PDA

View Full Version : کد Restore

elham123
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 09:16 صبح
با سلام
من برنامه ای نوشتم که یک دکمه برای پشتیبان گیری داره که برنامه را در مسیر دلخواه ذخیره می کنه
حال می خوام یک دکمه کنار پشتیبان گیری بگذارم بنام Restore که دقیقا کار برعکس Backup رو انجام دهد یعنی تمام اطلاعات برنامه ذخیره شده را جایگزین اطلاعات قبلی کند

کمکم کنین ممنون می شم

elham123
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 06:59 صبح
کسی نمی تونه کمک کنه؟

davood-ahmadi
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 09:50 صبح
منظور از Restor کردن از نظر من اینکه، جدولهای یک بانک دیگر را که یک کپی از جدولهای همین بانک بود را کنار گذاشتم و حالا می خواهم ازش استفاده کنم.
من با دستور DoCmd.TransferDatabase acImport, , addressMDB, acTable, "table1", "table1"
استفاده می کنم و جدولی که قبلاً ازش کپی تهیه کرده بودم را به جای جدول بانک جاری می گذارم. البته یک نکته اینکه جدول قبلی زا حذف می کنم و بعد جدول Backup را جایگزین می کنم.

shaghaghi
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 09:53 صبح
سلام
من معمولا بانکهای اکسس را در دو فایل مجزا طراحی می کنم
یک فایل با نام data که فقط شامل Table ها می باشد
یک فایل هم به نام Program که شامل پرس و جو ها و فرمها و سایر موارد بوده و از تمام جداول فایل data در آن Link Table انجام شده.
برای Restore کردن در فایل Program از دستورات api کمک می گیرم، ابتدا بانک قدیمی رو delete کرده و سپس backup دلخواهم رو در همان مسیر فایل data، و با همان نام کپی می کنم، بدون اینکه مشکلی پیش بیاید.
با این روش سایز نسخه های پشتیبان به حداقل خواهد رسید (چون فقط شامل جداول است) و اگر نسخه ی جدیدتری برای برنامه ام نوشته باشم بدون دردسر یک نسخه ی ثابت از فایل Program رو به تمام کاربرانم می دهم، و هر بار مجبور نیستم اطلاعات قدیمی تک تک کاربر ها را بطور مجزا Import کنم.