PDA

View Full Version : تنظیم اندازه کاغذ برای چاپ

yazdan
جمعه 16 مرداد 1383, 12:36 عصر
سلام
من می خواهم کاغذ را برای چاپ در پرینتر سوزنی تنظیم کنم (lq300) چطوری میشه این کار رو کرد
این سؤال تو قسمت دات نت هم بود ولی کسی جواب نداده بود خواهش می کنم کار من گیره لطفا جواب بدید

yazdan
شنبه 17 مرداد 1383, 17:55 عصر
بابا دمتون گرم
ما تو این گیر افتیدیم یکی به دادمون برسه خواهشا

hmm
یک شنبه 18 مرداد 1383, 07:18 صبح
با استفاده از شی پرینتر

yazdan
دوشنبه 19 مرداد 1383, 12:41 عصر
ای ول :D
ما خودمون می دونستیم با این یاروهه میشه (شی پرینتر) ولی چه جوریشو نمی دونستم در ضمن یه چیزایی بود امتحان کردم ولی موقع اجرا می گفت read only می باشد
خواهشا اگر برنامه ای دارید لطفا برای ما بفرستید

کم حوصله
جمعه 23 مرداد 1383, 22:40 عصر
در کریستال در زمان طراحی اگر کاغذت را درست تعریف کرده باشید در زمان اجرا نیازی به دستکاری خود پرینتر نیست :idea:

yazdan
شنبه 24 مرداد 1383, 09:23 صبح
متاسفانه من از data report استفاده کرده ام. آیا راهی برای این کار در این قسمت وجود دارد.

حامد مصافی
یک شنبه 12 مهر 1383, 01:18 صبح
نگفتی چی میخوای چاپ کنی به هر حال کد زیر رو من خودم امتحان کردم

With Printer
.PaperSize = vbPRPSUser
.Height = x
.Width = y
End With

البته معمولاً چاپگرای سوزنی یک مینیمم ارتفاع دارن که کمتر از اون رو چاپ نمی کنن

vbprogramer
یک شنبه 12 مهر 1383, 09:37 صبح
سلام دوست عزیز
من در یک برنامه از datareport استفاده کردم با همون پرینتری که شما گفتین هیچ مشکلی هم نداره هنوز هم داره کار میکنه . فقط باید هنگام طراحی دیتاریپورت دقیق اندازه گیری کنی و چند بار امتحان کنی تا درست دربیاد

منصور بزرگمهر
دوشنبه 13 مهر 1383, 01:45 صبح
من در اکسس قبلاً این سئوال را مطرح و کم بیش جواب گرفته ام، (صفحات آخر اکسس) ولی جواب همان است که دوستمان آقای کم حوصله گفتند، در داخل برنامه اندازه صفحه خود را زیر طول 27 سانت (اندازه کاغذ Letter برای چاپ در نظر بگیر با حتساب اندازه حاشیه کاغذ (حدوداً 24 سانت طول) ) و سپس Page Setup برنامه خود و احیاناض پیش گزیده ویندوز را نیز اندازه Letter بده (11*8/5 اینچ) مطمئن باش، همه چیز سر جای خود، و چاپ قبل از انتهای کاغذ تمام و چون کاغذ متصل است، خود پرینتر به ابتدای صفحه جدید منتقل و از ابتدا می نویسد. بطور کلی ابعاد را در گزارش خود درست تعریف و Page Setup برنامه را همان طور که گفتم تنظیم کنی مشکلی نخواهی داشت، و بهتر است ابتدا چند را روی پرینتر LQ300 امتحان و باقی را بر اساس آن استدلال کنی.

bahar60
سه شنبه 14 مهر 1383, 15:28 عصر
ببخشید البته من کوچکتراز این حرفها هستم که بخواهم جواب بدم ومعمولا سعی می کنم مطالب را بخوانم ویاد بگیرم ، ولی از روی تجربه ای که با این مشکل داشتم می گم ،defult page setup مربوط به printerرا تغییر ندهید وبا تنظیمات پیش فرض کار کنید :roll: :oops: