PDA

View Full Version : پرش کنترل ها هنگام لود شدن فرم

Mr.Net
جمعه 13 اردیبهشت 1387, 19:57 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز.
در ابتدا خدمت اون دسته از عزیزانی که می گن اول سرچ کن بعد ... عرض کنم که خیلی سرچ کردم، نتایج یا به مشکل من نمی خورده یا نتونستم ازش استفاده کنم یا ...
به هر حال ...
مشکل از این قراره که هر فرمی که می خوام باز کنم بد باز می شه ، یعنی دیر لود میشه ، یعنی کنترل ها (اغلب تکست باکس ها) پرش دارن ! یه صفحه ی صاف مثل آینه باز نمی شه! بعضی از فرم هام 2 تا تکست باکس دارن ، بعضیاشون 84 تا ! ولی فرق چندانی نمی کنه ! حتی اگه به دیتا بیس هم متصل نشن باز هم همینطوری باز می شن.
تو تاپیکهای زیادی دیدم که نوشته بودن از backgroundworker استفاده کن حتماً درست می شه. ولی چند و چونش رو نگفته بودن و طرف رو به سرچ داخل فروم دعوت کرده بودن. که من چیز زیادی پیدا نکردم و از اون چیز کمی هم که پیدا کردم و به زور استفاده کردم نتونستم نتیجه بگیرم! (مثلاً اینکه چه قسمتی از کد رو باید تو DoWork نوشت که درست بشه؟ من نیو کردن فرم جدید و show کردنش رو گذاشتم نتیجه نداد!)
>> در واقع من دوست دارم فرم اصلاً دیده نشه، وقتی که کاملاً لود شد (اغلب 1 ثانیه طول میکشه اما پرش داره و این پرش از دید کارفرما مورد داره) اون موقع نشون داده بشه.
متشکر می شم راهنماییم کنید... (مثلاً میشه از تایمر استفاده کرد ؟ چطوری)

razavi_university
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 00:18 صبح
فرم معمولي با چند تا TextBox نبايد مشكلي در لود شدن داشته باشه (غير از اينكه كد اضافي و غير استاندارد در متد Load نوشته باشي و يا مشكلي در سيستم مقصد از جمله نصب نبودن كارت گرافيك وجو داشته باشد)
مطمئني استفاده از 84 تا TextBox در يك فرم كار درستيه؛ كاربري كه مي‌خواهد با اين برنامه كار كنه گيج نميشه؟؟؟ !!
پيشنهاد مي‌كنم از Tab و يا فرم‌هاي متعدد استفاده كني

Mr.Net
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 10:47 صبح
ضمن تشکر از دوست عزیز...
در ابتدا باید عرض کنم که کارت گرافیکی نصبه و page load برنامه رو هم چک کردم. اصلاً هرچی توش نوشته بودم رو برداشتم ... اصلاً یه فرم جدید درست کردم و کنترل های فرم قبلی رو کپی کردم توش تا در واقع این فرم جدید هیچ کاری جز نمایش چندتا کنترل ناقابل (84 تا !!!) نداشته باشه ... اما فرقی نکرد ... یا حداقلش خیلی نا محسوس بود !

اما یه امتحانی کردم خیلی بهتر شد ! اما نمی خوام این کارو انجام بدم :
main Form من خاصیت IsMdiContainer اش true هستش، بنا براین رنگ بک گراندش تیره شده ... تو فرمی هم که می خوام نمایش بدم یه بک گراند کم حجم (3 کیلویی) انداختم که حدوداً رنگش تو مایه های بک گراند فرم اصلیه، همه ی لیبل ها هم رنگ بک گراندشون همون رنگه... اتفاقی که باعث پرش می شه اینه که اول رنگ بک گراند همه ی لیبل ها در حالت دیفالت (رنگ control) قرار می گیره و بلافاصله اون رنگی می شه که من بهشون گفته بودم! اما این بلافاصله اونقدر کم نیست که معلوم نشه! معلوم میشه ! واسه تکست باکس ها هم تقریباً همین اتفاق رخ می ده، با این تفاوت که چون رنگ بک گراند اونا رو عوض نکردم، اول بک گراندشون به رنگ بک گراند فرم اصلی در میاد و بلافاصله به حالت دیفالت بر می گرده! بازم باید عرض کنم که این بلافاصله که گفتم یکم بیشتر از بلافاصله است!
حالا کاری که کردم و درست شد "زشت کردن فرم هام بود" . یعنی خاصیت IsMdiContainer فرم اصلی رو False کردم، بک گراند فرم 84 تایی رو برداشتم و رنگ همه ی لیبل ها رو هم به حالت دیفالت برگردوندم ! مشکل تا حدود بسیار زیادی رفع شد ! اما نمی خوام این کارو بکنم ! چون فرم زشت می شه!
اگر بتونم همون کاری رو که گفتم انجام بدم خیلی بهتر می شه ! یعنی با تایمری چیزی صفحه تا 1 ثانیه نشون داده نشه بعد از 1 ثانیه که همه ی اون پرش ها تموم شده، نشون داده بشه. نمی دونم اصلاً می شه یا نه ؟ اما اگه بشه چی می شه!!!

بازم ممنون می شم کمکم کنید. اعصابم رو بهم ریخته ! متشکرم.

razavi_university
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 23:45 عصر
نمي‌دونم رنگ يك كنترل رو اگر در حالت طراحي عوض كني در زمان اجرا اول رنگ كنترل ميشه بعد رنگ مورد نظر (كه در حالت استاندارد نبايد اينطور بشه)
ولي اگر اين اتفاق افتاد شما يك كنترل سفارشي TextBox درست كنيد كه رنگ پيشفرضش رنگ مورد نظر شما باشه بعد از اون در طراحي تون استفاده كنين
البته من هنوز سر حرفم هستم كه 84 تا TextBox در يك فرم يكم . . .

gdevnb
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 03:29 صبح
اگر بتونم همون کاری رو که گفتم انجام بدم خیلی بهتر می شه ! یعنی با تایمری چیزی صفحه تا 1 ثانیه نشون داده نشه بعد از 1 ثانیه که همه ی اون پرش ها تموم شده، نشون داده بشه. نمی دونم اصلاً می شه یا نه ؟ اما اگه بشه چی می شه!!!
بازم ممنون می شم کمکم کنید. اعصابم رو بهم ریخته ! متشکرم.
سلام
فکر نمی کنم که یه همچین چیزی شدنی باشه!
در ضمن همنطوری که جناب رضوی گفتن مشکل از همون 40 تا تکست باکس ناقابلتونه!:چشمک:
اگه میخوایید فرمتون زیبا باشه خوب از ابزارش (مثلاً SkinCrafter) استفاده کن.
شاید بشه طرحی رو که برای برنامه پیاده کردید رو عوض کرد! اگه بگید می خوایید چه کار کنید شاید روشی بهتر از این هم باشه.:لبخندساده:
موفق باشید

Mr.Net
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 09:27 صبح
البته هیچ شکی نیست که طراحی 84 تا تکست باکس (بلکم بیشتر !!!) تو یه فرم کار ابلهانه ایه!... ولی
بازم می گم ... هیچ فرقی نمی کنه ! حتی اون فرم های برنامه ام که 84 تا تکست باکس هم ندارن، این مشکل رو دارن ... یعنی همون طور که گفتم اگه رنگ بک گراند main ام رو عوض کنم وقتی صفحه ی جدید لود می شه، اول رنگ بک گراند تکست باکس ها هم رنگ بک گراند main می شه بعد از ایکی ثانیه (و حتی کمتر) به رنگ اصلی خودش بر می گرده ... اصلاً انگار اولش این textbox ها تو خالین بعد تو پر می شن ...
و همون طور که قبلاً هم گفتم اگه رنگ بک گراند فرم main رو به رنگ بک گراند دیفالت ِ textbox ها در بیارم ، این عوض شدن رنگ textbox ها (یا تو خالی تو پر شدنشون) به چشم نمیاد. (چقدر رنگ رنگ شدا ! بدتر اعصابم خورد شد!)

در ضمن یه جورایی اون تایمر رو هم امتحان کردم ولی نشد.
اون کنترل سفارشی رو هم فعلاً بلد نیستم، سرچ می کنم امتحان می کنم، خدا رو چه دیدی شاید درست شد! (زا راهمنماییت ممنون)

razavi_university
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 11:52 صبح
اگر یک نمونه از برنامه تون رو اینجا بگذارید بهتر میشه مشکل رو بررسی کرد
برای ساخت کنترل سفارشی هم در قسمت نمونه برنامه ها مثال فراوان هست

Mr.Net
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 10:36 صبح
با تشکر از دوستان عزیز ...
من نتونستم کدم رو جوری تیکه کنم که بتونم بذارمش اینجا ، چون کلاساش به همدیگه خیلی ربط داره و تقریباً باید کل پروژه رو می ذاشتم.

هنوز هم مشکلم بر طرف نشده ... و تازه مشکل اونجایی پیش میاد که یه فرم اصلی دارم، روش یه فرم جدید باز می شه و باز رو اون فرم جدید یه فرم دیگه ! اینجاست که اون پرش ها از حد متعادلش فاصله می گیره و حدود 2 ثانیه ای طول می کشه تا همه ی کنترل هاش لود شه. البته اگه 2 ثانیه طول می کشید تا صفحه یهویی بیاد عیبی نداشت ها ! اما همون اول صفحه میاد و یواش یواش کنترل ها (تکست باکس ها و لیبل ها) لود می شن.

به هر حال از کمک احتمالیتون ممنون می شم.

mohammed
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 11:40 صبح
باید DoubleBuffer را فعال کنی تا کل گرافیک بافر شود بعد نمایش داده شود. مشکل اصلی background ها هستند. نه تعداد کنترلها. راستش فرمهای شما یک کم کار با GDI+ لازم دارد.

:لبخند:

Mr.Net
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 12:47 عصر
همه ی فرم هام که نه ولی اونایی که مشکل دارن doubleBuffered شون true هستش.
ولی باز تغییرات محسوس نیست . البته کارت گرافیکم onboarde ولی باز تو کامپیوتر من بهتر از لپ تاپ کارفرمام نشون می ده ... که cpu ی لپتاپش کور تو دو اه و قطعاً گرافیکشم بالاست . ولی ویندوزش ویستا ... اینه که تو کامپیوتر اون حتی از من هم بدتر نشون می ده!
:گریه:

Mr.Net
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 12:49 عصر
راستش فرمهای شما یک کم کار با GDI+ لازم دارد.

:لبخند:

یه کم توضیح راجع به این قسمت می دین؟
ممنون.

gdevnb
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 13:18 عصر
باید DoubleBuffer را فعال کنی تا کل گرافیک بافر شود بعد نمایش داده شود. مشکل اصلی background ها هستند. نه تعداد کنترلها. راستش فرمهای شما یک کم کار با GDI+ لازم دارد.

سلام
منم موافقم مشکل اصلی background ها هستن ولی کنترلها هم بی تأثیر نیستن.
این کار با +GDI رو بیشتر توزیح بدین یا یه کد نمونه بزارین.

PC2st
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 16:09 عصر
فکر کنم منظور دوستمون از کار با gdi+ همون رونوشت کردن متد OnPaint باشه. راستش رو بخواید، اگه یه عکس رو در متد OnPaint خودمون ترسیم کنیم، سریعتر نمایش داده میشه تا اینکه اون عکس بخواد بصورت background قرار داده بشه (قبلا که امتحان کرده بودم اینطور بود!). البته اطلاعاتم کافی نیست و نمیدونم که رونوشت کردن متد OnPaint برای TextBox چقدر میتونه زمان ببره (تا حالا امتحان نکردم).

Mahdi.Kiani
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 17:19 عصر
با سلام

.
من نتونستم کدم رو جوری تیکه کنم که بتونم بذارمش اینجا ، چون کلاساش به همدیگه خیلی ربط داره و تقریباً باید کل پروژه رو می ذاشتم.

قبول

اصلاً یه فرم جدید درست کردم و کنترل های فرم قبلی رو کپی کردم توش تا در واقع این فرم جدید هیچ کاری جز نمایش چندتا کنترل ناقابل (84 تا !!!) نداشته باشه ... اما فرقی نکرد ... یا حداقلش خیلی نا محسوس بود !
.

همین فرمی را که میگین ساختین را آپ کنین تا این بحث خاتمه پیدا کنه.. چون با اپلود کردن و تست روی سیستم بچه ها، مشخص میشه که اشکال از کجاست..

گرچه گذاشتن تعداد زیادی TextBox در یک فرم بدون Tab بندی و تمهیدات دیگه کار غیر اصولی است و لی این ربطی به بد لود شدن فرم شما نداره..

حتی با بیش از 84 تکست باکس و اینکه هر کدوم یک BackGround داشته باشند و حتی دستی یه عکس هم به Background فرم اضافه کرده باشین باز هم نباید تاثیری به اون شکلی که شما میگین را داشته باشه..
به هر حال همونطور که گفتم بهتره شما یه نمونه پروژه ساده بفرستین تا تست بشه..
موفق باشید

Mr.Net
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 10:31 صبح
خدمت دوستان گرامی عرض کنم که این نمونه رو گذاشتم ...
همون نمونه ایه که کنترل زیاد داره ... ولی همون طور که گفتم و گفتید، مشکل زیاد بودن کنترل ها نیست ... پس خواهشن نگید که طراحیت مشکل داره (چون می دونم مشکل داره!) :خجالت: ولی مشکل اینجا مشکل طراحی نیست.
هنگام اجرا از منوی اصلی گزینه ی ورود اطلاعات و سپس مشتری را انتخاب کنید.
اون موقع احتمال داره که ببینید صفحه خوب لود نمیشه. و تازه مشکل زمانی پیش میاد که
برنامه تو ویندوز ویستا ران می شه ... نمی دونم چون ویستا رم و گرافیک زیادی رو اشغال می کنه این طوریه یا مشکل از جای دیگست.
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 11:26 صبح
خدمت دوستان گرامی عرض کنم که این نمونه رو گذاشتم ...
همون نمونه ایه که کنترل زیاد داره ... ولی همون طور که گفتم و گفتید، مشکل زیاد بودن کنترل ها نیست ... پس خواهشن نگید که طراحیت مشکل داره (چون می دونم مشکل داره!) :خجالت: ولی مشکل اینجا مشکل طراحی نیست.
هنگام اجرا از منوی اصلی گزینه ی ورود اطلاعات و سپس مشتری را انتخاب کنید.
اون موقع احتمال داره که ببینید صفحه خوب لود نمیشه. و تازه مشکل زمانی پیش میاد که
برنامه تو ویندوز ویستا ران می شه ... نمی دونم چون ویستا رم و گرافیک زیادی رو اشغال می کنه این طوریه یا مشکل از جای دیگست.
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

سلام
میشه بپرسم چرا با دیتاگرید بیچاره یه همچین کاری کردین؟
فقط هدر اونو گذاشتین و بجای سطر ها برداشتین textBox گذاشین؟
چرا از خود گرید درست استفاده نکردین؟
اگه تعداد از 14 تا خواست بیشتر بشه چی؟
پیشنهاد می کنم هر چه سریعتر طرحتون را عوض کنید.
اومدین از گرید، فقط ستونش را استفاده کردین؟ خوب این ستو ن ها را با Label هم میشه ردیف کرد.
قدرت گرید دقیقا در همونیه که شما ازش استفاده نکردین
اما در مورد لود شدن، روی سیستم من خوب لود شد و اون مشکلاتی که شما گفتین را نداشت..

موفق باشید

hassan razavi
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 11:36 صبح
برای من هم مشکلی در لود شدن نبود ولی با نظر دوست بسیار عزیزم جناب کیانی کاملا موافقم.

Mr.Net
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 12:51 عصر
خوب شد حالا گفتم به طراحیم ایراد نگیرینا !!!:قهقهه:

ببینید ! این طوری بحث عوض می شه ! مشکلی که برای من پیش اومد و برداشتم طراحیمو این شکلی کردم چیز دیگست که یه بنده خدایی هم تو همین فروم مطرح کرده بود و هیچ کس جوابشو نداده بود ...
این کاری که من با دیتا گرید کردم درسته که کار خبیثانه ای بوده و توانایی هاشو زیر سوال بردم، ولی من از اول نمی خواستم از دیتا گرید فقط از هدرش استفاده کنم که!!! اول داشتم با کل دیتا گرید کار می کردم که به نتیجه ای نرسیدم، گفتم به جای اینکه فعلاً وقتم رو بذارم سر اینکه بتونم از امکانات دیتا گرید استفاده کنم، بقیه پروژه رو بنویسم تا بعد برسم به اینجا .
من در سایر بخش های پروژه ام از دیتا گرید و امکاناتش استفاده کردم ... ولی اینجا یه تفاوت هایی داشت که نمی شد ازش استفاده کرد یا لا اقل من تا حالا نتونستم ... در ضمن تعداد سطر ها از 14 تا بیشتر هم نمیشه !
بازم میگم ... از طراحیم ایراد نگیرید ... اگه تونستم از همون دیتا گرید استفاده می کنم به جای اون همه تکست باکس! همون طور که می بینید حتی دیتا گرید رو پاک هم نکردم و کد هایی که قبلاً براش نوشسته بودم هنوز موجوده !!!
(من خیلی هم خنگ نیستم !)

اما بر گردیم سر مشکلی که داشتم ... شاید سیستم شما خیلی سریعه و گرافیکش بالاست یا دات نتتون 2008 اه یا... و یا شایدم کندی لود و پرش تکست باکس ها واستون عادیه و در واقع چون فرم زود بالا میاد بهش توجه نمی کنید ... اما اگه یکم بیشتر توجه کنید می بینید که رنگ بک گراند لیبل ها و تکست باکس ها اول خاکستری تیره می شه (به رنگ mainUI) بعد به رنگ اصلی خودش بر می گرده ... و این فاصله ی زمانی تو ویندوز ویستا بیشتر به چشم میاد ... مشکل من اینه ! ای خدا ! ملت ! این مشکل منه !
اصلاً یه چیز دیگه : من وقتی خاصیت بوردر فرم رو به حالت None در میارم، اول بردر رو نشون می ده، بعد هایدش می کنه ! این چی ! این که دیگه به طراحی و کنترل و اینا ربطی نداره که ! آخه چراااا ؟؟؟

در آخر ازتون می خوام یه بار دیگه اجرا کنید و بیشتر توجه کنید !
مرسی.

hassan razavi
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 13:10 عصر
دوست عزیز من چندین بار فرمتون رو بستم و SHow کردم ولی اصلا چیز تو چشم بیا و ضایعی نیست.

Mr.Net
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 13:31 عصر
مرسی از توجهت ... منظورت اینه که کامپیوتر من گرافیک یا رمش پایینه که اینطوری نشون می ده؟
آیا اصلاً این چیزی که من می گم (تغییر رنگ بک گراند تکست باکس ها) واسه چند صدم ثانیه هم اتفاق نمی افته؟
بازم می گم... حتی تو سیستم گرافیک آن بورد من با 512 مگ رم ، بد نشون نمی ده ولی تو لپ تاپ اون بنده خدا و حتی لپ تاپای دوستام که همگی ویستا ودن چیز تو چشم بیا و ضایعیه !
اصلاً با ویستا امتحانش کردی؟ اگه تونستی این تست رو هم انجام بده!
شاید کشف شد که VS2005 با ویستا سازگار نیست ؟؟؟؟

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 13:32 عصر
خوب شد حالا گفتم به طراحیم ایراد نگیرینا !!!:قهقهه:

ببینید ! این طوری بحث عوض می شه ! مشکلی که برای من پیش اومد و برداشتم طراحیمو این شکلی کردم چیز دیگست که یه بنده خدایی هم تو همین فروم مطرح کرده بود و هیچ کس جوابشو نداده بود ...
این کاری که من با دیتا گرید کردم درسته که کار خبیثانه ای بوده و توانایی هاشو زیر سوال بردم، ولی من از اول نمی خواستم از دیتا گرید فقط از هدرش استفاده کنم که!!! اول داشتم با کل دیتا گرید کار می کردم که به نتیجه ای نرسیدم، گفتم به جای اینکه فعلاً وقتم رو بذارم سر اینکه بتونم از امکانات دیتا گرید استفاده کنم، بقیه پروژه رو بنویسم تا بعد برسم به اینجا .
من در سایر بخش های پروژه ام از دیتا گرید و امکاناتش استفاده کردم ... ولی اینجا یه تفاوت هایی داشت که نمی شد ازش استفاده کرد یا لا اقل من تا حالا نتونستم ... در ضمن تعداد سطر ها از 14 تا بیشتر هم نمیشه !
بازم میگم ... از طراحیم ایراد نگیرید ... اگه تونستم از همون دیتا گرید استفاده می کنم به جای اون همه تکست باکس! همون طور که می بینید حتی دیتا گرید رو پاک هم نکردم و کد هایی که قبلاً براش نوشسته بودم هنوز موجوده !!!
(من خیلی هم خنگ نیستم !)

اما بر گردیم سر مشکلی که داشتم ... شاید سیستم شما خیلی سریعه و گرافیکش بالاست یا دات نتتون 2008 اه یا... و یا شایدم کندی لود و پرش تکست باکس ها واستون عادیه و در واقع چون فرم زود بالا میاد بهش توجه نمی کنید ... اما اگه یکم بیشتر توجه کنید می بینید که رنگ بک گراند لیبل ها و تکست باکس ها اول خاکستری تیره می شه (به رنگ mainUI) بعد به رنگ اصلی خودش بر می گرده ... و این فاصله ی زمانی تو ویندوز ویستا بیشتر به چشم میاد ... مشکل من اینه ! ای خدا ! ملت ! این مشکل منه !
اصلاً یه چیز دیگه : من وقتی خاصیت بوردر فرم رو به حالت None در میارم، اول بردر رو نشون می ده، بعد هایدش می کنه ! این چی ! این که دیگه به طراحی و کنترل و اینا ربطی نداره که ! آخه چراااا ؟؟؟

در آخر ازتون می خوام یه بار دیگه اجرا کنید و بیشتر توجه کنید !
مرسی.

دوست عزیز،
این ایراد گرفتن نیست.. برنامه شما چه خوب و یا چه بد باشه، نه به من و نه به هیچ کس دیگه ای سیب نمی رسونه..
اگر هر کاربری ، از کد و یا طرح و یا شیوه برنامه نویسی کاربر دیگه ای به قول شما ایراد می گیره، اصلا به این معنا نیست که به اون کاربر بگه من خیلی حرفه ای هستم و شما خیلی مبتدی.. تنها دلیل این صحبت ها اینه که کاری که شما ممکنه الان بخواین انجام بدین را یک کاربر دیگه 5 سال پیش انجام داده و دیده که چه بلاهایی سرش اومده..
اتفاقا من فکر می کنم بایستی همیشه دنبال ایرادات باشید نه حل مشکل به صورت مقطعی ..
پس باز هم پیشنهاد می کنم که طرحتون را عوض کنین...
من به عنوان یه برنامه نویس سطح متوسط، اگر چنین طرحی را ببینم، ... !!!
**
در مورد BorderStyle هم هیچ مشکلی نداره.. سرعت لود شدن ،مثل سابقه..
و این هم بگم که سیستم من آپولویی نیست..
به عنوان مثال کارت گرافیک من علاوه بر این که OnBoarde ، خود ناصر الدین شاه اونو چسبونده روی main سیستمم..
شاید بد نباشه یه بار VS و یا حتی Win را عوض کنین
موفق باشید

Mr.Net
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 15:06 عصر
دوست عزیز،
این ایراد گرفتن نیست.. برنامه شما چه خوب و یا چه بد باشه، نه به من و نه به هیچ کس دیگه ای سیب نمی رسونه..
اگر هر کاربری ، از کد و یا طرح و یا شیوه برنامه نویسی کاربر دیگه ای به قول شما ایراد می گیره، اصلا به این معنا نیست که به اون کاربر بگه من خیلی حرفه ای هستم و شما خیلی مبتدی.. تنها دلیل این صحبت ها اینه که کاری که شما ممکنه الان بخواین انجام بدین را یک کاربر دیگه 5 سال پیش انجام داده و دیده که چه بلاهایی سرش اومده..

دوست بسیار عزیز !
فکر می کنم درست منظور منو متوجه نشدید ! من در جمله ی « بازم می گم ... از طراحیم ایراد نگیرید ... » ، تاکیدم رو « طراحی » بود ! نه « ایراد » !!! :لبخندساده:
چون قبلاً هم اعلام کردم که این جور طراحیم مشکل داره و خودم هم می دونم ...
و همچنین اگه کارم ایراد نداشت و فکر نمی کردم ایراد داشته باشه که نمی اومدم اینجا !:خجالت:

منظور من از این جمله این بود که اگرچه طراحی من ایراد داره، ولی مشکل رو خود طراحی نیست! اگه می تونید این مشکل که کنترل ها رو این جوری که چند بار گفتم نشون می ده رو با هم حل کنیم! منظور من این بود . منظورم این بود که بحث رو بزاریم رو مشکل مطرح شده ... و الی خودم هم اعتقاد دارم که این کارم درست نبوده و حتی موقعی که داشتم این کارو می کردم خندم گرفته بود ! :لبخند:
بازم چشم ... طراحیم رو عوض می کنم ! ولی به خدا این مشکلی که من دارم به طراحیم بر نمی گرده! یه فرم دیگه هم دارم که 6 تا تکست باکس داره و یه دونه دیتاگرید... و مطمئنم که این دیگه اصولی هم طراحی شده ... ولی اونم این مشکل رو داره ... من هم به خاطر این که این یکی فرمم زیاد کنترل داشت اون رو انتخاب کردم که براتون آپ کنم ... تا اگه ایراد داشته باشه بهتر نشون بده ! :متفکر:

و اما ...
بازم برگردیم سر مشکل اصلی ... :گیج:
بازم عرض می کنم ، تو سیستم من هم خیلی گیرش تو چشم نیست ... (اگر چه اگه توجه کنیم یه زره مشکل داره )
مشکل بیشتر جاییه که سیستم رو ویستا ران می شه ...
اونجا بیشتر تو چشمه ...
اگه بتونم یه کاری کنم که اینجا خیلی سریع نشون داده بشه قطعاً رو ویستا هم بهتر می شه.
بنا بر این ویندوزم رو هم عوض کنم مشکلی حل نمی شه! چون مشکلی نداره ... مثل ساعت داره کار می کنه بیچاره ... تازه آنتی ویروسم هم آپ تو دیته! ویندوزم رو عوض کنم آندر تو دیت میشه! ... خود دات نت رو هم تازه نصب کردم ... تازه اینجایی که من هستم یه سیستم دیگه هم هست ... رو اون هم همین مشکل رو داره ... ولی بازم می گم ... تو سیستم های ما (یعنی سیستم من، این یکی سیستمه و سیستم های شما) خیلی تو چشم نمیاد ... ولی اگه قشنگ توجه کنید یه مورد هایی داره ... و موقعی که می ره تو ویستا ....:عصبانی++:

در ضمن عزیزانی که 5 سال پیش به این مشکل بر خوردن، ویندوز ویستا نداشتن !!! :چشمک:
بازم مرسی از توجهتون ...
منم همیشه دنبال ایراداتم هستم ... چون تازه کارم ... دومین پروژمه !!!

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 16:28 عصر
دوست بسیار عزیز !
فکر می کنم درست منظور منو متوجه نشدید ! من در جمله ی « بازم می گم ... از طراحیم ایراد نگیرید ... » ، تاکیدم رو « طراحی » بود ! نه « ایراد » !!! :لبخندساده:
چون قبلاً هم اعلام کردم که این جور طراحیم مشکل داره و خودم هم می دونم ...
و همچنین اگه کارم ایراد نداشت و فکر نمی کردم ایراد داشته باشه که نمی اومدم اینجا !:خجالت:

منظور من از این جمله این بود که اگرچه طراحی من ایراد داره، ولی مشکل رو خود طراحی نیست! اگه می تونید این مشکل که کنترل ها رو این جوری که چند بار گفتم نشون می ده رو با هم حل کنیم! منظور من این بود . منظورم این بود که بحث رو بزاریم رو مشکل مطرح شده ... و الی خودم هم اعتقاد دارم که این کارم درست نبوده و حتی موقعی که داشتم این کارو می کردم خندم گرفته بود ! :لبخند:
بازم چشم ... طراحیم رو عوض می کنم ! ولی به خدا این مشکلی که من دارم به طراحیم بر نمی گرده! یه فرم دیگه هم دارم که 6 تا تکست باکس داره و یه دونه دیتاگرید... و مطمئنم که این دیگه اصولی هم طراحی شده ... ولی اونم این مشکل رو داره ... من هم به خاطر این که این یکی فرمم زیاد کنترل داشت اون رو انتخاب کردم که براتون آپ کنم ... تا اگه ایراد داشته باشه بهتر نشون بده ! :متفکر:

و اما ...
بازم برگردیم سر مشکل اصلی ... :گیج:
بازم عرض می کنم ، تو سیستم من هم خیلی گیرش تو چشم نیست ... (اگر چه اگه توجه کنیم یه زره مشکل داره )
مشکل بیشتر جاییه که سیستم رو ویستا ران می شه ...
اونجا بیشتر تو چشمه ...
اگه بتونم یه کاری کنم که اینجا خیلی سریع نشون داده بشه قطعاً رو ویستا هم بهتر می شه.
بنا بر این ویندوزم رو هم عوض کنم مشکلی حل نمی شه! چون مشکلی نداره ... مثل ساعت داره کار می کنه بیچاره ... تازه آنتی ویروسم هم آپ تو دیته! ویندوزم رو عوض کنم آندر تو دیت میشه! ... خود دات نت رو هم تازه نصب کردم ... تازه اینجایی که من هستم یه سیستم دیگه هم هست ... رو اون هم همین مشکل رو داره ... ولی بازم می گم ... تو سیستم های ما (یعنی سیستم من، این یکی سیستمه و سیستم های شما) خیلی تو چشم نمیاد ... ولی اگه قشنگ توجه کنید یه مورد هایی داره ... و موقعی که می ره تو ویستا ....:عصبانی++:

در ضمن عزیزانی که 5 سال پیش به این مشکل بر خوردن، ویندوز ویستا نداشتن !!! :چشمک:
بازم مرسی از توجهتون ...
منم همیشه دنبال ایراداتم هستم ... چون تازه کارم ... دومین پروژمه !!!

دوست عزیز
من توی هیچ یک از پست هام نگفتم که مشکلی که شما بیان کردین، مربوط به طراحیتون میشه..
حتی در پست های قبلی صراحتا گفتم که این موضوع ربطی به تعداد کنترل ها ( تا یه حدی که بیش از حد تعداد کنترل های شماست) نداره..
اون طراحی یک نکته کاملا جدا بود که وظیفه بود تذکر بدم...
**
حلا مشکلتون،
یه فیلم با نرم افزرا های مختلفی که هست از زمان لود شدن فرمتون بگیرین و آپ کنین..
از اون ویستا هم که میپین اگه بگیرین خوبه
موفق باشید

top7news
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 21:08 عصر
سلام به همه
دقیقا عین این مشکل منم توی پروژه ام دارم
و فرمای من
چه اونایی که بین 14 تا 20 تا لیبل و تکست باکس دارن چه اونایی که 3 4 تا لیبل و تکست باکس دارن
همه با پرش میان بالا و اینم بگم که رم سیستم 1GB و گرافیک 128 MB
البته یه عکس خیلی سبک با حجم پایین به عنوان BackGround انداختم
ولی دیگه کار خاصی نکردم که بخواد فرم رو سنگین کنه ولی بازم هنگام ران شدن فرم یه مکث یک تا دو ثانیه ای پیش میاد
اون خاصیت دابل بافر رو هم فعال کردم ملی فایده نداره
میشه در مورد کار با GDI که تو صفحه 2 همین پست صحبت شده یه کم توضیحات مفصل تری بگین
این پایین هم یه نمونه از سبک ترین فرم هام و که حتی اینم با مکث باز میشه مو عکش و گذاشتم
http://img.villagephotos.com/p/2007-2/1243888/Error2.JPG

Mr.Net
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 13:45 عصر
من فکر می کنم هر چی هست تقصیر این true خاصیت isMdiContainer فرم اصلیه...
وقتی از اون حالت درش میاری خیلی بهتر می شه ولی باز تو ویندوز ویستا مشکل داره ...
فکر کنم مایکروسافت به دات نت 2008 رو به خاطر همین ویستا داده باشه که روی پکش هم نوشته ویستا کامپاتیبل !

top7news
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 20:02 عصر
سلام
دوست عزیز این خاصیت که گفتی اصلا توی فرم های من true نیست ولی باز هم پرشهای بدی دارم
حتی وقتی با tab از یه تکست باکس به یکی دیگه میرم هم پرش دارم
کسی واقعا تاحالا این مشکل و نداشته و حل کرده باشه؟؟

top7news
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 12:00 عصر
الووووووووووو
سلام به همه
کسی از دوستای گل نبود که جواب بده؟؟
آقای رضوی شما همیشه به من کمک کردین، حالا چی؟
من واقعا با این پرش فرم هام مشکل دارم
کسی نبود کمک کنه؟

Mahdi.Kiani
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 12:49 عصر
من واقعا با این پرش فرم هام مشکل دارم
کسی نبود کمک کنه؟

پست شماره 23، قسمت قرمز رنگ

mohammed
یک شنبه 12 خرداد 1387, 16:52 عصر
سلام.
سر جمع دو تا پیشنهاد که درواقع برایند نظرات دیگران است را من نیز به شما دارم:

1 - سعی کنید بجای نمایش تعداد زیادی کنترل توی گرید، محتویات گرید را نقاشی کنید (شرمنده اما این GDI+ که گفتم همین جا ها سر و کله اش پیدا می شود. باید متد Paint از کنترل DataGridColumnStyle را override کنی.)

2 - اگر نمی خواهی به هر روش خود را درگیر GDI+ کنی اقلا کنترلهایی که فقط دیده می شوند را ایجاد کن نه به تعداد رکوردهای گرید! می دانستی که ایجاد یک کنترل کلی Resource برمی دارد؟ شاهد این مساله این است که کنترلها همگی Disposable هستند :لبخندساده::لبخند: