PDA

View Full Version : کمبو باکس در#C

zelatco
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 14:33 عصر
با سلام
من دوتا کمبو باکس در #C دارم که میخام اولا بهشون مقدار عددی بدم و سپس کمبوی اولی رو با دومی مقایسه کرده واگر اولی مقدار عددیش بزرگتر از دومی بود یه پیغام بده.در فروم هم سرچ کردم ولی تماما با اکسس بود و من هم با اکسس آشنایی ندارم.ممنون میشم اگه کسی جوابمو بده

ali_mp64
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 16:27 عصر
من منظورتو از مقدار عددي دادن نفهميدم .
اگه مي خواي توي فرمت تو برنامه run شده همونجا به combobox مقدار بدي مي توني از كد زير استفاده كني . اگه منظور ديگه اي داري واضح تر بگو تا كمكت كنيم .

privatevoid button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (int.Parse(comboBox1.Text) > int.Parse(comboBox2.Text))
MessageBox.Show("پïنںê êي©§ ëâ©");
}

gdevnb
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 03:23 صبح
با سلام
من دوتا کمبو باکس در #C دارم که میخام اولا بهشون مقدار عددی بدم و سپس کمبوی اولی رو با دومی مقایسه کرده واگر اولی مقدار عددیش بزرگتر از دومی بود یه پیغام بده.در فروم هم سرچ کردم ولی تماما با اکسس بود و من هم با اکسس آشنایی ندارم.ممنون میشم اگه کسی جوابمو بده
سلام
این مسئله چه ربطی به اکسس داره؟
اگه فقط قصد مقایسه دارید کدی بالا مشکلتون رو حل میکنه در غیر اینصورت بیشتر توزیح بدید.

zelatco
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 08:06 صبح
من منظورتو از مقدار عددي دادن نفهميدم .
اگه مي خواي توي فرمت تو برنامه run شده همونجا به combobox مقدار بدي مي توني از كد زير استفاده كني . اگه منظور ديگه اي داري واضح تر بگو تا كمكت كنيم .

privatevoid button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (int.Parse(comboBox1.Text) > int.Parse(comboBox2.Text))
MessageBox.Show("پïنںê êي©§ ëâ©");
}

با تشکر از شما.حقیقت کار اینکه من میخوام دو گروه از کمبو باکس داشته باشم.گروه اول برای روز تولد که شامل سال / ماه و دیگری هم برای روز .گروه دیگه هم سال / ماه و روز برای تاریخ صدور شناسنامه باشه.اگر تاریخ صدور شناسنامه کمتر از تاریخ تولد بود یه پیغام مناسب بده.

captain_black81
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 14:21 عصر
عزیز مقدار انتخاب شده هر کمبو باکس رو که داری؟
روی ایونت SelectedValueChanged میتونی برنامه ای که میخوای بنویسی

مثلا
if (combo1.selectedtext=="march
{
messagebox.show(........)
}")