PDA

View Full Version : اتصال به SQL Server 2000

فرزاد دلفی باز
شنبه 17 مرداد 1383, 00:09 صبح
با سلام :
دوستان عزیز چطوری میشه به SQL Server متصل شد و باید از چه کامپوننت هایی استفاده کرد. لطفا مرا راهنمایی کنید . از توجه شما متشکرم .....

nasr
شنبه 17 مرداد 1383, 07:44 صبح
از کامپوننتهای قسمت ADO

ابتدا با ADOConnection به اون متصل شو

Mbr
شنبه 17 مرداد 1383, 08:58 صبح
با سلام
شما می توانید هم از کام÷وننتهای قسمت ADO استفاده نماید و هم از قسمت DBexpress تفاوت این دو در این است که کام÷وننت های قسمت Dbexpres داده ها را در یک خط انتقال می دهند و برگشت ندارد و بیشتر در بانکهای اطلاعاتی استفاده می شود که در آن جستجو و رسیدن به فیلد مورد نظر از نظر سرعت اهمیت بیشتری دارد .
متشکرم

فرزاد دلفی باز
سه شنبه 20 مرداد 1383, 23:24 عصر
دوست عزیز Mbr :
از راهنمایی شما متشکرم و با توجه به بررسی های من , در جهت تکمیل عرایض شما سه روش دستیابی به بانک های SQL Server وجود داره اولی از طریق ADO هاست دومی DBExpress بدون +COM که سبک دو لایه ای است و سومی DBExpress با +COM یا همان مالتی تایر یا سه لایه ای می باشد ....

_alish_
چهارشنبه 21 مرداد 1383, 15:02 عصر
سه روش دستیابی به بانک های SQL Server وجود داره اولی از طریق ADO هاست دومی DBExpress بدون +COM که سبک دو لایه ای است و سومی DBExpress با +COM یا همان مالتی تایر یا سه لایه ای می باشد ....
لطفا بیشتر در مورد لایه ها توضیح دهید و تفاوت آنها را بگویید

فرزاد دلفی باز
چهارشنبه 21 مرداد 1383, 22:51 عصر
با توجه به اطلاعات ناقص من در سبک دولایه ای یکطرف کلاینت و طرف دیگر سرور قراد داره ولی در سبک سه لایه ای علاوه بر سرور و کلاینت بانک اطلاعاتی (یا به تعبیر دیگر برنامه) قرار داره ...متشکر می شوم اگر اطلاعات من ناقصه , اون رو تکمیل کنید .....