PDA

View Full Version : IP اتومایک و دو وضعیت متفاوت در یک شبکه

abaskh
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 01:20 صبح
سلام دوستان

خواهش می کنم اشکال اینجانب را حل کنید ، البته سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

در یک شبکه بعضی از کامپیوترها را که IP اتوماتیک تنظیم می کنم در رنج 192.168 شماره IP آنها تنظیم می شود حال آنکه برای بعضی دیگر در رنج 169.254 IP می گیرند دلیل آن چیست ؟
وآیا می توان سیستم را طوری تنظیم کرد که در یک رنج خاص IP بگیرد

متشکرم

mojtaba_z
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 08:22 صبح
سلام
اون تعداد از كامپيوترهايي كه قراره از DHCP بصورت اتوماتيك Ip بگيرند از رنج 192.168 Ip دريافت ميكنن و اون تعدادي كه نميتونن DHCP رو پيدا كنن تا ازش Ip بگيرن بصورت اتوماتيك يك Ip از رنج 169.254 Ip ميگيرن.
1- چك كنيد ببينيد كه آيا تمامي كامپيوتر ها از طريق سوييچ به هم ارتباط دارن يا نه.
2- شبكه ها را يك بار Disable و Enable كنيد.
3- سوكت هاي شبكه اون دسته از كامپيوتر هايي رو كه اتوماتيك Ip نميگيرن دوباره چك كنيد و اگه لازمه دوباره سوكت بزنيد تا يك ارتباط كاملا پيدار داشته باشن.
4- كارت شبكه رو چك كنيد ببينيد درايور اون بطور كامل نصب شده و اگه لازمه دوباره نصب كنيد.
5- روي كارت شبكه گزينه هاي اتوماتيك گرفتن Ip و استفاده از DNS انتخاب شده باشن.
اگر با تست اين موارد مشكل حل نشد يكمي بيشتر درباره نحوه ارتباط كامپيوترها باهمو نوع سيستم عامل و ... توضيح بده.

Khalil morradi
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 13:59 عصر
در تایید صحبتهای دوستمون اگر همه اونها درست بود زمان (ساعت و تاریخ) دو تا کامپیوتر سرور و کلاینت رو هم چک کنید باید اختلافش کمتر از 4 دقیقه باشه

abaskh
دوشنبه 03 تیر 1387, 23:15 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز

با عرض تشکر از توجه شما ، لازم است ذکر کنم که شبکه مورد بحث اینجانب از نوع Workgroup است و اصلا از سرور و DHCP خبری نیست که بخواهم آن را تنظیم کنم .
آیا راهی وجود دارد که در این وضعیت سیستمی را مقید کنم که در رنج IP خاصی تنظیم شود یا خیر

shahab2025
سه شنبه 04 تیر 1387, 02:08 صبح
سلام
اگر در شبكه ات دستگاهي داري كه بتونه كار dhcp را انجام بده (مثل مودم Adsl) كه نياز به هيچ تنظيم خاصي نداريد فقط DHCP دستگاه مربوطه را فعال كنيد

در غير اينصورت بايد دستي IP بدهيد

nima5848
سه شنبه 04 تیر 1387, 08:55 صبح
server dari ya na agar dari mishe ham workgroup bashi ham dhcp tanzim koni