PDA

View Full Version : برنامه با دات نت 2005 و اکسس، اجرا تحت شبکه

totti_acmilan17
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 11:38 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یک برنامه برای یک شرکت نوشتم که با وی بی 2005 است و بانک آن اکسس است خیلی خوب کار میکنه حالا از من خواستن تا اون رو تحت شبکه کنم تا چند کاربر بطور هم زمان بتونن کار کنن اما من نمیدونم چکار باید بکنم حتی چند بار کانکشن استرینگ رو تغییر دادم اما نشد لطفا من رو دقیق راهنمایی کنید .

amirsajjadi
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 13:04 عصر
با سلام
چرا از SQL استفاده نمیکنی ؟

totti_acmilan17
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 16:47 عصر
با سلام
چرا از SQL استفاده نمیکنی ؟
چوتکه الان 3000 رکورد توی بانک دارم و اطلاعاتشون رو لازم دارن و بعد اینکه من میخام این کار رو با اکسس انجام بدم لطفا راهنمایی کنید.

علیرضا مداح
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 18:20 عصر
سلام دوست عزیز
برای به اشتراک گذاری نرم افزار بر روی شبکه 2 راه اصلی پیش روی شماست ،
1)از ClickOnce Deployment استفاده کنید(Recommended) ، توضیح مختصری درباره این تکنولوژی :

سلام دوست عزیز
ClickOnce تکنولوژی جدیدی است که جهت سهولت در نصب برنامه بر روی دستگاه کاربر خصوصا" در محیط های Client/Server و .. ایچاد گردیده است ، تا قبل از ویژوال استادیو 2005 شما برای اینکه بتوانید کاری کنید که برنامه شما تحت شبکه کار کند و در هنگام تغییر برنامه مجبور به آپدیت کردن تک تک کلایتنها به طور مجزا نباشید یکی از راه های زیر را ذر پیش می گرفتید :
1)پوشه برنامه را بر روی شبکه Share میکردید و کاربر برنامه را مستقیما" از آنجا اجرا میکرد و باید برای اجرای درست از Code Access Security در این مورد کمک می گرفتید .
2)پوشه برنامه را بر روی شبکه Share میکردید و کاربر برای کار با برنامه یک بچ فایل را اجرا میکرد که کار این بچ فایل این بود که پوشه حاوی محتویات برنامه را هر بار بر روی دستگاه کاربر کپی و برنامه را به صورت لوکال و غیر مستقیم اجرا میکرد .
3)..........
در هر دو روش بالا شما می بایست به طور معمول به سراغ تک تک کلایتنها رفته و پیش نیاز های مربوطه از قبیل CrystalReports , .Net Framework , SQLExpress,MDAC , Windows Installer و ... را نصب می نمودید ، ولی الان وضع چگونه است؟
با بهره گیری از تکنولوژی ClickOnce Deployment شما برنامه مورد نظر خود را بر روی شبکه Publish میکنید و کاربران هر بار که برنامه را اجرا میکنند در صورت عدم نصب بودن هر یک از پیش نیازهای مذکور ،آنها نصب میشود ، همچنین شما میتوانید به کاربر خود این امکان را دهید که به دو صورت Online Only و Offline & Online با برنامه شما کار کند ، در حالت فقط آنلاین ، هنگامی که برنامه از روی شبکه (و یا وب سرور) اجرا میشود ، آخرین نسخه برنامه بر روی دستگاه کاربر کپی شده و اجرا می گردد و شما مطمئن هستید که کاربر همیشه با آخرین نسخه برنامه کار میکند و همچنین در صورت عدم در دسترس بودن سرور برنامه اجرا نمی شود ، اما در حالت دوم یعنی This Application is available offline as well ، شما میتوانید تنظیم کنید که هنگام اجرای برنامه و یا خروج از برنامه توسط کاربر نسخه فعلی برنامه بر روی دستگاه کلاینت با نسخه سرور مقایسه و در صورت عدم تطابق با نسخه سرور آپدیت شود ، همچنین در این حالت برنامه شما به صورت آفلاین نیز در دسترس خواهد بود ، گر چه در خصوص نرم افزارهای بانک اطلاعاتی در صورت عدم دسترسی به سرور برنامه استفاده ای نخواهد داشت ،
این بود خلاصه ای از این تکنولوژی ، برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد اکید میکنم که حتما" شوی آموزشی زیر را تماشا نمایید :
http://windowsclient.net/learn/video.aspx?v=14105
2)پوشه ی حاوی پروژه را بر روی شبکه Share کنید ، در اینحالت میبایست Prerequiste ها را بر روی هر کلاینت نصب کنید ، برای اجرای برنامه بر روی هر کامپیوتر نیز باید تنظیمات مربوط به Code Access Security - CAS را انجام دهید ، در این خصوص مقاله زیر را مطالعه کنید :
Codeproject - Understanding .Net Code Access Security (http://www.codeproject.com/KB/security/UB_CAS_NET.aspx)

totti_acmilan17
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 12:34 عصر
سلام دوست عزیز
برای انجام اینکار 2 راه اصلی پیش روی شماست ،
1)از ClickOnce Deployment استفاده کنید(Recommended) ، توضیح مختصری درباره این تکنولوژی :

2)پوشه ی حاوی پروژه را بر روی شبکه Share کنید ، در اینحالت میبایست Prerequiste ها را بر روی هر کلاینت نصب کنید ، برای اجرای برنامه بر روی هر کامپیوتر نیز باید تنظیمات مربوط به Code Access Security - CAS را انجام دهید ، در این خصوص مقاله زیر را مطالعه کنید :
Codeproject - Understanding .Net Code Access Security (http://www.codeproject.com/KB/security/UB_CAS_NET.aspx)
دوست عزیز متشکرم ولی من پوشه برنامه رو شیر کردم اما وقتی از توی سیستم دیگه اجرا کردم خطای security primission داد

khz-web1
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 13:09 عصر
من هم مایلم یاد بگیرم این مبحث رو ، یه متخصص بیاد راهنمایی کنه

علیرضا مداح
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 17:37 عصر
دوست عزیز متشکرم ولی من پوشه برنامه رو شیر کردم اما وقتی از توی سیستم دیگه اجرا کردم خطای security primission داد
این مسئله طبیعیست ، چون شما هنوز تنظیمات مربوط به CAS را انجام نداده اید ، مقاله ای که ذکر کردم را حتما" مطالعه نمایید :

art2000ir
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 11:37 صبح
به نظر من شما از اس کیو ال استفاده کنید و 3000 رکورد رو هم با جند خط برنامه ساده بفرستین به بانک اس کیو ال این کار راحت تر و منطقی تر هست جون به هر حال در تغیرات بعدی برنامه یا سفارشات جدید شما به مشکلاتی بر می خورید که مجبور هستید از اس کیو ال استفاده کنید

totti_acmilan17
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 18:09 عصر
این مسئله طبیعیست ، چون شما هنوز تنظیمات مربوط به CAS را انجام نداده اید ، مقاله ای که ذکر کردم را حتما" مطالعه نمایید :
این تنیماتی رو که اینجا توضیح داده باید در سیستمی که الان دارم باهش برنامه نویسی میکنم باید روش انجام بدم ( یعنی سیستم خودم) یا نه روی سیستم اون شرکت که دارن با برنامه کار میکنن ! تشکر

saman_itc
سه شنبه 25 تیر 1387, 16:24 عصر
برای ازمایش رو سیستم خودتون و برای استفاده اون شرکت باید طبیعتا رو فایل اکسس رو سرور همون شرکت

arsalansalar
شنبه 02 آذر 1387, 11:44 صبح
آیا فقط انجام این تنظیمات کافی است یا باید در کد نویسی هم تغییراتی ایجاد کنیم؟

itmicro
چهارشنبه 06 آذر 1387, 19:09 عصر
ببخشید من یک سوال دارم و اون اینه که چرا شما یک convertor درست نمیکنید که اطلاعات را از بانک اکسس خونده و اونها رو توی بانک sql بریزه و اونوقط از sql روی شبکه استفاده کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

khz-web1
پنج شنبه 07 آذر 1387, 01:05 صبح
itmicro منظورت اینه که مقادیر رو از اکسس بیاریم تو دات نت و بعد ارسال کنیم تو بانک اس کیو ال؟؟؟

itmicro
پنج شنبه 07 آذر 1387, 05:29 صبح
پاسخ شما درسته.من فکر کنم شما دارید یه جورایی خودتون را می پیچونید.مثل اینکه ما به جای این که یک تراکتور خراب را درست کنیم اون را بزاریم کنار و از خیش استفاده کنیم.

itmicro
پنج شنبه 07 آذر 1387, 05:31 صبح
راستی این هم بگم که اگر دقت کرده باشید بانک اکسس راحت هک میشه اما sql به اون راحتیا هک نمیشه چون اطلاعات به طرز فجیحی کد میشن