PDA

View Full Version : stretch کردن تصویر پس زمینه

saeidejafari
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 10:12 صبح
سلام
من یه عکسی رو برای background صفحه گذاشتم که می خوام وقتی محتوا زیاد می شه و ارتفاع صفحه از ارتفاع عکس بیشتر می شه عکس به اندازه صفحه کشیده(stretch)بشه

<td valign="top" align="center" style="background:url(radpm/etc/images/background/back.png);background-repeat:repeat-x;">
من اینجوری نوشتم :متفکر:
اگه کسی می دونه ممنون می شم به منم بگه

saeidejafari
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 10:00 صبح
اگه به نظر کسی این کار نشدنیه لطفا بگید

twelve
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 12:20 عصر
خب چرا Background رو فیکس نمیکنی؟!

saeidejafari
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 13:06 عصر
چرا Background رو فیکس نمیکنی؟!
می شه منظورتونو واضح تر بگید

twelve
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 13:41 عصر
یعنی با scroll شدن صفحه به پایین ، Background ثابت بمونه و فقط محتوا حرکت کنه ، دیگه نیازی به تغییر سایز و .... هم نیست

saeidejafari
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 13:56 عصر
میشه کدشو بذارین:خجالت:

twelve
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 14:05 عصر
اینم کدش پسر خوب!
body background="../Images/alarabi.jpg" style="background-attachment:fixed;"

saeidejafari
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 08:37 صبح
بازم که تصویر رو تکرار می کنه:متفکر:

twelve
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 11:58 صبح
تکرار میشه؟! نباید از Repeat استفاده کنی ها!
در ضمن عکست باید به همون اندازه صفحت باشه ، که برای پر کردنش ، تکرار نشه...
اگر مشکل حل نشد کد HTML و عکست رو بذار ببینیم ....

saeidejafari
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 12:49 عصر
فکر کنم این کدی که شما دادید فقط برای تگ body درست کار می کنه چون من برای body امتحان کردم درست کار کرد ولی برای تگ table و تگ td عکس رو تکرار می کنه در حالی که من همون کد رو می نویسم!!

twelve
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 15:46 عصر
خب معلومه که برای table نمیشه اینکار رو کرد ، ما با اون کد در واقع زمینه رو ثابت میکنیم و المنت ها رو روی اون می غلطونیم اما اندازه یک المنت مثل جدول که قابل پیش بینی نیست که ، اگر هم به قول خودت اون عکس کش بیاد به حد خاصی که رسید دیگه اصلا وضوح و کيفيت لازم رو نداره ، در واقع اینکار فقط برای body جواب میده و برای جدول 2 حالت وجود داره
1 - عکس مورد نظر شما یک گرافیک پیپوسته هست که پیکسل های اون مانند پازل هر کدوم حای مشخصی دارند و کنار هم چیدنشون نظم خاصی میخواد ، در این حالت جدول بندی استاتیک با سایز فیکس شده قطعات عکس رو کنار هم میاره
2 - عکس مورد نظر شما گرافیک نا پیوسته هست یعنی پیکسلها و طیف رنگ به صورت یکسان در همه جای اون توزیع شده ، در این حالت تکه بسیار کوچکی (نمونه) از اون عکس در Background و تکرار در سراسر المان ، تصویر ساده و یکنواختی رو تشکیل میدن