه کار نمی کنه!
بله، حق با شماست... به این موضوع فکر نکرده بودم.
من به اندازه کافی با این کنترل کار نکردم، میشه بپرسم چرا کار نمیکنه؟
این رو اشتباه نوشتم: اگه بخاطر مسیری هست که activeX در اون قرار داره (مثلا برای ورژن 7 توی پوشه acrobat 7.0 باشه ولی برای ورژن 6 اون dll توی پوشه acrobat 6.0 باشه)
میشه کاری کرد که در زمان اجرا بشه تشخیص داد که کدوم ورژن نصبه و activeX مربوط به اون ورژن رو در زمان run time لود کنین و بعدش به فرم اضافه بشه؟ در اینصورت هر ورژنی که نصب باشه، activeX اش در زمان run time لود میشه.

برای لود کردن ActiveX در زمان اجرا،
http://www.codeproject.com/KB/dotnet/AxForms.aspx

من مبتدی ام، اگه جاییش رو اشتباه گفتم لطفا کمی توضیح بدید :-)

razavi_university
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1387, 00:10 صبح
مگه Activex كنار فايل اجرايي روي سيستم مقصد كپي نميشه و در حالت اجرا هم از همون استفاده نمي‌كنه ؟؟؟ (چه اين Activex از قبل روي سيستم مقصد نصب باشد چه نباشد)
پس چطوري با اختلاف ورژن كار نمي كنه؟