PDA

View Full Version : سوال: مشکل در کار با دو فرم(فوری)

aidin_behnood
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 11:07 صبح
یه برنامه تو c#نوشتم که شامله دو تا فرمه تو فرم اول با زدن یه دکمه تو load فرم دوم یه سری محاسبات انجام میشه بعد فرم دو میاد ویه کارهایی برام انجام میده (یه نمودار رسم میکنه) ولی چون محاسبات زیاده بالا اومدن فرم دوم زمان زیادی طول میکشه و تو این مدت فرم اولم تو حالت هنگه(مثلا میخوام minimize کنم اما نمیشه) کسی نمیدونه باید چیکار کنم از thread استفاده کردم جواب نداد:قلب::عصبانی++::لبخند::عص انی:

hassan razavi
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 11:27 صبح
ار Backgroundworker استفاده کنید.

aidin_behnood
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 11:42 صبح
از backgroundworker چه جوری استفاده میکنن یه مثال میشه بزنی

hassan razavi
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 11:47 صبح
در همین تالار مثال و مقاله کاملش وجود داره. جستجو کنید (فکر کنم در بخش 1001 نکته هم باشه)

razavi_university
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 13:29 عصر
در صورتي كه مي تونين به جاي ShowDialog از Show استفاده كنين، در اينصورت فرم اول منتظر فرم دوم نمي مونه
اگر در محاسبات فرم دوم از حلقه استفاده مي كنيد در بدنه حلقه Application.DoEvent رو قرار بدين

linux
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 13:41 عصر
یه برنامه تو c#نوشتم که شامله دو تا فرمه تو فرم اول با زدن یه دکمه تو load فرم دوم یه سری محاسبات انجام میشه بعد فرم دو میاد ویه کارهایی برام انجام میده (یه نمودار رسم میکنه) ولی چون محاسبات زیاده بالا اومدن فرم دوم زمان زیادی طول میکشه و تو این مدت فرم اولم تو حالت هنگه(مثلا میخوام minimize کنم اما نمیشه) کسی نمیدونه باید چیکار کنم از thread استفاده کردم جواب نداد:قلب::عصبانی++::لبخند::عص انی:
توی حلقه ای که احتمالا دارید محاسبه می کنید از application.doevents استفاده کنید