PDA

View Full Version : چند تشکر و یک سئوال

Good Looking
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 01:09 صبح
با سلام و تشکر از همه دوستانی که در تایپکهای قبلی را هنمای من بودند تا اینکه مشکلم حل شود . وهمینطور یک تشکر جانانه از پایه گذار این سایت با ارزش و همه مدیران محترم.
اما:
سئوال بنده راجع به این هست که من چند دکمه با عنوانهای:New,Enter,Delete,Edit برای ویرایش برنامه(دفتر تلفن) قرار دادم . ولی وقتی که هیچ داده ای را وارد نمی کنم و بخواهم که دکمه(Enter)
را کلیک کنم این پیغام نشان داده می شود:
AdoTabel1:DataSat not in edit or insert mode
یعنی می خواهم که وقتی دکمه(Enter) را کلیک کنم بدون اینکه داده ای وارد کرده باشم این پیام نشان داده نشود.
با تشکر

kharaee_com
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 01:57 صبح
سلام...
اول باید عرض کنم بهتره یه عنوان بهتر واسه تاپیکتون انتخاب کنید (قوانین کلی سایت (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51814))

اما درمورد سؤالتون باید بگم شما وقتی دکمه Enter رو می زنید یعنی دارید :
* یا در رکورد جدیدی که ایجاد کردید اطلاعات رو ثبت می کنید...
* یا در رکورد جاری دارید اطلاعات رو ویرایش می کنید....

پس در صورت اول باید قبل از دکمه Enter دکمه ی New رو بزنید یا در صورت دوم باید قبل از Enter دکمه Edit رو بزنید...
اما اینو ممکنه شما بدونید و کاربر ندونه؛ بهترین کار اینه که کد دوتا دکمه رو با هم در یه دکمه بزارید ....

موفق باشید

SYNDROME
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 05:56 صبح
اما اینو ممکنه شما بدونید و کاربر ندونه؛ بهترین کار اینه که کد دوتا دکمه رو با هم در یه دکمه بزارید ....

بهتر است دکمه ها را در صفحه قرار دهید و اگر رکوردی نبود دکمه New روشن باشد و تا کاربر دکمه New را نزده نتواند اطلاعات وارد کند و اگر اطلاعات وجود داشت دکمه Editهم روشن شود و اگر دکمه Edit ویا New را زدید این دکمه ها خاموش و دمه تایید و لغو روشن شود تا کاربر یا اطلاعات را ثبت کند و یا منصرف شود.
با این روش کاربر متوجه می شود که اول باید دکمه New یا Edit رابزنید تا بتواند اطلاعات را وارد یا ویرایش کند
موفق باشید

Amir_Safideh
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 08:27 صبح
زمانی که دیتاست شما در تغییری رو نداشته باشه و شما عمل ذخیره اطلاعات رو انجام بدید این پیغام رو میبینید . پیشنهادهای دوستان همه درست هستش . این هم یک روشه که در زمان ذخیره چک کنی که دیتاست در حالت ویرایش یا در حالت ورود اطلاعات جدید هست یا نه و اگر شرط درست بود عمل ذخیره انجام بشه .

if ADOTable1.State in [dsEdit,dsInsert] then
begin
//Your codes
end; فکر کنم که یونیت DB رو هم در لیست Uses بیاری .
------------
موفق باشید .