PDA

View Full Version : اتصال به بانکsql server با login

mostafa1980
یک شنبه 18 مرداد 1383, 11:12 صبح
با سلام به دوستان
من مدتی است برای اصال به بانک sql server مشکل پیدا کردم هرچه از oledb و یا odbc استفاده می کنم هیچ اثری ندارد . در ضمن تنظیمات امنیتی برای بانک هم تعریف کرده ام. ولی برخی مواقع یا می گه در login کردن مشکل داره و یا درایو مربوطه را پیدا نمی کنه.
بعضی وقتها هم که یه user از خودش تعریف می کنه که اصلا تفریف نشده(IUSER_server)موندم چه کنم این هم کدی که با آن به بانک وصل می شم در ضمن sql server را در ویندوز 2000 پروفشنال نصب کرده ام

Set strConn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
strconn="DRIVER={SQL Server};"
strconn=strconn & "SERVER=windows2000;DATABASE=farsibook;"
strconn=strconn & "UID=sa;PWD=;"
strconn.Open "dsn=farsibook.dsn"
set rst=server.CreateObject("ADODB.Recordset")
rst.Open "infobook",strconn,3,2,3
search = Request.Form("txtsearch")

AminSobati
سه شنبه 20 مرداد 1383, 23:52 عصر
سلام،
ممکنه متن دقیق پیغام رو ذکر کنید؟ مرسی!

mostafa1980
چهارشنبه 21 مرداد 1383, 12:10 عصر
با سلام به شما
این پیغام خطا می باشد. و من هم در iis و هم در ویندوز 2000 و هم در sql server این user را تعریف کرده ام
Error Type:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80040E4D)
[Microsoft][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Login failed for user 'mostafa'. Reason: Not associated with a trusted SQL Server connection.

AminSobati
چهارشنبه 21 مرداد 1383, 21:34 عصر
مصطفی جان،
SQL Server شما از حالت Windows Only برای اعطاء اجازه ورود (Authentication) استفاده میکنه. لطفا در Enterprise Manager روی نام سرور Right Click کنین، در صفحه ای که ظاهر میشه، Security رو انتخاب کنین، حالا SQL Server and Windows رو انتخاب کنین. بعد از OK کردن، SQL Server یکبار سرویسش رو Restart میکنه.
برای اطمینان، اول از Query Analyzer سعی کنین با وارد کردن Useraname و Password یکبار Login کنین. اگر درست بود، حالا برنامه رو تست کنین.
موفق باشین