PDA

View Full Version : تعيين ConnectionString مربوط به ADOConnection در زمان اجرا

mojtaba_z
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 09:29 صبح
سلام
در زمان اجراي برنامه چطوري ميتوان پنجره ConnectionString مربوط به ADOConnection رو باز كرد. ميخوام كاربر بصورت Manually با استفاده از اين پنجره Wizard بتونه ConnectionString رو تعيين كنه؟

Borland-Delphi7
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 09:45 صبح
من از این روش استفاده میکنم یک دستور try except بین کانکشن می زارم که هر وقت که کانکت نشد یه فرم شبیه ویزارد connection string درست کردم که اون باز میشه و اطلاعات سرور یوزر و پسورد و غیره را در یک فایل ini کنار exe پروژه ذخیره میکنم و برای کانکت شدن اون فایلو میخونم و ازش استفاده میکنم.
البته میتونی از prompt خود ado استفاده کنی (همون login promp) ولی فقط user و pass رو میپرسه نام سرور رو نمیپرسه
اگر کسی راه حل بهتری سراغ داره که من از این فایل ini راحت بشم بگه

Amir_Safideh
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 09:51 صبح
این سایت رو نگاه کن :
http://delphi.about.com/od/sqlservermsdeaccess/l/aa090704a.htm
یه برنامه Open Source دقیقا مثل ویزارد کانکشن خود دلفی داره که دانلودش میکنی و به پروژت Add میکنی و تمام .
-------------
موفق باشی .

mojtaba_z
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 16:48 عصر
سلام
كد زير پنجره مربوط به انتخاب Connection String (بصورت Wizard) رو نمايش ميده.

EditConnectionString(ADOConnection1) ;

babak_delphi
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 23:56 عصر
میتونید به جای ini آدرس فایل پایگاه داده (Access) را در رجیستری ذخیره کنید و به جای Try except کنترل کنید که در اون آدرس چنین فایلی وجو داره یا نه
اگر وجود داشت که با استفاده از مسیر اون (که در رجیستری Save کرده اید) Connection String را بسازید و اگر وجود نداشد با یک Open dialog بگذارید کاربر مسیر دیتابیس رو مشخص کنه و درنهایت مسیر ذخیره شده در رجیستری را اصلاح کنید.

SYNDROME
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 06:00 صبح
میتونید به جای ini آدرس فایل پایگاه داده (Access) را در رجیستری ذخیره کنید و به جای Try except کنترل کنید که در اون آدرس چنین فایلی وجو داره یا نه
اگر وجود داشت که با استفاده از مسیر اون (که در رجیستری Save کرده اید) Connection String را بسازید و اگر وجود نداشد با یک Open dialog بگذارید کاربر مسیر دیتابیس رو مشخص کنه و درنهایت مسیر ذخیره شده در رجیستری را اصلاح کنید.
دوست عزیز فقط یک اشکالی دارد اگر ویندوز عوض شود باید دوباره پیکربندی انجام شود.
ولی فایل Ini در کنار برنامه قرار دارد.
موفق باشید

babak_delphi
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 17:02 عصر
در صورت پاک شدن ویندوز هم نیاز به کار خاصی نیست
چون فایل پایگاه داده Access است
برنامه کنترل می کند اگر کلید مورد نظر در رجیستری وجود نداشت کاربر با یک OpenDialog مسیر دیتابیس را تعیین می کند و در رجیستری ثبت می شود.

mojtaba_z
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 17:36 عصر
سلام
جواب مورد نظر براي اين سئوال اينه كه:
كد زير پنجره مربوط به انتخاب Connection String (بصورت Wizard) رو نمايش ميده.

EditConnectionString(ADOConnection1) ;