PDA

View Full Version : فارسی نویسی در فرم ها در محیط VC++ 6

alimahdavi675
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 09:44 صبح
سلام خسته نباشید
می خواستم بدونم چی جوری می شه تو محیط ویوال سی ++.6 فرم های با فونت فارسی ساخت اگه من رو راهنمایی کنید بسیار ممنون می شم
ایمیل من هم
ali.shragh@gmail.com

Nima_NF
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 12:23 عصر
1) ابتدا باید دقت کنید که در VC++6 باید خودتان نوع پروژه را به یونیکد تغییر دهید:
project -> properties -> general -> character set

2) بر روی دیالوگ مورد نظر در solution explorer راست کلیک کرده و در properties زبان آن را به farsi تغییر دهید.

3) در صورت تمایل برای تغییر فونت پیش فرض در دیالوگی، ابتدا دیالوگ را باز کنید و سپس فریم دیالوگ را انتخاب کنید و در properties ، فونت را به سایر انواع تغییر دهید.

ضمنا این نکته را هم ذکر کنم که همیشه برای پرسیدن سوال یک تاپیک جدید در بخش مورد نظر باز کنید و در سایر تاپیک ها سوال را مطرح نکنید.

موفق باشید

A_Salimi
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 13:36 عصر
یک نکته رو هم من بهش اشاره میکنم :

توجه داشته باشید زمانی که شما فرضا Caption دکمه ای رو فارسی مینویسید ممکنه بعد از کامپایل برنامه و اجرا با یک فونت بهم ریخته مواجه بشید در این مواقع توصیه میشه از توابع خود ویژوال استفاده کنید و با توابعی عمل تغییر به فارسی رو انجام بدید مثلا برای تغییر کپشن دیالوگ به این صورت عمل کنید :

SetWindowText("متن مورد نظر");

alimahdavi675
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 21:06 عصر
بسیار سپاسگزارم شاید خیلی سوالم پیش پا افتاده بود ولی متاسفانه تو ایران این زبان رو خیلی کار نمی کنند برای همین هم مدتها دنبال کسی می گشتم که بلد باشه و بتونم سوالاتم رو ازش بپرس باز هم سپاسگزارم