PDA

View Full Version : چطوری یکsetup برای NET desktop applications. بسازیم؟

mahmoud690
چهارشنبه 11 تیر 1382, 11:46 صبح
با سلام.

می خواستم بدونم چطور میشه یک پروژه .NET که نحت windows هست (به اصطلاح desktop application) رو چطور میشه براش برنامه اینستال(setup,install) درست کرد؟

می دونم که یک نوع پروژه در VS.NET برای اینکار هست ، ولی هرچی خودم باهاش ور رفتم ، به جایی نرسیدم :( . می خواستم بدونم کجا میشه یک help کامل برای این موضوع پیدا کرد؟

در ضمن می خواهم که برنامه setup من کامل باشد. یعنی .NET Framework هم همراهش باشه تا در صورتیکه خواستم در یک ویندوز که این framework رو نداشت نصبش کنم ، مشکلی پیش نیاد و خودش framework رو هم برام نصب کنه. اصلا هم برایم مهم نیست که حجم برنامه چیقدر میشه.

متشکر

Mahdavi
چهارشنبه 11 تیر 1382, 16:13 عصر
با سلام
دوست عزیز یه سری به آدرس زیر بزن :

http://www.c-sharpcorner.com/deployment/deployment_1.asp

mahmoud690
پنج شنبه 12 تیر 1382, 14:57 عصر
ممنون از مقاله ای که ارسال کردی .

خیلی مفید بود ، با استفاده از اون و ور رفتن های خودم تا خدودی کار کردن باهاش رو یاد گرفتم.
اما 2 تا مشکل :

1- اگرچه برنامه نصب می شد ، اما در start > programs منویی برای آن ایجاد نمی شد! یعنی برنامه به طور سالم در مسیر مربوطه نصب می شد ، ولی هیچ منویی برای دستیابی به آن ایجاد نمی شد.

2- برنامه setup حاوی NET Framework. نبود! البته می دونم که فایل dotnetfx.exe محیط رو به آسانی برایم نصب می کند ، ولی این فایل به صورت خودکار در برنامه نصب قرار نمی گرفت و اینگونه نبود که برنامه نصب خود این مورد رو تشخیص بدهد.

اگر در این دو مورد نیز به من کمک کنید ، بسیار متشکر می شوم. :oops: