PDA

View Full Version : در خواست دستور چگونگي پرينت بر روي برگه چك

linux6020
جمعه 13 اردیبهشت 1387, 16:01 عصر
با سلام

من يه كاربر تازه وارد در زمينه Visual Basic هستم
من يه پروژه اي دارم كه داراي دو فرم ميباشد فرم 1 من حاوي 4 TextBox مي باشد كه داخل اين تكس باكس ها اطلاعات وارد مي شود و توسط يك Command Button فرم1 من Hide ميشه و فرم 2 Show ميشود و اطلاعاتي كه در فرم 1 وارد شده در 4 Label در فرم 2 نمايان مي گردد.حالا من يه مشكل دارم كه و آن اين است كه سايز فرم من W=632 و H=305 پيكسل مي باشد (سايز يك برگه كاغذ چك) و مي خواستم اطلاعات وارد شده در فرم 2 را پرينت بگيرم من از دستور form2.PrintForm استفاده كردم اما مشكل اينجاست كه فايل پرينت گرفته من در سايز كاغذ A4 مي باشد و گوشه سمت چپ بالاي كاغذ پرينت گرفته مي شود.

حالا در خواست من از دوستان اين است كه به من روش اينكه چگونه اين فرمم را بر روي يك برگه چك پرينت كنم را بگويد در ضمن من دستور Setting پرينتر براي هنگام پرينت را مي خواستم

sokote_bi_payan
جمعه 13 اردیبهشت 1387, 23:47 عصر
به نام خدا

با سلام

کاری که من کردم این بود که یه الگو تو ورد ساختم و خیلی راحت چاپ شد

شما می تونید از دیتاریپورت هم استفاده کنید

موفق باشید

liaghat
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 07:06 صبح
سلام
شما می توانید با جابجا کردن لیبل ها در فرم 2 و چند بار امتحان چاپ این کار را انجام دهید فقط 2 مشکل وجود دارد:

1- با تغییر اندازه برگهای چک برنامه دوباره باید تنظیم شود
2- ظاهر form 2 به هم ریخته میشود

در مورد مشکل 2 : الزامی ندارد کاربر form2 را ببیند چون برای چاپ کافی است فرم Load شود می تواند در همان حالت hide باقی بماند.

لازم به ذکر است Form2.PrintForm دستور ساده ای است و خالی از اشکال نیست. برای توضیحات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=97764&page=2

majjjj
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 09:39 صبح
با سلام

من يه كاربر تازه وارد در زمينه Visual Basic هستم
من يه پروژه اي دارم كه داراي دو فرم ميباشد فرم 1 من حاوي 4 TextBox مي باشد كه داخل اين تكس باكس ها اطلاعات وارد مي شود و توسط يك Command Button فرم1 من Hide ميشه و فرم 2 Show ميشود و اطلاعاتي كه در فرم 1 وارد شده در 4 Label در فرم 2 نمايان مي گردد.حالا من يه مشكل دارم كه و آن اين است كه سايز فرم من W=632 و H=305 پيكسل مي باشد (سايز يك برگه كاغذ چك) و مي خواستم اطلاعات وارد شده در فرم 2 را پرينت بگيرم من از دستور form2.PrintForm استفاده كردم اما مشكل اينجاست كه فايل پرينت گرفته من در سايز كاغذ A4 مي باشد و گوشه سمت چپ بالاي كاغذ پرينت گرفته مي شود.

حالا در خواست من از دوستان اين است كه به من روش اينكه چگونه اين فرمم را بر روي يك برگه چك پرينت كنم را بگويد در ضمن من دستور Setting پرينتر براي هنگام پرينت را مي خواستم
بهترین روش استفاده از کریستال ریپورت هست این برنامه امکان خواسته شده شمارو داره اگرچه من خودم تا حالا نیاز نشده از این قابلیت استفاده کنم ولی این رو تو کتابهای کریستال دیدم

ali_habibi1384
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 15:29 عصر
با استفاده از شئ printer مختصات کاغذ و نقاط رو تنظیم کنید و چاپ بگیرید.

mostafa_khosravy_380
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 02:34 صبح
سلام
شما میتونین از منوی file و حقهدف print setup سایز ورق رو تعیین کنید.

ali_habibi1384
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 15:12 عصر
سلام
شما میتونین از منوی file و حقهدف print setup سایز ورق رو تعیین کنید.
این کمکی به حل این مسئله نمی کنه . ایشون باید بتونه توسط متدهای شئ پرینتر مختصات هد پرینتر رو روی خطوط چک کنترل کنه تا اطلاعات دقیقا جا های خودشون بیوفته.