PDA

View Full Version : سوال: html

barname534
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 06:06 صبح
من میخوام طراحی سایت رو شروع به یاد گرفتن کنم شنیدم که با برنامه های مختلف میشه طراحی سایت کرد مثل asp.net و html قدیمیه راستش من هنوز فرق html ,javascript و ASP.Net و front page رو نفهمیدم میخوام بدونم طراحی سایت با اینها چه فرقی داره لطفا کمکم کنین تا من متوجه بشم و باید از اول چیکار کنم

eyes_shut_number1
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 09:16 صبح
والا جونم واست بگه که!
java script یه زبون client ی هستش!
یعنی کد هارو سمت کاربر اجرا میکنه و نیار به یاد گیری زبان برنامه نویسی داره که بسار هم قدرت منده!
HTML برای قالب دهی
بهتر بگم همه صفحات بر اساس HTML هستن و FrontPage هم یه نرم افزاره که میتونی راحت تر HTML رو کار کنی!بدون دونستن تگ ها!
asp.ent که خداست زبان server ی هست یعنی عملیات رو میبره روی سرور اجرا میکنه و پاسخ میاره که البته بازم توش HTML هست!
سعی کردم ساده بگم!
یکم سرچ کن کتاب ها و مقالات خوبی در این مورد هست
موفق باشی

Mah
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 09:22 صبح
سلام .

مختصری از طراحی وب

Html : Hyper Text Markup Language .
html یک بستر مفید برای پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب می باشد . یعنی باید نرم افزارهای تحت وب را این گونه دید :

شما برای پرورش محصولات کشاورزی نیاز به یک زمین یا بستر برای پرورش محصولات خود دارید .
این بستر در وب Html نامیده می شود .
یادگیری Html بسیار ساده است .
تمامی مرورگرهای تحت وب می بایست این زبان را پشتیبانی نمایند .
Html توسط موسسه w3c استاندارد شده است . با آدرس W3C.org (http://W3C.org) .
استاندارد Html 4.0 آخرین نسخه و استاندارد Html می باشد و بعد از آن نسخه جدیدی نمی آید .

به طور کلی در وب ما در دو سمت می توانیم فعالیت کنیم .
سمت کلاینت :
در اینجا شما یک مشتری هستید . وقتی از سرویس Http استفاده می کنید ، مثلاً یک وب سایت را باز می کنید .
در سمت کلاینت می توانید از زبانهای Html و اسکریپتهای JavaScript برای زیبایی کار استفاده نمائید .
هر کاری که شما در این سمت انجام می دهید همانند کنده کاری در یک تخته سنگ می باشد . برای تغییرات می بایست محتوای فایل را تغییر دهید .

سمت سرور :
در این سمت می توانید از تکنولوژی هایی چون Asp.Net و PHP و.... استفاده نمائید . این زبانها می توانند با بانکهای اطلاعاتی ارتباط برقرار نمایند ، فایل ایجاد نمایند . مدیریت زمان و ... یعنی هرچه بخواهید در این سمت در اختیار دارید . ما در اینجا یک سرور یا خادم هستیم . به کلاینتها سرویس ارائه می دهیم .
مثل :
- یک فروشگاه اینترنتی

سبد کالا
کالای موجود در غرفه
پرداخت الکترونیکی
و ....

بهترین منبع برای یادگیری طراحی وب سایت آموزشی W3c.org با آدرس W3Schools.com (http://W3Schools.com) می باشد .

موفق و پیروز باشید .

pouran
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 21:01 عصر
یه search داخل گوگل بکن جواب همه سولات می گیری