PDA

View Full Version : ایجاد فقط یک Connection در کل یک برنامه

tatu3882
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 17:01 عصر
با سلام
من در تمامی برنامه هام هر چند تا که می خواستم Connection درست می کردم و از اون ها استفاده می کردم
اما به من گفته شد این روش مناسب نیست و بهتره در کل پروژه و برنامه ها فقط و فقط از یک Connection استفاده کنم
می گن به برنامه نویسی چند لایه ای مربوطه
کسی چیزی در موردش می دونه ؟
کسی می دونه چطور می تونم در برنامه هام و با هر تعداد فرم هام فقط یه Connection داشته باشم
ممنون می شم

sasanazizi
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 17:13 عصر
میبایستی در APP.config بنویسی

<?xmlversion="1.0"encoding="utf-8" ?>
<configuration>
<connectionStrings>
<addname="SQL Server"providerName="System.Data.SqlClient"
connectionString="Initial Catalog=AdventureWorks;Server=(Local);Integrated Security=SSPI"/>
</connectionStrings>
</configuration>

tatu3882
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 18:43 عصر
APP.config کجا هست ؟ و کجاش باید اضافه کنم

در ضمن بعد از اضافه کردن چطور می تونم اون رو فراخوانی کنم و برای باز کردن و بستن ازش استفاده کنم

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 20:25 عصر
Appconfig روباید مثل یک فرم که به پروژتون Add می کنید ، اون رو هم Add کنید . برای این کار فقط کافیه از Add New Item گزینه Application Configoration File رو به پروژه اضافه کنید . این همون Appconfig هست .
موفق باشید .

PC2st
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 20:35 عصر
اما به من گفته شد این روش مناسب نیست و بهتره در کل پروژه و برنامه ها فقط و فقط از یک Connection استفاده کنم
ببخشید ولی با توحه به پاسخی که اون دوستمون دادند، منظورتون شیئ connection هست (مثلا SqlConnection) یا متن connection string؟

می گن به برنامه نویسی چند لایه ای مربوطه
نه الزامی به لایه کاری نیست :-)

کسی می دونه چطور می تونم در برنامه هام و با هر تعداد فرم هام فقط یه Connection داشته باشم
اگه منظور همون شیئ connection باشه، چندین روش مختلف داره، مثلا استفاده از اشیاء استاتیک، الگوی سینگلتن، پاس دادن به توابع، استفاده از لایه داده و غیره. در ضمن اگه یه برنامه ساده هست، میشه شیئ connection رو بصورت فیلد (متغیری که در سطح کلاس تعریف میشه) در اونجایی که کاربرد داره، تعریف کرد.

razavi_university
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1387, 00:12 صبح
فكر مي‌كنم علاوه بر اين كه از يك Connection استفاده كني بهتره از يك كلاس براي اتصال به ديتابيس و انجام اعمال مربوطه استفاده كني و در هر زمان براي استفاده يك نمونه ازش بسازي
براي اينكار كلاسهاي Sample زيادي رو ميتوني روي اينترنت پيدا كني
اين هم يك كلاس ساده به عنوان مثال