PDA

View Full Version : تنظیمات سایز صفحه در quick report (فوزی)

najeeb
جمعه 16 مرداد 1383, 09:50 صبح
برای چاپ یک فاکتور توسط quickreport در قسمت paper setting(custom میزان عرض صفحه را 300 تنظیم کردم در حالی که انتظار داشتم باید کل گزارش را در بر گیرد اما هنگامی که preview میگیرم قسمتی از گزارش از کادر بیرون میزند :roll: لطفا یکی به من کمک کنه تا مشکلم را حل کنم .
سوال دیگه اینکه آیا می شود در quick report عمل rotateرا انجام داد به طوری که خطوط گزارش گیری یک چرخش 90 درجه در جهت عقربه های ساعت داشته باشد. :?:

orion188
جمعه 16 مرداد 1383, 10:35 صبح
سلام
اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم ، باید مشخصه Page->Orientation رو در QReport به Landscape تغییر بدین ، عرض صفحه و ... خودشون عوض میشن.

najeeb
جمعه 16 مرداد 1383, 11:44 صبح
این کارا رو کردم :(

najeeb
جمعه 16 مرداد 1383, 17:57 عصر
بازم نشد . :(
چکار کنم ؟؟؟؟

mehdi_moosavi
جمعه 16 مرداد 1383, 18:43 عصر
علاوه بر تنظیم توی دلفی باید چاپگر پیشفرض در ویندوز رو هم تنظیم کنی

orion188
جمعه 16 مرداد 1383, 21:55 عصر
سلام

بازم نشد

یعنی چی نشد؟ صفحه LandScape نشد؟ (یعنی صفحه ای که هنگام طراحی میبینید افقی نشد؟) یا اینکه موقغ پرینت گرفتن یه جور دیگه گرفت؟ اگر "آره" ، خوب چجوری پرینت گرفت؟
من فکر کنم شما زمان اجرا این مشخصه رو تغییر دادین. به هر حال یه کم بیشتر توضیح بدین ، در خدمتم.

najeeb
جمعه 16 مرداد 1383, 23:41 عصر
landscape نشد یعنی بازم موقع preview از کادر میزنه بیرون؟؟؟
یه سوال دیگه -> چطور میشه طوری print کرد که خطوط با چرخش نود درجه چاپ بشن یعنی عمودی یا اصلا میشه تو یه فرم یا qreport خطوط رو عمودس تایپ کرد ؟؟؟؟

orion188
شنبه 17 مرداد 1383, 00:20 صبح
سلام
تو QReport رو هنوز نمیدونم.
ولی برای پرینت گرفتن ، اگر از شیء TPrinter استفاده کنین ، اونوقت یه Canvas در اختیار دارین. میتونین با یه حلقه ساده ، این Rotate رو خودتون انجام بدین.

موفق باشین

saeed_82
جمعه 23 مرداد 1383, 21:29 عصر
آقا توی ویندوز XP علی رغم اینکه اندازه کاغذ را بصورت Custom در تنظیمات چاپگر تنظیم کرده ام باز اندازه چاپ شده بیشتر از یک کاغذ A4 نیست در حالیکه من فرمهای با عرض 380 میلیمتر را چاپ میکنم
همین روش در ویندوز ملینیوم جواب میدهد
نمیدانم چرا در ویندوز Xp اذیت میکنه
لطفا راهنمایی کنید