PDA

View Full Version : به تابع stringof برخوردين

gbg
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 11:28 صبح
سلام
من يه نمونه برنامه گرفتم که يه تابع به نام stringof داره ولي نه جايي تعريف شده و نه تو help دلفي چيزي در موردش گفته
تا به حال شما برخورد کردين بهش؟
آيا تو يونيت خاصي تعريف شده؟

nouri2015
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 11:56 صبح
برنامه شما از کامپوننت یا اکتیو ایکس خاصی استفاده نمی کنه؟

gbg
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 11:58 صبح
نه فکر نکنم
چون فرم نداره

nouri2015
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 12:08 عصر
البته بدون فرم میشه Create کرد ولی یه تابع به اسم stringofchar(char,n) وجود داره که یک کاراکتر رابه تعداد n مرتبه در قالب string بر می گرداند

gbg
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 12:12 عصر
آره با اون تابع کار کردم

Amir_Safideh
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 12:17 عصر
سلام
من يه نمونه برنامه گرفتم که يه تابع به نام stringof داره ولي نه جايي تعريف شده و نه تو help دلفي چيزي در موردش گفته
تا به حال شما برخورد کردين بهش؟
آيا تو يونيت خاصي تعريف شده؟
شما برای اینکه متوجه بشید که این تابع کجا تعریف شده بهتره مکان نمای موس رو روی نام تابع مورد نظرت ببری و کلید Ctrl رو پائین نگه داری زمانی که نام تابع به صورت زیرخط دار شد روش کلیک کنی در این زمان Editor شما رو به محل تعریف تابع میبره . امیدوارم درست متوجه منظورتون شده باشم .
------------
موفق باشید .

gbg
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 14:38 عصر
خوب اين روش زماني جواب ميده که unit مربوطه add شده باشه و دلفي تابع رو شناخته باشه

اينجا رو ببينين مثلا :
http://code.google.com/p/restlib/source/diff?r=2&format=side&path=/trunk/lib/synapse/source/lib/ssl_openssl.pas

Amir_Safideh
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 16:35 عصر
خوب اين روش زماني جواب ميده که unit مربوطه add شده باشه و دلفي تابع رو شناخته باشه

اينجا رو ببينين مثلا :
http://code.google.com/p/restlib/source/diff?r=2&format=side&path=/trunk/lib/synapse/source/lib/ssl_openssl.pas
حق باشماست . نفرموده بودید که یونیتش رو ندارید .
----------
موفق باشید .

gbg
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 18:56 عصر
مشکلم اينه که يونيتش رو ندارم
تو وب هم سرچ کردم يه لينک ديگه هم ديدم که برنامه دلفي از اين تابع داشت استفاده ميکرد که توپست قبلي گذاشتم لينکش رو

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 07:54 صبح
سلام .شما به این تیکه توجه نکردی؟؟؟؟؟؟

$IFDEF CIL}
s := StringOf(Buffer);
Result := SslWrite(FSsl, s, Len);
{$ELSE}
Result := SslWrite(FSsl, Buffer , Len);
{$ENDIF}

و به این تیکه

{$IFDEF CIL}
System.Text,
{$ENDIF}

اگر اشتباه نکنم این بخش رو برای کار با دات نت نوشتند و اون تابعی که شما فرمودید اگر در دات نت این یونیت بخواهد کامپایل بشه از namespace system.text استفاده میکنه و تابع stringof در داخل اون قرار داره.
امیدوارم کمکی کرده باشم. در ضمن فکر کنم اگر در دلفی دات نت namespace فوق رو به برنامه ات اضافه کنی میتونی از تابع فوق استفاده کنی.

nouri2015
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 07:55 صبح
اگه ممکنه یه sample بنویس که با اون تابع کا کنه و لینکشو بذار .

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 10:08 صبح
مثالش که در لینکی که محبت کردن هستش.در ضمن در سایت koders نیز مثالهای مختلفی وجود داره .میتونی مراجعه کنی.

gbg
شنبه 18 دی 1389, 11:01 صبح
می دونم دوسال گذشته ولی من جوابتون رو امروز دیدم :خجالت:
به هر حال بخاطرش ممنونم