PDA

View Full Version : اشتراک پرینتر در اکتیو دایرکتوری

ramkly
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 10:05 صبح
سلام.
چطوری می تونم یک پرینتر را برای یک تعداد از یوزرهای دامین از داخل active directory به اشتراک بگذارم.
فرض کنید یک پرینتر به کامپیوتری با 192.168.196.16 وصل باشه حالا می خوام یک سری از یوزرها بتونند از این پرینتر استفاده کنند بطوری که هر جای شبکه که log in کنند بتونند از این پرینتر استفاده کنند.
من یکسری ou تعریف کردم و کامپیوترها و یوزرهای آن را هم تعیین کردم ولی نمی دونم پطوری باید پرینتر را به آن OU اصافه کنم.(اصلا نمی دونم نیازی به این کار هست یا نه)

Khalil morradi
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 14:07 عصر
سلام.
چطوری می تونم یک پرینتر را برای یک تعداد از یوزرهای دامین از داخل active directory به اشتراک بگذارم.
فرض کنید یک پرینتر به کامپیوتری با 192.168.196.16 وصل باشه حالا می خوام یک سری از یوزرها بتونند از این پرینتر استفاده کنند بطوری که هر جای شبکه که log in کنند بتونند از این پرینتر استفاده کنند.
من یکسری ou تعریف کردم و کامپیوترها و یوزرهای آن را هم تعیین کردم ولی نمی دونم پطوری باید پرینتر را به آن OU اصافه کنم.(اصلا نمی دونم نیازی به این کار هست یا نه)

داخل Group policy مربوط به OU که میخواهید پرینتر رو برای اون شیر کنید در قسمت Startup script دستور زیر رو وارد کنید

NET USE \\192.168.196.16\SharedPrinter (file://\\192.168.196.16\SharedPrinter)

bijibuji
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 21:04 عصر
لازم نیست script خاصی براش بنویسیم یا تعریف کنیم؟
میشه یه توضیحی در مورد این دستور بدین...؟
ممنون

cybercoder
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 21:48 عصر
بی خیال بابا فقط printer رو share کنید و بعد در دایرکتوری جستجو کنید.

ali ali2000
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 13:30 عصر
داخل Group policy مربوط به OU که میخواهید پرینتر رو برای اون شیر کنید در قسمت Startup script دستور زیر رو وارد کنید

NET USE \\192.168.196.16\SharedPrinter (file://\\192.168.196.16\SharedPrinter)

لطفا" در موردOU توضیح بدهید OU مخفف چیه؟

Khalil morradi
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 13:54 عصر
لازم نیست script خاصی براش بنویسیم یا تعریف کنیم؟

میشه یه توضیحی در مورد این دستور بدین...؟
ممنون

چرا دوست عزیز شما بسته به اینکه هر کلاینت یا یوزر بتونه از این امکان استفاده کنه باستی در Computer configuration>Scripts>StartUp دستور بالا رو اضافه کنید مثل شکل زیر:

بی خیال بابا فقط printer رو share کنید و بعد در دایرکتوری جستجو کنید.

کاملا حق با شماست ولی گاهی اوقات لازمه که شما سیاستتون رو از طرف سرور به کلاینتها اعمال کنید و چاره ای هم نیست این راحت ترین راهه

لطفا" در موردOU توضیح بدهید OU مخفف چیه؟

دوست عزیز OU مخفف Office Unit است که در ساختار بندی Active directory شما میتونید برای هر گروه از کاربرانتون و یا مجموعه ای از کلاینتهاتون یک سیاست واحد را اعمال کنید که منحصر به همان قسمت از سازمانتان میباشد که مدیریت این بخش را میتونید به یک کاربر یا یک گروه کاربری محول کنید کلا میتونید بدون اینکه یک سیاست به سایر بخشهای domain تسری پیدا کنه در یک بخش که اصطلاحا OU نامیده میشه اعمال بشه

ali ali2000
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 09:11 صبح
چرا دوست عزیز شما بسته به اینکه هر کلاینت یا یوزر بتونه از این امکان استفاده کنه باستی در Computer configuration>Scripts>StartUp دستور بالا رو اضافه کنید مثل شکل زیر:

کاملا حق با شماست ولی گاهی اوقات لازمه که شما سیاستتون رو از طرف سرور به کلاینتها اعمال کنید و چاره ای هم نیست این راحت ترین راهه

دوست عزیز OU مخفف Office Unit است که در ساختار بندی Active directory شما میتونید برای هر گروه از کاربرانتون و یا مجموعه ای از کلاینتهاتون یک سیاست واحد را اعمال کنید که منحصر به همان قسمت از سازمانتان میباشد که مدیریت این بخش را میتونید به یک کاربر یا یک گروه کاربری محول کنید کلا میتونید بدون اینکه یک سیاست به سایر بخشهای domain تسری پیدا کنه در یک بخش که اصطلاحا OU نامیده میشه اعمال بشه

دستت درد نکنه ممنون

ramkly
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 15:04 عصر
دوست عزیز OU مخفف Office Unit است که در ساختار بندی Active directory شما میتونید برای هر گروه از کاربرانتون و یا مجموعه ای از کلاینتهاتون یک سیاست واحد را اعمال کنید
تا آنجایی که من می دونم OU مخفف organizational unit یا واحد سازمانی هست نه Office Unit
(البته من توی سرور 2003 را می گم ممکنه توی ورژنهای قبلی مثل 2000 یا nt حق با شما باشه)

NET USE \\192.168.196.16\SharedPrinter
این کار را در logon script در قسمت profile خود user هم میشه انجام داد.

Khalil morradi
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 13:44 عصر
تا آنجایی که من می دونم OU مخفف organizational unit یا واحد سازمانی هست نه Office Unit
(البته من توی سرور 2003 را می گم ممکنه توی ورژنهای قبلی مثل 2000 یا nt حق با شما باشه)
.

حق با شماست کم دقتی من بود organization unit درست است اما مفهوم همون چیزیه که گفتم