PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اتصال به بانک اطلاعاتی MySql

qazwsx
جمعه 13 اردیبهشت 1387, 19:54 عصر
سلام آقا من تمام این سایتو گشتم آخر جواب درست حسابی پیدا نکردم
من یک بانک درست کردن با mysqlحالا میخوام به این وصل بشم و جستجو و درج و بقه کارا رو با این بانک انجام بدم در مورد این خیلی مطالب بود ولی سر در نیاوردم اگه میشه مراحل وصل شدن به بانک و یک مثال ساده برای درج و بقه کاراشو بزارین تا من مبتدی آشنا بشم خیلی شرمنده میکنید

qazwsx
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 10:41 صبح
آقا یکی کمک کنه

hadisalahi2
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 12:40 عصر
سلام دوست عزیز
تا جایی که من میدونم وصل شدن به بانک اطلاعاتی Mysql هم مثل Sql Server است و شما باید از ADo استفاده کنی

hadisalahi2
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 12:51 عصر
سلام دوست عزیز
تا جایی که من میدونم وصل شدن به بانک اطلاعاتی Mysql هم مثل Sql Server است و شما باید از ADo استفاده کنی

qazwsx
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 15:32 عصر
خدایش یکم بیشتر تو ضیح بدی ممنون میشم

delphiprog3000
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 17:49 عصر
سلام دوست عزیز.

این فایل ضمیمه رو دریافت کن. مقاله مربوط به اتصال دیتابیس با دلفی توسط آقای احدی ساخته شده.

و اینم لینک در مورد درج در دیتابیس:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=509409#post509409

موفق باشید.....................

qazwsx
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 22:42 عصر
آقا من mysql میخوام این sql erver

vcldeveloper
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 23:47 عصر
وقتی سوال درستی نمی پرسید، اینطور جواب های بی ربط هم دریافت می کنید. باید اول وشخص کنید که با چی می خواید به MySQL وصل بشید؛ با dbExpress یا ADO؟

qazwsx
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 18:01 عصر
آقای کشاورز چرا میزنی:گریه:

آقا اگه با ado بگین چطوری وصل میشه که دیگه اخرشه قربونه همتون بشم

vcldeveloper
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 19:17 عصر
با ado بگین
باید ببینید که MySQL فقط درایور ODBC داره، یا OLE DB Provider هم داره.
اگر فقط ODBC داره، با ADO به Microsoft OLE DB Provider for ODBC drivers وصل میشید و اونجا درایور ODBC خودتون رو بهش معرفی می کنید.
اگر خودش OLE DB Provider داشته باشه، همونطور که در ADO به Access یا MS SQL Server وصل میشید، به همون شکل به MySQL وصل میشید؛ یعنی برای AdoConnection در پنجره Data Link Properties از لیست Providers گزینه مربوط به MySql را انتخاب می کنید، بعد بر اساس تنظیمات Provider مربوط به MySQL، در صفحه Connection سایر تنظیمات را انجام میدید.

اگر نخواید از ADO استفاده کنید، می تونید از dbExpress استفاده کنید که خودش برای اتصال به MySQL درایور داره. علاوه بر درایور خودش، شرکت های دیگه ایی مثل CoreLab هم درایورهایی برای اتصال dbExpress به MySQL ارائه می کنند که کارایی بهتری از درایور استانداردی که به همراه dbExpress ارائه میشه، دارند.

علاوه بر اینها، شرکت CoreLab خودش محصول جداگانه ایی بنام MyDac (http://www.crlab.com/mydac/) داره که بجای استفاده از ADO یا dbExpress، خودش مستقیما به MySQL متصل میشه و امکانات و کارایی خوبی داره. لینکش را یکی از دوستان براتون دیروز گذاشته بود که امروز به دلیل Warez Activity پاک شد.